TVN24 | Katowice

Po zderzeniu kabina jednej z ciężarówek przestała istnieć

TVN24 | Katowice

Autor:
bż,
ek/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu
Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w SosnowcuKontakt24, Tomasz
wideo 2/4
Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment zderzenia dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu. - Jedna z nich stała na pasie awaryjnym, druga uderzyła w jej naczepę z prędkością 80, może 90 kilometrów na godzinę - opowiada nam autor nagrania. Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do wypadku, jak informuje nas podkomisarz Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, doszło w poniedziałek, przed godziną 9. Na pasie awaryjnym jezdni w kierunku Tychów zatrzymała się ciężarówka. W jej tył z dużą siłą uderzył inny samochód ciężarowy z naczepą.

- Jechałem z przeciwka. Do zderzenia doszło z prędkością około 80/90 kilometrów na godzinę. Ciężarówka wjechała na pół pasa awaryjnego - relacjonuje Tomasz, który przesłał nam film z wideorejestatora..

Na filmie widać, że po zderzeniu z naczepą, prawa część kabiny ciężarówki została doszczętnie zniszczona. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Trudno na razie mówić o jej przyczynach - przekazuje podkomisarz Sonia Kepper.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wielogodzinne utrudnienia

Po zderzeniu na S1 tworzyły się tam wielokilometrowe korki. 

- Utrudnienia na trasie S1 trwały długo, miało to związek z wprowadzeniem sprzętu, który pozwolił na usunięcie masywnych części pojazdów – poinformowała w poniedziałek wieczorem podkomisarz Kepper.

Do wypadku doszło na wysokości ulicy Innowacyjnej

Autor:bż, ek/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości