"Zatrzymaliśmy osobę, która może mieć związek ze śmiercią 13-latki"

TVN24 | Katowice

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP, RMF FM
Policja odnalazła ciało nastolatki w Piekarach Śląskich
wideo 2/3
Policja odnalazła ciało nastolatki w Piekarach Śląskich

Zaginiona 13-letnia Patrycja z Bytomia została zamordowana - wynika z nieoficjalnych informacji. Po kilkunastu godzinach poszukiwań nastolatki odnaleziono jej ciało na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Policja poinformowała o zatrzymaniu "osoby, która może mieć związek ze śmiercią 13-latki". Według kolejnych, przekazanych wieczorem informacji, zatrzymanym jest 15-latek, mieszkaniec Piekar Śląskich.

Komunikat o poszukiwaniu nastolatki śląska policja opublikowała w środę po południu, zamieszczając jej zdjęcia i rysopis. Jak podawali wówczas policjanci, Patrycja była po raz ostatni widziana we wtorek około godziny 18, kiedy po kłótni ze znajomym pobiegła w kierunku ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Od wtorku dziewczyny szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i komendy wojewódzkiej w Katowicach.

"Ujawniliśmy ciało poszukiwanej", "zatrzymaliśmy osobę, która może mieć związek"

Informację o odnalezieniu zwłok 13-latki przekazała w środę rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Dodała, że śledczy pracują w miejscu odnalezienia zwłok, zabezpieczają dowody i ustalają okoliczności tragedii. - Ujawniliśmy ciało poszukiwanej, ale na obecną chwilę nie zdradzamy żadnych dodatkowych szczegółów - powiedziała Nowara.

Następnie rzeczniczka śląskiej policji poinformowała o zatrzymaniu jednej osoby w tej sprawie. - Zatrzymaliśmy osobę, która może mieć związek ze śmiercią 13-latki - potwierdziła podinspektor Nowara.

"Nastolatek dzisiejszą noc spędzi w policyjnej izbie dziecka"

Później, wieczorem, śląska policja potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, że zatrzymanym jest 15-latek, precyzując jednocześnie, że to mieszkaniec Piekar Śląskich. - Nastolatek dzisiejszą noc spędzi w policyjnej izbie dziecka. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy, między innymi przeglądają nagrania z kamer w pobliżu miejsca odnalezienia ciała - podała podinspektor Nowara. Szerszych informacji na temat tej sprawy policja ma udzielić w czwartek.

Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się Polska Agencja Prasowa, nastolatka padła ofiarą przestępstwa - została zamordowana.

Autor:ads//now

Źródło: PAP, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Policja Śląska