Śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi zawieszone, ale jego poszukiwania trwają

Autor:
mm/tok
Źródło:
PAP
Prokuratura zawiesiła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi, ale jego poszukiwania trwają
Prokuratura zawiesiła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi, ale jego poszukiwania trwają
wideo 2/5
Prokuratura zawiesiła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi, ale jego poszukiwania trwają

Zawieszono śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, który jest podejrzany o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. - Poszukiwania mężczyzny cały czas trwają - podał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

"Z powodu ukrywania się przez podejrzanego Jacka Jaworka przed organami ścigania, prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu śledztwa. Zawieszenie postępowania oznacza, że w sprawie, z uwagi na zebranie pełnego materiału dowodowego, nie są wykonywane czynności procesowe" - wyjaśnił w komunikacie rzecznik częstochowskiej prokuratury.

"W dalszym ciągu będą jednak kontynuowane intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania podejrzanego, które są prowadzone przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach" - zapewnił prokurator Tomasz Ozimek.

Zbrodnia w Borowcach

W toku śledztwa prokurator przedstawił Jackowi Jaworkowi zarzut zastrzelenia brata, bratowej i 17-letniego bratanka. Do zbrodni doszło 10 lipca 2021 r. w Borowcach. "Ponadto zarzuty przedstawione podejrzanemu dotyczą posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia i gróźb karalnych kierowanych pod adresem brata i bratowej" - przypomniał prokurator.

Jacek Jaworek jest podejrzewany o zabójstwo trzech osób. W rejonie mieszkańcy otrzymali alert RCB
Jacek Jaworek jest podejrzewany o zabójstwo trzech osób. W rejonie mieszkańcy otrzymali alert RCBTVN24

Jacek Jaworek nie został dotychczas przesłuchany przez prokuratora, ponieważ ukrywa się przed organami ścigania. Jest poszukiwany listem gończym, europejskim nakazem aresztowania i tzw. czerwoną notą Interpolu.

Trwają poszukiwania Jacka Jaworka

W postępowaniu przesłuchano ponad 100 świadków, w tym mieszkańców miejscowości Borowce, rodzinę i znajomych Jaworka oraz inne osoby, które mogłyby coś wiedzieć o samym zdarzeniu, miejscu pobytu podejrzanego oraz jego sytuacji rodzinnej.

Jacek JaworekEU Most Wanted

W śledztwie uzyskano także kilkanaście opinii biegłych m.in. z zakresu genetyki sądowej, informatyki, daktyloskopii, broni i amunicji, badań chemicznych, fonoskopii i badań poligraficznych. Ponadto uzyskano materiał dowodowy, o który zwrócono się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz USA, Niemiec, Cypru i Irlandii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości