Ciekawostki

Projektant wychodzi za mąż

Ciekawostki

materiały prasoweMichael Kors nigdy nie ukrywał swojego homoseksualizmu, teraz będzie pierwszym projektantem mody, który weźmie ślub

Michael Kors, jeden z najsławniejszych amerykańskich projektantów mody, żeni się ze swoim wieloletnim partnerem, Lancem LePere. Para korzysta z nowego prawa, dzięki któremu w Nowym Jorku istnieje możliwość zawierania homoseksualnych małżeństw. To pierwszy ślub pary gejów w świecie mody.

- Lance i ja jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że w końcu mamy możliwość zawarcia małżeństwa w naszym kraju, po wielu latach bycia razem - Michael Kors powiedział branżowemu magazynowi "WWD".

Ślub 52-letniego projektanta, który jest znany na całym świecie, a w USA jest wielką gwiazdą za sprawą programu telewizyjnego "Project Runway", gdzie występuje jako juror, wzbudził wielkie zainteresowanie mediów. Również dlatego, że to pierwszy ślub pary gejów w modowej branży.

Kampania reklamowa Michaela Korsa na sezon wiosna-lato 2011 (fot. materiały prasowe) 

Panowie zostali zauważeni w City Hall na Manhattanie, znanym miejscu ślubów cywilnych. "Załatwiali formalności związane ze ślubem" - napisał "Life & Style". I jak zdradzili mediom sami zainteresowani, nie planują hucznej ceremonii, ale kameralną, prywatną uroczystość. Daty nie podali.

Kors i LePere są razem od 1990 roku. Poznali się, gdy Lance został stażystą w domu mody Korsa. Dziś jest wiceprezesem marki Michael Kors odpowiadającym za linię mody damskiej. Mieszkają razem na Long Island, w luksusowej posiadłości, oraz w apartamencie w nowojorskiej dzielnicy West Village.

Ubiera się u niego Bond

Michael Kors jest projektantem mody od 19. roku życia. Miłością do mody zaraziła go matka, która była modelką.

W 1996 roku magazyn "Vogue" przyznał mu tytuł "najbardziej wpływowego projektanta dekady". Zdobył też wiele innych nagród, w tym kilka tych najcenniejszych, zwanych modowym Oscarem - CFDA. Był też dyrektorem kreatywnym w paryskim domu mody Celine.

U kreatora ubierają się sławne klientki, m.in. Jennifer Lopez, Charlize Theron, Catherine Zeta-Jones, Heidi Klum i Madonna, a garnitury jego projektu nosi Pierce Brosnan.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości