Ciekawostki

"Byłam zbyt przerażona, by odejść". Dramatyczne wyznanie gwiazdy "Westworld"

Ciekawostki

[object Object]
Zdjęcie Wood wywołało poruszenie w social mediach
wideo 2/5

Evan Rachel Wood, aktorka znana z serialu "Westworld", opublikowała na Instagramie emocjonalne nagranie i wpis, w których opowiada o doświadczeniu przemocy domowej ze strony byłego partnera. Dodała w podpisie #IAmNotOk. Hashtag robi się coraz bardziej popularny.

Wyznanie Wood, która za rolę w filmie "Trzynastka" nominowana była do Złotego Globu, wywołało lawinę komentarzy w social mediach. Jej relacja skłoniła też inną aktorkę do podzielenia się traumatycznymi przeżyciami.

Evan Rachel Wood ofiarą przemocy domowej i #IAmNotOk

"Dwa lata w toksycznym związku. Uciekałam się do samookaleczenia. Kiedy mój oprawca groził mi lub mnie atakował, cięłam nadgarstek, by go rozbroić" - czytamy w komentarzu pod zdjęciem, na którym aktorka pokazuje swą okaleczoną rękę

"W pewnym momencie byłam zdesperowana, by powstrzymać bezlitosną przemoc, ale byłam zbyt przerażona, by odejść" - czytamy dalej.

"Szukam poczucia bezpieczeństwa"

Aktorka opublikowała również film, w którym opowiada o swojej kondycji psychicznej.

- Nie czuję się dobrze, ponieważ nieważne, ile zrobię, wciąż szukam pewnego rodzaju spokoju. Szukam poczucia bezpieczeństwa - mówi poruszona.

- Wciąż staram się zostawić to za sobą. Ale nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się to zrobić - dodaje, płacząc.

Nagranie obejrzało na Instagramie już przeszło 200 tysięcy osób.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Why #IAmNotOk @iamnotokmvmt

Post udostępniony przez Evan Rachel Wood (@evanrachelwood)

#IAmNotOk - ofiary przemocy domowej przerywają milczenie

Wpisy aktorki zostały opatrzone hashtagiem #IAmNotOk, który staje się coraz bardziej popularny. Najczęściej jest używany przy emocjonalnych wpisach osób, które doświadczyły przemocy domowej.

"Dziękuję za tę publikację. Ja też noszę te blizny" - czytamy w jednym z komentarzy pod zdjęciem.

"Jesteś bardzo odważna. Dziękuję Ci" - czytamy w kolejnym.

"Wiem, jak się czujesz. Wiedz proszę, że jesteś kochana przez swoich fanów" - napisał ktoś wreszcie.

Esme Bianco z "Gry o tron" i post #IAmNotOk

Publikacje Wood zachęciły też inną aktorkę do opowiedzenia o swym bolesnym doświadczeniu.

"To moje plecy. Obrażenia, które widzisz są prawdziwe. Biczowanie, które przyniosło mi te rany, zostało sfilmowane w imię "sztuki". Zwykle patrzyłam na to zdjęcie z dumą, ponieważ myślałam, że to znak wielkiego oddania dla mojego oprawcy. Teraz patrzę na to z przerażeniem" - pisze w komentarzu pod zdjęciem, dokumentującym rany zadane przez byłego partnera, Esme Bianco, znana z "Gry o tron".

"Pomimo wielu lat, które upłynęły od tego czasu, moje lęki i objawy PTSD (zespół lęku pourazowego - red.) wciąż nasilają się. Jestem ofiarą przemocy domowej i "#IamNotOk" - dodaje.

Akt "niewiarygodnej odwagi"

Rzecznik Woman's Aid, brytyjskiej organizacji pomagającej ofiarom przemocy domowej, w rozmowie z "The Guardian" stwierdził, że wyznanie Wood świadczy o jej "niewiarygodnej odwadze".

- Mamy nadzieję, że postawa Evan pomoże ludziom zrozumieć, dlaczego samo odejście od oprawcy nie jest łatwe. Może to być niebezpieczny czas dla ofiary, a groźby i zastraszanie ze strony przemocowca powodują, że ofiara żyje w ciągłym strachu i jest zbyt przerażona, by odejść - dodał.

W 2018 roku Wood przyznała, że jeden z jej poprzednich partnerów dwukrotnie ją zgwałcił. Opowiedziała również, że była poddawana przez niego fizycznej i psychicznej przemocy aż do momentu, kiedy "udowodniła swoją miłość do niego".

Autor: dp//mro / Źródło: The Guardian, Instagram, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/evanrachelwood/

Pozostałe wiadomości