Z kraju

Z kraju

Związkowcy chcą dymisji prezesa LOT. Wiceminister: to byłaby rażąca niesprawiedliwość

- LOT obecnie jest najagresywniejszą linią lotniczą w Europie. I byłoby w mojej ocenie rażącą niesprawiedliwością, gdyby jeden z architektów tego sukcesu był usuwany - powiedział w sobotę w Radiu Zet Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury. W ten sposób przedstawiciel rządu odniósł się do żądań Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, które domaga się dymisji prezesa linii lotniczej Rafała Milczarskiego.

Na stacjach może być jeszcze drożej

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych mogą ponownie wzrosnąć - przewidują analitycy. Jako główne przyczyny podwyżek wskazują utrzymujące się wysokie ceny ropy oraz osłabienie złotego do dolara.

Liczba bankomatów w Polsce systematycznie maleje

Według danych otrzymywanych od banków i niebankowych operatorów bankomatów, w ostatnich kwartałach ich liczba systematycznie się zmniejsza. Na koniec grudnia 2017 roku było w Polsce 23 tysiące 230 bankomatów i na przestrzeni kwartału ubyło ich 96 - poinformował Narodowy Bank Polski.

Kolejny rekord pobity. Podatnicy wyjątkowo dopisali

Ponad 11 milionów deklaracji podatkowych PIT za 2017 rok złożonych zostało przez internet - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. To nowy rekord, w zeszłym roku elektronicznych deklaracji PIT było nieco niecałe 10 milionów.

Rzecznik LOT: spotkania z pracownikami będą kontynuowane

To nie negocjacje, a wymiana informacji - mówił o wtorkowym spotkaniu zarządu LOT z pracownikami dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Adrian Kubicki. Podkreślił, że spotkania będą kontynuowane, a na ich podstawie planowane jest wypracowanie kształtu między innymi nowych zasad wynagradzania.

Tysiące firm na celowniku fiskusa. To efekt nowej ustawy

Dzięki nowej ustawie fiskus namierzył około 5 tysięcy podmiotów wysokiego ryzyka - powiedział dyrektor Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów Przemysław Krawczyk. Niewykluczone, że część z nich powołano do wyłudzenia VAT.

Duże zmiany dla przedsiębiorców. W życie weszła Konstytucja Biznesu

W poniedziałek weszła w życie Konstytucja Biznesu, która ma poprawić relacje biznes-administracja. Pakiet pięciu ustaw przewiduje między innymi, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców, działalność nierejestrową czy powołanie rzecznika małych i średnich firm.

Polskie megalotnisko bez pieniędzy z Unii Europejskiej. Rząd ma nowy pomysł

Polska będzie starała się o uzyskanie unijnego wsparcia przy budowie części kolejowej i drogowej Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zaznaczył jednocześnie, że obecnie unijne przepisy nie pozwalają na wspieranie budowy lotnisk, z wyjątkiem kwestii dotyczących poprawy bezpieczeństwa.