Resort zdrowia

Resort zdrowia

Będzie skuteczniejszy ratunek dla cierpiących przewlekle na bóle migrenowe. Z pomocą przychodzi między innymi botoks - będzie to terapia refundowana. Ministerstwo Zdrowia zakłada, że skorzysta z niej kilkanaście tysięcy Polaków. Monika Celej.

Program lekowy, w ramach którego osoby cierpiące na migreny przewlekłe będą mogły korzystać z nowoczesnych terapii, od dzisiaj będzie refundowany. – To przełom, czekaliśmy na to prawie 30 lat – mówi Wojciech Machajek, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Neurologicznych i prezes Fundacji Chorób Mózgu. 

"Mama rozpoznaje, że będę miała atak, bo sinieje mi połowa twarzy. Mam 14 lat. Nie mogę się uczyć". "Ja mam problemy z mową, drętwieje mi lewa połowa ciała. Myślałem, że to choroba niestabilnych emocjonalnie kobiet". "Ja nie mam aury. Więc nie wiem, kiedy się zacznie. Może ją wywołać zapach czekolady albo klarowanego masła". "Straciłam pracę na kierowniczym stanowisku. Nic nie planuję". "Straciłam cztery prace. Teraz myślę o małej kwiaciarni. Bukiety można układać w nocy". "Na mnie nie działają żadne proszki". "Uzależniłam się". "Uodporniłam się".