Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Waszyngton nakłada na Chiny kolejne sankcje, próbując zdusić i zahamować rozwój tamtejszego przemysłu układów scalonych. Gdyby Pekin nadgonił w produkcji tej technologii za Tajwanem, przemodelowałoby to militarno-gospodarczy układ świata. - Ale jeśli Chiny zdecydowałyby się najechać Tajwan, jest bardzo mało prawdopodobne, że przejęłyby nietknięte fabryki i ultraprecyzyjny sprzęt do produkcji czipów - mówi tvn24.pl Chris Miller, autor "Chip War".

Polski rząd kolejny raz próbuje chronić dzieci przed pornografią. Całość obowiązków związanych z blokowaniem treści chce, pod groźbą kar finansowych, przerzucić na dostawców internetu. - Jak można karać za dostęp do treści, które są legalne, których nie jesteśmy wytwórcami, nie retransmitujemy i nie zarabiamy na nich? - zastanawiają się operatorzy. Ale problem jest poważny.

W Rosji i na Białorusi trwa nagonka na redaktorów Wikipedii piszących "rusofobiczne" i "nielegalne" treści, czyli prawdę o wojnie w Ukrainie. Za zgodne z rzeczywistością wpisy o działaniach rosyjskiego wojska można trafić na lata do więzienia. - Wikipedia pozostaje w Rosji jednym z ostatnich zakątków internetu wolnych od propagandy - ocenia w tvn24.pl Anton Protsiuk, ukraiński redaktor encyklopedii.