Pieniądze

Pieniądze

Przyjmujesz spadek? Komornik może zająć Twoje konto

Dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza wiąże się z ryzykiem. Co prawda nie stracimy majątku ponad wartość spadku, ale zarazem możemy stracić te dobra, na których nam zależy – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Kolejny krok w kierunku zmiany przepisów ws. fotelików

Senat zaproponował w czwartek poprawki doprecyzowujące do nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która zakłada, że konieczność przewożenia dziecka w foteliku bezpieczeństwa, zależeć będzie tylko od jego wzrostu; zniknie granica wieku 12 lat.

Konstytucja dla firm zmiażdżona

Coraz więcej negatywnych opinii dotyczy projektu prawa działalności gospodarczej, którego twórcą jest wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Nazwał on projekt konstytucją dla firm – informuje „Puls Biznesu”.

Polski biznes zadłużony po uszy

Ponad 3 mld złotych wynosi łączna wartość zobowiązań w czterech głównych branżach gospodarki zgłoszonych do Krajowego Rejestru Długów – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Wall Street w dobrych nastrojach. Dzięki decyzji o stopach

Środa w USA przyniosła wyraźne wzrosty głównych indeksów po posiedzeniu Fed. Bank centralny zasygnalizował zbliżanie się podwyżki stóp procentowych. Fed podkreślił, że zdecyduje się na ten ruch dopiero, gdy będzie przekonany, że spełnione są ku temu warunki.

Spada sprzedaż, dane najgorsze od dwóch lat. Rośnie produkcja

Sprzedaż detaliczna w lutym 2015 r. liczona w cenach stałych była wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku o 2,4 proc. - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. Produkcja przemysłu wzrosła o 4,9 proc. (rdr), a budowlano-montażowa spadła o 0,3 proc.

Handel wraca do dużych miast

Po ekspansji centrów handlowych w mniejszych miastach deweloperzy znów patrzą na największe i najzamożniejsze - informuje "Puls Biznesu".

Podatnik jak uczciwy człowiek? Ordynacja podatkowa po nowemu

- Przyszedł czas na zmianę relacji między urzędnikiem a podatnikiem. Powstały kierunkowe założenia do nowej Ordynacji podatkowej - poinformowała we wtorek na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Zaznaczyła, że przewidują one wprowadzenie równowagi między interesem podatnika a interesem publicznym. Po konsultacjach założeń zostanie przygotowany projekt ustawy.

"FT": Europa dwóch standardów. Francja robi z deficytem, co chce

Francja znów bezkarnie naruszyła obowiązujące w strefie euro zasady kontrolowania deficytu. Obnaża to stosowanie podwójnych standardów i świadczy o słabości wiążących strefę euro reguł fiskalnych - pisze "Financial Times" w komentarzu redakcyjnym we wtorek.

Spełnia się marzenie podatników. Od dziś PIT w internecie

Wystarczy wpisać w internecie imię, nazwisko, pesel i roczny przychód, by odnaleźć swój PIT i sprawić, by został automatycznie za nas policzony. Po latach zapowiedzi, w tym roku częściowo spełnia się marzenie podatników i obietnice fiskusa. Nowy program startuje od poniedziałku. Niestety nie dotyczy wszystkich. Jak skorzystać z nowego programu?

Londyn romansuje z Pekinem? "To obraza dla USA"

Czy zacieśniające się relacje gospodarcze pomiędzy Wielką Brytanią a Chinami mogą stać się klinem, który wbije się w niezachwiany póki co sojusz brytyjsko-amerykański? Już teraz wiadomo jednak, że bliska współpraca z dalekowschodnim gigantem budzi sporo wątpliwości w londyńskim establishmencie.

Kredyt to nie jogurt. Uważaj co bierzesz, prawo może ci nie pomóc

"Jak powinny wyglądać dobre reklamy usług finansowych?" - rozmawiali o tym eksperci podczas piątkowej debaty zorganizowanej przez UOKiK. - Dopóki przedsiębiorcy będzie się opłacać stosowanie nieuczciwej reklamy, będzie to robić - mówił prezes Federacji Konsumentów Paweł Rokicki.

Ceny ropy zanurkowały, ale prezes Shell zarobił krocie

Pomimo spadających cen ropy, prezes brytyjsko-holenderskiego koncernu naftowego Shell Ben van Beurden zarobił w 2014 roku 24,2 mln euro, co czyni go jednym z najlepiej zarabiających szefów spółek notowanych na londyńskiej giełdzie.

Rosja miała być odcięta od systemu finansowego. A osadzi w nim swojego człowieka

Zwiększony ruch bankowy oznacza, że Rosja będzie miała miejsce w zarządzie Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) - podaje prorządowa Russia Today. Zbiega się to w czasie z nawoływaniem do bardziej drakońskich sankcji wobec Moskwy, w tym odłączenia jej od systemu pośrednictwa w transakcjach międzybankowych.