Pieniądze

Pieniądze

Złotówka stabilnie. Polska waluta trzyma się mocno

Piątek na rynkach walutowych upłynął dla złotego pod znakiem stabilnych notowań. Około 16.30 za euro trzeba było płacić ponad 4,18 zł, za dolara niecałe 3,36, a za franka szwajcarskiego - ponad 3,48 zł.

IKE czy IKZE, czyli jak zaoszczędzić na jesień życia?

Jest wiele możliwości dodatkowego odkładania pieniędzy na emeryturę. Wśród nich są specjalnie dedykowane produkty emerytalne takie jak Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Pieniądze wpłacane na IKE i IKZE są naszą własnością i nie musimy czekać z ich wypłatą do osiągnięcia wieku emerytalnego. Sprawdź, czym różnią się oba rachunki.

Jest wniosek o upadłość SKOK-u Wołomin

Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o wystąpieniu do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ z wnioskiem o ogłoszenie upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej w Wołominie - podał nadzorca w komunikacie.

Ile wydamy na święta?

486 złotych wyda przeciętny Polak na organizację najbliższych świąt. Jeżeli doliczyć do tego wydatki na prezenty - średnio 338 złotych - to łącznie każdy z nas wyda na święta grubo ponad 800 złotych - wynika z raportu TNS.

Miałeś pieniądze w SKOK Wołomin? Nie panikuj, ale uzbrój się w cierpliwość

Ogłoszenie upadłości SKOK Wołomin jest już tylko kwestią czasu. Działalność Kasy została dziś zawieszona, nie pracują placówki, wstrzymano też wypłaty środków. Osoby, które w kasie ulokowały pieniądze nie powinny jednak panikować. Depozyty w SKOK-ach są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 tys. euro.

KNF zawiesza działalność SKOK Wołomin. Upadłość przesądzona

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej w Wołominie, z powodu braku możliwości wypłacania przez kasę środków deponentom. To efekt pracy zarządu komisarycznego, który został wprowadzony do kasy na początku listopada. Ogłoszenie upadłości kasy jest już tylko kwestią czasu.

Szczurek o SKOK Wołomin: Resort interesuje się sprawą

Nadzór nad SKOK prowadzi KNF, nie MF natomiast resort interesuje się całą sprawą - oświadczył w czwartek minister finansów Mateusz Szczurek, komentując decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu od czwartku działalności SKOK Wołomin.

Idą święta, a warzywa i owoce nadal tanie

Mimo zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, warzywa i owoce nie drożeją. Ale wigilijna grzybowa czy pierogi mogą być trochę droższe, bo grzyby kosztują o kilka procent więcej niż przed rokiem - informuje rzeczniczka rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.

Najdroższy apartament w Chicago kupiony za 17 mln dolarów

Sanjay Shah, dyrektor generalny firmy informatyczno-doradczej Vistex zapłacił 17 milionów dolarów za wciąż niedokończony penthouse na 89. piętrze chicagowskiej Trump Tower. Oznacza to, że zamieszka w najdroższym apartamencie w Chicago.

"Unia bankowa nie uchroni Europy przed kolejnym kryzysem"

Unia bankowa zwiększy bezpieczeństwo europejskiego systemu bankowego, ale nie uchroni Europy przed następnym kryzysem finansowym - oceniła w środę Małgorzata Zaleska z zarządu NBP. Główny ekonomista MF Ludwik Kotecki, mówił o uwarunkowaniach przystąpienia do Unii.

Związek gmin żydowskich usatysfakcjonowany wyrokiem TK

Związek gmin żydowskich jest usatysfakcjonowany orzeczeniem TK, który uznał, że zakaz uboju rytualnego jest niekonstytucyjny. Jesteśmy wdzięczni sędziom TK za podjęcie takiej decyzji w sprawie dla nas fundamentalnej - podkreślili przedstawiciele Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich.

Księgarnie walczą o świątecznego klienta

Rok w rok Polacy zarzekają się, że to właśnie książki są nie tylko najchętniej dostawanym, ale też kupowanym prezentem na Boże Narodzenie. Nie ma co się więc dziwić księgarniom walczącym o świątecznego klienta – pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Polska dyskryminuje SKOK-i? Skarga w Brukseli

Komisja Europejska zarejestrowała skargę Kasy Krajowej SKOK na dyskryminację przez polskie władze. SKOK-i skarżą się, że Polska faworyzuje banki i parabanki kosztem bankowości spółdzielczej, którą poddaje "nieproporcjonalnym sankcjom, uniemożliwiającym działanie".

Zarobki wzrosną? Eksperci: Tak, ale nie we wszystkich branżach

- Prawie 40 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracownika. Gdzieś jest ten kłopot w znalezieniu właściwych kwalifikacji w takich zawodach jak inżynierowie, informatycy. Można powiedzieć, że w tych zawodach jest rynek pracownika - mówiła dyrektor generalna Manpower Group Iwona Janas. Natomiast Piotr Lewandowski z Instytutu Badań Strukturalnych wskazywał na to, że podwyżki płac będą, ale w zawodach technicznych, wykorzystujących nowoczesne technologie. - Te zawody będą pierwsze w kolejności do podwyżek - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Lewandowski.