Pieniądze

Pieniądze

Rząd da dodatkowe pieniądze emerytom. Szydło podaje daty

Przygotowujemy finansowe programy wsparcia dla emerytów, które będą realizowane w 2018 roku lub 2019 roku - zapowiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Zaznaczyła, że nad projektem ustawy w tej sprawie pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Weekend z utrudnieniami. Długa przerwa w banku

Brak możliwości wykonania przelewu wewnętrznego, dokonania płatności internetowej czy zasilenia telefonu - to niektóre z utrudnień, które czekają w najbliższą sobotę na klientów BGŻ BNP Paribas. Wszystko z powodu zaplanowanych tam prac serwisowych sieci informatycznej.

Pomoc dla frankowiczów zwolniona z podatku

Umorzenie zobowiązań kredytowych lub niższe od nominalnych spłaty kwot kredytu hipotecznego nie będą objęte podatkiem dochodowym - proponuje Ministerstwo Finansów w projekcie rozporządzenia, które zostało w czwartek umieszczone na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Popularny bank przejął Bieszczadzką SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła jednogłośnie decyzję o przejęciu Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sanoku przez ING Bank Śląski - poinformowała KNF w komunikacie po czwartkowym posiedzeniu.

Złoty ugina się pod euro. Kilka przyczyn słabości waluty

Kurs EUR/PLN może dalej zwyżkować, nawet do poziomu 4,30, na fali awersji do ryzyka na rynkach finansowych oraz obaw o kwestie polityczne - uważa Piotr Popławski z ING Banku Śląskiego. Zdaniem Popławskiego spread polskich obligacji do Bundów również może kontynuować wzrost.

Co można kupić zamiast Neymara? Wszystkich piłkarzy z polskich boisk

222 miliony euro - tyle PSG zapłaciło Barcelonie za Neymara, od kilku dni najdroższego piłkarza świata. Kwota transferu robi ogromne wrażenie, szczególnie jeśli porównamy ją z wartością piłkarzy występujących na polskich boiskach. Okazuje się, że Brazylijczyk kosztuje więcej niż... wszyscy piłkarze z trzech najwyższych klas rozgrywkowych w naszym kraju. W sumie 1489 zawodników, występujących nad Wisłą, wartych jest "zaledwie" 194 miliony euro.

Płukał złoto zamiast leżeć w łóżku. Jak Polacy oszukują na zwolnieniach

Osoby, które powinny przebywać na zwolnieniach lekarskich, zamiast kurować się w domu, często pracują albo uprawiają hobby - mówił w TVN24 Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po tym, jak ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie w pierwszym półroczu 2017 roku, do funduszu chorobowego wróciło prawie 100 milionów złotych.

VAT na żywność do zmiany? Resort nie wyklucza

Ministerstwo Finansów nie wyklucza zmian w stosowaniu obniżonych stawek VAT na żywność - napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską. - Jesteśmy świadomi absurdów, że taki sam produkt może mieć kilka stawek VAT i będziemy je eliminować - zapowiedział wiceminister finansów Paweł Gruza.

To największa bolączka polskich firm. Rosną zatory

3 miesiące i 13 dni – średnio tyle czekali polscy przedsiębiorcy na zapłatę od kontrahentów w drugim kwartale 2017 roku. To o 10 dni dłużej niż trzy miesiące wcześniej. W tym samym czasie przybyło firm, które narzekają na kłopoty z uzyskaniem zapłaty za sprzedane towary lub usługi - podał KRD.

Na swojej muzyce zbili fortunę. Oto najlepiej zarabiający didżeje

Magazyn "Forbes" opublikował listę producentów muzyki elektronicznej, którzy najbardziej wzbogacili się w ostatnich 12 miesiącach. Najwięcej, bo aż 48,5 miliona dolarów, wpłynęło na konto szkockiego didżeja Calvina Harrisa. Za nim uplasowali się między innymi Tiesto, The Chainsmokers i Martin Garrix.

Przeciętna płaca niższa niż na początku roku

Przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale wyniosło 4 220,69 złotych brutto, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 5 procent - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. W ujęciu kwartalnym przeciętne wynagrodzenie spadło jednak o 3,1 procent.

"Imponująca" luka podatkowa. Nowe szacunki resortu finansów

262 miliardów złotych - tyle wyniósł skumulowany poziom luki podatkowej w latach 2008-2015 - poinformował Tomasz Strąk z Ministerstwa Finansów. Dodał, że w Unii Europejskiej nie ma takiego kraju, w którym luka ta wzrosła w tym okresie tak "imponująco".