Pieniądze

Pieniądze

Najcenniejsze piłkarskie marki świata. Barcelona daleko

Manchester United jest najcenniejszą marką piłkarską na świecie - wynika z raportu Brand Finance. "Czerwone Diabły" na czele rankingu zastąpiły Bayern Monachium. Pomimo braku jakiegokolwiek trofeum w tym sezonie wartość klubu z Old Trafford szacowana jest na 1,2 mld dol. Zwycięzca Ligi Mistrzów - FC Barcelona - dopiero na szóstym miejscu.

Prezesi Deutsche Banku odchodzą po serii afer

Współprezesi Deutsche Banku, Juergen Fitschen i Anshu Jain, w niedzielę niespodziewanie zapowiedzieli swoje dymisje. Na czele największego niemieckiego banku zastąpi ich Brytyjczyk John Cryan, dotychczasowy członek rady nadzorczej.

Giganci światowego biznesu zjechali do Monte Carlo, wśród nich Polak. Finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku

W sobotę 6 czerwca poznamy zwycięzcę tegorocznego finału międzynarodowego konkursu EY World Entrepreneur Of The Year - Przedsiębiorca Roku. Nazwisko laureata zostanie ogłoszone podczas gali finałowej, która odbędzie się w Salle Des Étoiles w Monako. Polskę będzie reprezentował Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl. Patronat nad wydarzeniem ma TVN24 Biznes i Świat.

Kolejny wyrok ws. klientów biur podróży. Państwo musi zapłacić za brak przepisów

Kolejny raz czkawką odbija się brak specjalnego funduszu, który miał chronić klientów bankrutujących biur podróży. Unijne prawo zmusza kraje członkowskie do ochrony podróżujących turystów, ale polskie władze ociągają się z wprowadzeniem regulacji. Prace nad powstaniem funduszu zakończyły się fiaskiem. Skarb Państwa przegrał właśnie kolejną sprawę, tym razem z klientem biura Aquamaris, które upadło w 2012 roku. - Zgodnie z wyrokiem sądu, pozywający otrzyma odszkodowanie równe cenie wycieczki oraz zwrot kosztów procesu - mówi tvn24bis.pl dr Piotr Cybula, który reprezentował poszkodowanego. To kolejny tego typu wyrok.

Najlepsi przedsiębiorcy na świecie przyjechali do Monako. Wśród nich jest Polak

Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku, który wczoraj rozpoczął się w Monte Carlo. Polski biznesmen zawalczy o prestiżowy tytuł ze wszystkimi zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z 53 krajów świata. Patronem medialnym konkursu jest TVN24 Biznes i Świat. Relacja Karoliny Hytrek-Prosieckiej prosto z Monako.

Przewalutować jak Orban, czy nie robić nic? "Czeka nas festiwal politycznych obietnic"

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich to coraz częściej powracająca kwestia. Czy to robić, jak, kiedy, po jakim kursie. Na razie spójnej wizji nie widać. - Trzeba sobie odpowiedzieć na trzy pytania: czy pomagać, a jeżeli tak, to w jakim celu oraz kto ma za to zapłacić - pytał w TVN24 Biznes i Świat Piotr Kuczyński z Xelionu. - To co nas czeka w najbliższym czasie to pewnie jakiś festiwal obietnic politycznych - ocenił z kolei Roland Paszkiewicz z CDM Pekao.

Miliardy euro dla Polski. Na wzrost inwestycji

Polska otrzymała 17 mld euro, czyli największą część finansowania, jakie Europejski Bank Inwestycyjny, Bank Światowy oraz Europejski Banku Odbudowy i Rozwoju przeznaczyły na wzrost i utrzymanie inwestycji w Europie Środkowej i Południowej w latach 2013-14.

"Rynek pracy skorzysta na oskładkowaniu umów zleceń"

Objęcie obowiązkowymi składkami ZUS umów zleceń spowoduje poprawę jakości zatrudnienia na polskim rynku pracy, co nastąpi poprzez wzrost liczby zawieranych umów o pracę tymczasową - uważają eksperci Work Service. W efekcie tych zmian segment usług HR w Polsce może odnotować nawet 2-3 krotny wzrost poziomu zatrudnienia.

Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h? Minister zaprzecza

- Nie będzie zmian ws. zniesienia tolerancji pomiaru fotoradarów - napisał na Twitterze Paweł Olszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. To odpowiedź na dzisiejsze doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej", jakoby rząd miał znieść margines 10 km/h przy pomiarach dokonywanych przez urządzenia stacjonarne podlegające m.in. Inspekcji Transportu Drogowego.

SKOK Wesoła idzie w ręce PKO BP. Jest zgoda UOKiK

PKO BP otrzymał zgodę na przejęcie kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową Wesoła w Mysłowicach - poinformował urząd w poniedziałkowym komunikacie. Według UOKiK taka koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Państwo ulży okienkom z opłatami. Obniży opłaty

Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie tzw. okienkom kasowym opłat za nadzór. Spadną z ponad 1000 zł rocznie do ok. 150 zł. Zdaniem wiceminister finansów Doroty Podedwornej - Tarnowskiej obecny poziom opłat zagraża działalności wielu okienek.

Eksperci policzyli, ile kosztuje wychowanie dziecka

Koszt wychowania jednego dziecka w Polsce (do osiągnięcia 19. roku życia) mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł, a dwójki dzieci - od 317 tys. do 350 tys. zł - szacuje Centrum im. Adama Smitha.