Pieniądze

Pieniądze

Skontrolowani operatorzy korespondencji z sądów i prokuratur: Polska Grupa Pocztowa (PGP), InPost i Ruch muszą w ciągu 30 dni usunąć stwierdzone przez Urząd naruszenia - poinformował w piątek UKE. Jak zapewnia rzecznik PGP, naruszenia "w dużej części zostały już uwzględnione". Kontrola UKE dotyczy bowiem stanu z 2014 roku.

Na przyszły wtorek zaplanowane jest pierwsze posiedzenie sejmowej podkomisji ds. SKOK - poinformował w piątek jej szef Marcin Święcicki (PO). Podkomisja została powołana w czwartek. Jej celem jest zbadanie, jak realizowane były ustawy o SKOK-ach.

Dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza wiąże się z ryzykiem. Co prawda nie stracimy majątku ponad wartość spadku, ale zarazem możemy stracić te dobra, na których nam zależy – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Senat zaproponował w czwartek poprawki doprecyzowujące do nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która zakłada, że konieczność przewożenia dziecka w foteliku bezpieczeństwa, zależeć będzie tylko od jego wzrostu; zniknie granica wieku 12 lat.

Coraz więcej negatywnych opinii dotyczy projektu prawa działalności gospodarczej, którego twórcą jest wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Nazwał on projekt konstytucją dla firm – informuje „Puls Biznesu”.

Ponad 3 mld złotych wynosi łączna wartość zobowiązań w czterech głównych branżach gospodarki zgłoszonych do Krajowego Rejestru Długów – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Środa w USA przyniosła wyraźne wzrosty głównych indeksów po posiedzeniu Fed. Bank centralny zasygnalizował zbliżanie się podwyżki stóp procentowych. Fed podkreślił, że zdecyduje się na ten ruch dopiero, gdy będzie przekonany, że spełnione są ku temu warunki.

Sprzedaż detaliczna w lutym 2015 r. liczona w cenach stałych była wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku o 2,4 proc. - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. Produkcja przemysłu wzrosła o 4,9 proc. (rdr), a budowlano-montażowa spadła o 0,3 proc.

Po ekspansji centrów handlowych w mniejszych miastach deweloperzy znów patrzą na największe i najzamożniejsze - informuje "Puls Biznesu".