Najnowsze

Najnowsze

Banki wolą ugody niż sądzenie się z frankowiczami

Banki przygotowują dla frankowiczów nową ofertę ugód pozasądowych - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Wszystko przez coraz większą liczbę pozwów, jakie składają frankowi kredytobiorcy w sądach i rosnący odsetek wygrywanych przez nich spraw.

Minister nie wyklucza zmian w zarządach spółek

Nie wykluczam, że nastąpią zmiany, które nie będą wynikać z końca kadencji, ale z krytycznej oceny pracy zarządów. Widzę też konieczność dalszych działań konsolidacyjnych - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Najbardziej zakorkowane miasta świata

Znajdujący się w Indiach Bengalur był w 2019 roku najbardziej zakorkowanym miastem na świecie, podium uzupełniają Manila i Bogota - wynika z analizy firmy TomTom, zajmującej się produkcją systemów nawigacyjnych. W Polsce najgorzej pod tym względem było w Łodzi, Krakowie i Poznaniu.

Wojciech Wilk o pomocy humanitarnej. "To jest najbardziej dramatyczny element"

- Można podejść do pomocy humanitarnej zbyt idealistycznie i myśleć, że ja zbawię cały ten świat albo zbawię ten naród. Takie osoby kończą swoją pracę bardzo szybko albo mają bardzo duże problemy psychiczne. Tym, z czym stykamy się na co dzień, jest z jednej strony okrucieństwo stron walczących, totalna obojętność polityków zaangażowanych w dane konflikty, społeczeństwa, które są całkowicie straumatyzowane, a przede wszystkim całkowity brak funduszy i konieczność wybierania między osobą skrajnie potrzebującą pomocy, a taką, która jej potrzebuje jeszcze bardziej. To jest ten najbardziej dramatyczny element - powiedział w programie "Ostatnie piętro" na antenie TVN24 BiS dr Wojciech Wilk, prezes fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Rządowy plan na 100 obwodnic. Oto mapa inwestycji

Według wstępnych szacunków wartość inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach programu 100 obwodnic, to 28 miliardów złotych. Program będzie realizowany w latach 2020-2030 – poinformował w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podczas konferencji zaprezentowano listę inwestycji.

Czy trzeba myć plastikowe opakowania? "Bez sensu"

Jeśli myjemy plastikowe opakowania, to zużywamy wodę i nam się bilans ekologiczny trochę nie kalkuluje - stwierdziła w TVN24 autorka bloga Nanowosmieci.pl Julia Wizowska. Jak oceniła, mycie jest "bez sensu". Wystarczy opróżnić opakowanie z resztek jedzenia i takie wrzucić do odpowiedniego pojemnika.

Luka w emeryturach. Jak wypadła Polska?

Pod względem luki emerytalnej najgorzej jest w Luksemburgu, a najlepiej w Estonii - wynika z najnowszej publikacji Eurostatu. W Polsce różnica między średnim świadczeniem wypłacanym kobietom i mężczyznom po 65. roku życia jest poniżej unijnej średniej.

Apple dostał karę za spowalnianie telefonów

Francuski urząd ochrony konkurencji i konsumenta nałożył na koncern Apple grzywnę w wysokości 25 milionów euro za celowe spowalnianie działania starszych telefonów i nieinformowanie o tym klientów. Postępowanie w tej sprawie trwało dwa lata.

Słabe wyniki Ubera. Akcje w górę

W czwartym kwartale 2019 roku Uber zanotował ponad miliardową stratę. Inwestorzy mimo to wierzą w amerykańską firmę - przed piątkowym otwarciem giełdy NYSE kurs podskoczył o 7,7 procent. Wszystko dzięki informacji o tym, kiedy Uber w końcu pokaże zysk.

Podatek od "małpek". Producent alkoholi rozważy kroki prawne

Producent alkoholi mocnych Stock Spirits analizuje potencjalne skutki wprowadzenia w Polsce opłaty na napoje alkoholowe w opakowaniach o małej objętości (do 300 mililitrów), czyli tak zwane małpki, i rozważy podjęcie stosownych działań, w tym prawnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Oszust wszech czasów prosi o wcześniejsze zwolnienie z więzienia

Bernard Madoff twierdzi, że jest umierający i prosi sąd o wcześniejsze zwolnienie z więzienia - donosi CNN. Okrzyknięty przez amerykańskie media "oszustem wszech czasów" mężczyzna odbywa karę 150 lat pozbawienia wolności za stworzenie piramidy finansowej, w której poszkodowanych zostało 13,5 tys. inwestorów. Ofiary straciły łącznie aż 13 miliardów dolarów.

Policyjne drony na straży bezpieczeństwa pieszych

Tylko od początku roku do wczoraj na polskich drogach zginęło stu pieszych. - 60 procent zdarzeń ma miejsce na przejściach - mówił w TVN24 Radosław Kobryś z KGP. W czwartek policja prowadziła akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Zachowanie kierowców kontrolowano między innymi z użyciem dronów.