Najnowsze

Najnowsze

Czy w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy?

W zbliżającą się niedziele, 16 lutego, sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić tylko w placówkach, w których za ladą staną ich właściciele. Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba jeszcze poczekać - wypada ona dopiero 5 kwietnia, tydzień przed Wielkanocą.

"Gospodarka wytraciła impet". Najnowsze dane GUS

Produkt Krajowy Brutto w czwartym kwartale 2019 roku wzrósł o 3,1 procent rok do roku wobec wzrostu na poziomie 3,9 procent rok do roku w trzecim kwartale - wynika z tak zwanego szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statycznego (GUS). Kwartał do kwartału PKB wzrósł o 0,2 procent.

Fałszywi amanci i finansowe oszustwa. Alarmujące dane

W ubiegłym roku Amerykanie stracili ponad 200 milionów dolarów na "romansowych" oszustwach w internecie - informuje CNN, powołując się na opublikowane w tym tygodniu dane Federalnej Komisji Handlu USA. To o prawie 40 procent więcej niż w roku 2018.

OFE do likwidacji. Jest decyzja posłów

Sejm uchwalił w czwartek wraz z poprawkami PiS ustawę o przeniesieniu środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Zgodnie z ustawą, około 154 miliardy złotych, które obecnie znajdują się w funduszach zostanie przekazanych na IKE, będą podlegały dziedziczeniu.

Rekordowy spadek liczby Ukraińców w ZUS

O ponad 20 tysięcy zmniejszyła się w czwartym kwartale 2019 roku do stosunku do końca września liczba Ukraińców odprowadzających składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - wynika z danych przekazanych przez ZUS.

Przeciętna pensja, rekordowy kredyt

Trzyosobowa rodzina z dwiema pensjami na poziomie krajowej średniej może pożyczyć rekordowe 670 tysięcy złotych na mieszkanie - wynika z analizy HRE Investments. "Choć banki utrudniają dostęp do kredytów i podnoszą ich koszty, to i tak dzieje się to wolniej niż wzrost wynagrodzeń" - wyjaśnia główny analityk Bartosz Turek.

"To typowa zbiórka pieniędzy przez rządzących". Spór w Sejmie o nowe opłaty

Sejm debatował w środę nad projektem wprowadzającym opłaty od tak zwanych małpek oraz słodzonych napojów. Ministerstwo Zdrowia uzasadniało, że ma ona wspierać prozdrowotne wybory konsumentów. Z kolei według opozycji to kolejna danina na rzecz państwa, wymierzona w rodzimy przemysł i nie pomoże w walce z otyłością. - To typowa zbiórka pieniędzy przez rządzących w obszarach, które można jeszcze opodatkować - powiedział Dariusz Klimczak z PSL-Kukiz'15.