Najnowsze

Najnowsze

Farfał poszefuje do połowy września?

- Na 16 września p.o. prezes TVP Piotr Farfał zwołał posiedzenie nowej rady nadzorczej spółki - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rady. Na posiedzeniu tym prawdopodobnie nastąpi odwołanie Farfała z funkcji, bowiem nowa rada jest mu nieprzychylna.

Stoczniowcy będą hałasować w Warszawie

Związkowcy z państwowej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni zapowiadają na poniedziałek pikietę siedzib resortów obrony i Skarbu Państwa. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko planowanym zwolnieniom w zakładzie.

Rząd wyjdzie z giełdy do końca roku

- Prawdopodobnie we wrześniu resort skarbu zaprosi potencjalnych inwestorów do składania wiążących ofert kupna akcji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - poinformował rzecznik resortu Maciej Wewiór. Według niego, pierwszy etap prywatyzacji giełdy MSP zamknie jeszcze w tym roku.

Policja doniesie gdzie jeździsz służbowym autem

Użytkowniku samochodu służbowego - uważaj gdzie i po co jedziesz. Jeśli zostaniesz zatrzymani podczas jazdy samochodem "dla celów prywatnych", policjanci poinformują o tym urząd skarbowy, a ten opodatkuje taki kurs. M.in. takie nowości znajdują się projekcie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych oraz o VAT.

Pawlak wróci do gazu po wyjeździe Putina

Minister gospodarki Waldemar Pawlak wraca do rozmów z Rosjanami na temat kontraktu gazowego. Jednak Kolejne "pierwsze spotkanie" ma odbyć się dopiero po wrześniowej wizycie premiera Rosji Władimira Putina w Polsce.

Palacze sami hodują tytoń. Bo taniej

Co zrobić kiedy coś jest dla nas za drogie? Spróbować zrobić to samemu. Na taki krok decyduje się coraz więcej amerykańskich palaczy, którzy w przydomowych ogródkach coraz częściej zaczynają uprawiać tytoń - czytamy na portalu foxnews.com.

Tele-reklama do zobaczenia w... gazetach

Wydawcy prasowi głowią się od miesięcy, co zrobić ze spadkiem wpływów reklamowych, które zabierają im media elektroniczne. Niektórzy już wymyślili. W najnowszym numerze miesięcznika Entertainment Weekly niektórzy czytelnicy będą mogli sobie obejrzeć filmy wyświetlane na mini-ekranach wbudowanych w strony magazynu.

Namiotowe miasteczko pod domem Tuska?

- Jeśli w ciągu tygodnia premier nie spotka się ze związkiem w sprawie zwiększenia odpraw dla zwalnianych pracowników Stoczni Gdańsk, to przed jego domem w Sopocie wyrośnie namiotowe miasteczko - zapowiadają związkowcy. Współautorem inicjatywy jest wiceprzewodniczący stoczniowej "Solidarności" Karol Guzikiewicz, który niedawni próbował pozwać premiera "za działanie na szkodę zakładu".

Bezrobocie wciąż mocno targa Ameryką

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła o 15 tys., do 576 tys. - poinformował Departament Pracy USA. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 550 tys. wobec 561 tys. poprzednio po korekcie.

Szybkie zakupy dla armii

Rząd przejął projekt nowelizacji ustawy offsetowej dzięki czemu można będzie szybciej wedle innych procedur kupić najpotrzebniejszy sprzęt dla wojska za granicą. To co dziś jest najpilniejsze to tzw. pakiet afgański na lata 2010-2011. Ile te zakupy będą warte i kiedy rzeczywiście staną się faktem? Na te pytania w programie "Biznes Lunch" odpowiadał gen. dywizji BOGUSŁAW SAMOL, Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Małe jest piękne

Trudno kupić w polskim salonie mały bądź średni samochód bez… kolejki. Udane lato w polskich salonach samochodowych – już nie tylko reeksport, ale także popyt krajowy ze strony indywidualnych klientów i firm pozwala dilerom szybko poprawiać tegoroczny wynik. Czy małe samochody wyciągną branżę motoryzacyjną z kryzysowego grzęzawiska?

Polskie ceny coraz bardziej niepokoją

Inflacja bazowa - czyli wzrost cen bez uwzględniania żywności i energii - w lipcu wyniosła 2, 9 proc. - podał Narodowy Bank Polski. Analitycy oczekiwali inflacji bazowej na poziomie 2,7 proc., czyli tyle , ile wyniosła ona w czerwcu

Pieniądze na kredyty są

Zatrzymanie zysku za 2009 rok przez banki i nie wypłacanie dywidendy, a także zasilenie polskich banków przez ich właścicieli z zagranicy zdaniem przewodniczącego KNF Stanisława Kluzy spowodowało, że banki mają pieniądze aby być aktywnymi w swojej akcji kredytowej. Z gościem rozmawialiśmy w programie "Dzień na rynkach".

Plany Impexmetalu

Impexmetal chce razem z KGHM zbudować zakład przerobu miedzi. Projekt z KGHM byłby korzystny ze względu na naturalną synergię - mówi Arkadiusz Krężel, przewodniczący Rady Nadzorczej Impexmetalu. Według niego inwestycja jest do zrealizowania w ciągu roku.

Ustawa antykryzysowa już jest

Pieniądze na płatne postojowe i szkolenia pracowników w ramach pakietu antykryzysowego zagwarantowane. Komisja Europejska wyraziła zgodę na udzielenie pomocy publicznej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami globalnego spowolnienia gospodarczego. Na udzielenie pomocy 60 tysięcy przedsiębiorców będzie musiało poczekać tylko miesiąc - potwierdziła w TVN CNBC Biznes Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej. Z gościem rozmawialiśmy w programie "Pieniądze od rana".

Optyministyczna koniunktura

Dobra kondycja przedsiębiorstw handlowych w Polsce - III kwartał to już drugi z rzędu kwartał, w który zanotowano dodatni ogólny wskaźnik koniunktury. Choć nieco gorszy niż w poprzednim kwartale, przewidywania ekspertów są optymistyczne. Poprawa w całej gospodarce nie będzie raptowna, ale możemy się spodziewać stopniowego wychodzenia z kryzysu - z prof. Elżbietą Adamowicz, dyrektor Instytutu Rozwoju Gospodarstwa SGH rozmawiała Jolanta Wiśniewska.

Dane branży motoryzacyjnej

Dzisiejsze dane pokazują, że produkcja spada w naszym kraju. Sektor produkcji samochodów małych jeszcze w miarę dobrze sobie radzi. Poziom inwestycji w branży motoryzacyjnej także jest niski. Na temat sytuacji w branży motoryzacyjnej rozmawiał Rafał Orłowski, AutomotiveSuppliers.pl.

YouTube nam pokaże

YouTube - największy portal udostępniający w Sieci pliki video - już wkrótce ma się stać rentownym przedsiębiorstwem. Cel ten ma być realizowany dzięki współpracy z mediowym gigantem Time Warner.

Związkowcy KGHM dziękują za truskawki

Nim w ruch pójdą gwizdki, flagi, trąbki i palone opony, w boju przeciw prywatyzacji związkowcy z KGHM sięgają po środki znacznie bardziej subtelne: truskawki z bitą śmietaną. Słodki deser stał się narzędziem słodkiej zemsty związkowców na rzeczniczce KGHM, która próbowała wyśmiać ich postulaty.

Merkel buduje Magnie złoty most do Opla

Niemcy są gotowe samodzielnie - bez udziału innych państw - udostępnić kredyt 4,5 mld euro na przejęcie Opla przez kanadyjsko-austriackie konsorcjum Magna - poinformował sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie gospodarki Jochen Homman na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Zły czas szwajcarskich zegarków

Tykająca bomba w szwajcarskim eksporcie: eksport szwajcarskich zegarków spadł w lipcu aż o 1/4. Taki sam spadek zanotowano w całym pierwszym półroczu.

Brytyjczycy otworzyli portfele

Brytyjscy konsumenci juz dawno nie robili takich zakupów; sprzedaż detaliczna na Wyspach w lipcu wzrosła mocniej niż oczekiwano, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Skok rok do roku - o 3,3 procent - był najmocniejszy od sierpnia 2006 roku.

Pakiet antykryzysowy ruszy w sobotę

Komisja Europejska zgodziła się na polskie przepisy dotyczące pomocy dla firm dotkniętych kryzysem. - Pakiet wspierający rynek pracy wejdzie w życie w sobotę - powiedziała w TVN CNBC Biznes wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

Na emeryturę dopiero przed "70"

I kobiety, i mężczyźni będą pracować co najmniej do 67. roku życia - to jedno założeń projektu ustawy przesuwającej wiek emerytalny, do którego dotarł dziennik "Polska". Rzeczniczka resortu zaprzecza, by prace trwały, ale swoje poparcie dla takiego projektu deklaruje organizacja pracodawców - BCC.

Praca marzeń w krakowskim urzędzie

Niemal sześciuset chętnych na jedno miejsce pracy - wcale nie na rajskiej wyspie, tylko w krakowskim urzędzie. Taki tłum odpowiedział na ogłoszenie o poszukiwaniu... sekretarki do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Zgłaszają się chętni po dwóch kierunkach studiów, z certyfikatami językowymi - donosi "Dziennik Polski".

UBS będzie mniej szwajcarski

Rząd Szwajcarii pozbędzie się swoich akcji banku UBS, wartych 1 670 milionów dolarów. Wcześniej zostaną one przekonwertowane za uprzywilejowanych na zwykłe. Informację o planach rządu podano wkrótce po zawarciu porozumienia z USA o ujawnieniu danych części klientów banku.

Warszawiak to ma życie!

Polacy nadal zarabiają niewiele. Na lepszą pensję niż w Warszawie, można liczyć nie tylko na Zachodzie, ale także w Pradze, Rydze czy Tallinie. Mimo to w naszej stolicy żyje się nieźle. Wszystko dzięki znacznie niższym cenom

PKP spór z PKP

Resort infrastruktury oskarża PKP Przewozy Regionalne o nieuczciwą konkurencję i szkodzenie... PKP InterCity. Minister grozi spółce Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pisze "Rzeczpospolita".

Giełda i złoty podskoczyły rażone piorunem z USA

Lekkie spadki i nuda - tak wyglądała przez większość dnia sesja na warszawskiej giełdzie i rynku złotego. Końcówka notowań była jednak zaskakujące i piorunująca. A wszystko za sprawą Amerykanów, którzy weszli do gry po południu naszego czasu i wyciągnęli WIG20 oraz zneutralizowali stratę złotego.