Najnowsze

Najnowsze

Bezbłędny PIT za 2009

8 tygodni pozostało by złożyć PIT za 2009 rok. W magazynie "Pieniądze od rana" o najczęstszych błędach w zeznaniach podatkowych, rozmawialiśmy z Anną Misiak z MDDP

2010: koniec węglowych zysków

Ten rok będzie bardzo ciężki dla śląskiego górnictwa - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Kopalnie planują straty idące w setki milionów złotych, rośnie import tańszego węgla z zagranicy, a górnicze związki nie chcą słyszeć o zaciskaniu pasa.

Tania rudera nad wielkim jeziorem

Niemal 11 mln Amerykanów jest dziś winnych bankom więcej, niż wynosi wartość domów, na które wzięli długoletnie kredyty. Wyburzane są całe porzucone dzielnice. Ceny się załamały. Najtańsze domy można kupić nawet za dolara - pisze "Rzeczpospolita".

Będzie sukces - nie będzie komina

Minister skarbu uwolni od kominówki kilka spółek. Prezesi państwowych firm, które realizują najtrudniejsze zadania, mają szanse na kontrakty menedżerskie - dowiedział się "Puls Biznesu". Ale tylko wtedy, jeśli osiągną sukces.

Kto dostanie Oscara za bankructwo?

Z 700 firm, które zbankrutowały w zeszłym roku, ponad 600 mogło upaść w fikcyjny sposób - uważają ekonomiści i biją na alarm. W tym roku - jak mówią prognozy - zbankrutuje 1,5 tys. firm. Większość z tych upadłości będzie wyreżyserowana - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Rynek pracy w USA

W amerykańskiej gospodarce co miesiąc powinno przybywać 200 tysięcy miejsc pracy, po to by bezrobocie już nie rosło. Jednak według ekspertów w USA wciąż będzie ubywało miejsc pracy, a stopa bezrobocia może przekroczyć ponownie 10 procent. O sytuacji na amerykańskim rynku pracy w programie "90 minut" Marek Tejchman rozmawiał z Andrzejem Kurnickim, prezesem EuroAmerican Company.

Bezpieczne dane w firmie

Jak sprawić, by dane, którymi zarządza się poprzez systemy komputerowe, były jednocześnie hermetyczne i praktycznie dostępne? - z tym pytaniem boryka się każdy przedsiębiorca wprowadzający techniczne usprawnienia w swojej firmie. Porad w tym zakresie udziela podczas "Dnia z komputerem w firmie" dyrektor ds. systemów ERP w Comarch Łukasz Wróbel.

Czego spodziewać się po Grecji?

Popyt na greckie obligacje trzykrotnie przekroczył podaż, a premier Papandreu podczas spotkania z kanclerz Angelą Merkel nie poprosił o pomoc dla swojego kraju. Czego więc spodziewać się po Grecji - bankructwa czy odbudowy? Z tym pytaniem w piątkowym "Bilansie" rozprawiała się prof. Leokadia Orędziak z SGH.

Polska: i po kryzysie

Co drzemie w polskiej gospodarce. Stopa bezrobocia w lutym wrosła do 13% z 12,7% w styczniu, PKB w IV kwartale wzrósł o 3,1%, słychać coraz wyraźniejsze pomruki o podwyżce stóp procentowych...

TVP deklaruje: Są standardy, nie ma cenzury

Mimo dramatycznej sytuacji finansowej telewizja zachowuje wysokie standardy, tworzy pluralistyczny przekaz, a na antenach nie ma cenzury - głosi Deklaracja Telewizji Polskiej opublikowana przez zarząd TVP. To reakcja na kontrowersje wokół emisji filmu "Towarzysz Generał".

Grecja nie chce wsparcia

Grecji nie damy nawet centa - mówili dzisiaj przedstawiciele niemieckiego rządu. Wczoraj niemieccy deputowani mówili nawet o sprzedaży wysp. Usłyszeć to musiał premier Papandreu, bo o wsparcie nie poprosił. O sytuacji w Grecji i przyszłości strefy euro Marek Klapa.

Udana sesja dla portfela RDO

To był udany dzień dla wirtualnego portfela Rynków dla Opornych który zyskał 0,66 procent. Nasz widz pan Rafał proponuje zakup akcji spółki Makarony Polskie. Nad zakupem spółki zastanawiają się Rafał Wojda i Błażej Karwowski.

Rostowski z nagrodą dla najlepszego ministra

Jacek Rostowski odebrał w Londynie nagrodę dla najlepszego ministra finansów w Europie. W swoim przemówieniu podziękował swoim kolegom w rządzie za zrozumienie potrzeby zmniejszenia wydatków państwa w czasie kryzysu.

iPad w sklepach za miesiąc

3 kwietnia - to data oficjalnego wejścia na amerykański rynek iPada. Jeszcze w tym samym miesiącu tablet Apple'a trafi także do sklepów w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Kiedy będzie można go kupić w Polsce - jeszcze nie wiadomo.

Dom z widokiem na powódź

Czas na mieszkanie z widokiem na powódź. Atrakcyjne propozycje deweloperów na terenach zalewowych. Brzmi jak żart, ale to polska rzeczywistość. Rzeczywistość która może realizacje marzenia zmienić w koszmar. Patrycjusz Wyżga

Spoliczkowani przedsiębiorcy

Wicepremier Waldemar Pawlak wymierza policzek przedsiębiorcom. Przynajmniej tak jego skandaliczną wypowiedź broniącą prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości odbierają wprowadzeni przez PARP w błąd. Suchej nitki nie zostawiają także eksperci. A wicepremier? Wicepremier problemu nie widzi i zostawia oszukanych samym sobie. Co więcej chwali szefową PAPRP-u za.... sukcesy. Kolejny skandal? Łukasz Kijek

Kto zarobi na poborze autostradowych opłat?

Dziesięć firm i konsorcjów jest zainteresowanych budową systemu poboru opłat na polskich drogach - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. System ten ma zacząć funkcjonować w połowie 2011 roku.

Gino Rossi po czwartym kwartale

O wynikach finansowych spółki Gino Rossi po czwartym kwartale i perspektywach dla branży odzieżowej z naszym gościem Witoldem Jesionowskim, prezesem spółki Gino Rossi w programie "Rynki Dnia" rozmawiał Mikołaj Kunica.

Kłopoty z PIT-em? Fiskus zaprasza

Sobota będzie "dniem otwartym" w urzędach skarbowych. Pracownicy fiskusa wyjaśnią wątpliwości podatników związane z wypełnieniem deklaracji podatkowej PIT za ubiegły rok.

Konsorcjum Stali po czwartym kwartale

O wynikach finansowych spółki Konsorcjum Stali po czwartym kwartale i perspektywach dla branży metalurgicznej Mikołaj Kunica rozmawiał z naszym gościem Robertem Wojdyną, prezesem Konsorcjum Stali.

PKP odbiera konkurentom kasy

Do końca marca Przewozy Regionalne muszą jednak zwrócić wynajmowane od PKP kasy biletowe oraz pomieszczenia administracyjne na dworcach m.in. w Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku i Rzeszowie. Powód? Przewozy Regionalne wciąż nie spłaciły 53 milionów długu, który mają wobec PKP.

Złoty wciąż na fali. Kiedy zanurkuje?

Kolejny dobry dzień i tydzień dla polskiej waluty. W piątek złoty umacniał się wobec najważniejszych walut, w czym pomogły mu dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Część analityków ostrzega jednak, że już przyszły tydzień może przynieść spadek wartości polskiej waluty.

Licencje na oprogramowania

W TVN CNBC Biznes dzień z komputerem w firmie. O licencjach na oprogramowania i konsekwencjach ich nie posiadania w magazynie "Biznes Lunch" z Justyną Wilczyńską-Baraniak z Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, rozmawiał Robert Stankiewicz.

Dzień z komputerem w firmie

W TVN CNBC Biznes dzień z komputerem w firmie. Wielu inwestorów nie wyobraża sobie funkcjonowania bez komputera. Jaki komputer wybrać, a także jakie modele są teraz modne i w jakie oprogramowanie inwestować? O tym między innymi w magazynie "Biznes Lunch" z redaktorem naczelnym magazynu CHIP Michałem Adamczykiem, rozmawiał Robert Stankiewicz.

Niemcy potwierdzają: przesuwamy Nord Stream

Gazociąg Północny zostanie wkopany pod dno morskie na odcinku 20 km i przesunięty na głębsze wody, by zapewnić niezakłócony dostęp do polskich portów - poinformował dyrektor spółki Nord Stream ds. pozwoleń Dirk von Ameln. - Te propozycje nie są w pełni zadowalające - uważa prezes Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście Jarosław Siergiej.

Państwo pomoże ci ocieplić dom

Planujesz remont domu? Wymiana okien,ocieplanie elewacji?... Teraz będzie łatwiej sfinansować te przedsięwzięcia. Za uproszczeniem procedury przyznawania państwowych dotacji na ten cel opowiedziały się wszystkie kluby poselskie - i cała Izba.

Muza SA- słabe wyniki

Słabe wyniki wydawnictwa Muza. Spółka liczy na poprawę wyników w 2010 roku. Prezes zapewnia, że bestsellery, które wyda Muza, poprawią tegoroczne wyniki. O szczegółach w magazynie "Dzień na rynkach" z prezesem Muzy Marcinem Garlińskim, rozmawiał Robert Stanilewicz.

Plany MCI

Grupa MCI Management rozważa wyjście z inwestycji w spółkę One2One - usłyszeliśmy od Sylwestra Janika zarządzającego funduszami MCI. MCI wyszedł już całkowicie ze spółki S4E sprzedając posiadane akcje, stanowiące 40,09 % jej kapitału zakładowego.

Trudny rok dla ATM SA

Spółka ATM SA, z branży teleinformatycznej opublikowała wyniki za IV kwartał. Przychody spółki w ujęciu rocznym spadły o 34,4% do 77,1 mln zł. Zysk operacyjny za IV kwartał spadł aż o 51,7% rok do roku. Spółka jesienią ubiegłego roku chciała sprzedać TP SA spółkę zależną ATM Systemy Informatyczne. Negocjacje zakończyły się jednak fiaskiem. O komentarz do wyników za IV kwartał a także o planach spółki, poprosiliśmy wiceprezesa ATM SA, Tadeusza Czichona, który był gościem Roberta Stanilewicza w programie " Dzień na rynkach"

Łatwiej dostać "becikowe"

Dobra wiadomość dla świeżo upieczonych rodziców. Do końca 2011 r., by otrzymać "becikowe", wystarczy udowodnić co najmniej jedną wizytę u ginekologa lub położnej w czasie ciąży - taką zmianę wprowadza ustawa przyjęta właśnie przez Sejm.