Najnowsze

Najnowsze

Warszawa lepsza od Londynu, Brukseli, Rzymu...

Warszawa ma się czym pochwalić - zajęła trzecie miejsce w rankingu ulubionych europejskich metropolii przedsiębiorców. Najsilniejszą stroną polskiej stolicy jest dostęp do finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw a także elastyczne w porównaniu z innymi krajami prawo pracy.

Zielonka prawdziwym centrum lotnictwa

Firmy z całego świata, które zajmują się produkcją silników lotniczych już niebawem będą musiały poznać topografię... podwarszawskiej Zielonki. To właśnie tu do 2012 roku powstanie najnowocześniejsze na świecie laboratorium, w którym testowane będą lotnicze podzespoły.

Majowa inwazja kas fiskalnych

Od 1 maja 2011 r. kasy fiskalne będą musiały pojawić się niemal u każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą - wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów projektu rozporządzenia.

Debiut PZU "wybitną reklamą" dla GPW

Prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych nie kryje zadowolenia ze środowego debiutu PZU. W telewizji TVN CNBC Biznes nazwał go "wybitną reklamą" dla polskiej giełdy.

Przychody Grupy TVN rosną

Przychody Grupy TVN wzrosły o 8 proc. rok do roku w oparciu o poprawę rynku reklamowego i przy znaczącym udziale płatnej telewizji.

Kiedy do strefy Euro?

Estonia już w przyszłym roku zasili strefę Euro. Tymczasem, jak twierdzą eksperci, Polska - nie ma powodów do nadmiernego pośpiechu w dołączaniu do strefy. Wszystkie za i przeciw omówiliśmy z prof. Anną Zielińską-Głębocką z Rady Polityki Pieniężnej.

Do banków wpuszczają bez polskiego

Według polskiego prawa członkowie zarządu banku muszą znać język polski. Od tej reguły są wyjątki, ale decyzja Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie Hieronymusa Nijsena i Johannesa Neumaiera stwarza precedens.

Co 65. Polak będzie bogaty

Liczba bogatych i zamożnych Polaków sięga już 590 tysięcy, informuje "Puls Biznesu". W związku z tym, wzrastają też wydatki na dobra luksusowe.

Kredyt wciąż w cenie

Kredyt wciąż pozostaje podstawowym sposobem finansowania zakupu własnego M. Co piąte kupowane mieszkanie jest finansowane w całości z bankowej pożyczki. O sytuacji na rynku kredytów hipotecznych rozmawialiśmy z Katarzyną Siwek z Home Broker.

PZU poszło. Co z musztardą?

Inwestorzy zacierają ręce po udanym debiucie giełdowym PZU. Cieszy się też rząd - z zysków z prywatyzacji. Ale, jak zauważa "Dziennik Gazeta Prawna", z resztą spółek, które jeszcze zostają w gestii państwa, może nie pójść tak łatwo.

GPW w cieniu debiutu PZU

Cześć inwestorów indywidualnych sprzedali swoje pakiety akcji PZU już podczas debiutu na GPW. Sytuację komentują Ronald Paszkiewicz, dyrektor ds. analiz CDM Pekao i Jacek Maliszewski, główny ekonomista Alpha Financial Services. Zdaniem tego ostatniego, jeżeli na rynku w ciągu dwóch tygodni nie będzie stabilizacji, a potem rynek wybije w górę to akcje PZU czekają jeszcze spore wzrosty. A co z walutami?

Milion W Portfelu

Olgierd Chodyniecki z ING Bank Śląski i Private Banking proponuje, byśmy z naszego miliona połowę zainwestowali w fundusze polskich akcji uniwersalnych, 300 tys. zł w zagraniczne a 20% w fundusze akcji małych i średnich.

Kolejne prywatyzacje MSP dadzą zarobić?

Po długo oczekiwanym i udanym debiucie PZU czas na kolejne prywatyzacje. Jakich udziałów w spółkach powinien pozbyć się skarb państwa i czy jedynym celem prywatyzacji jest łatanie budżetu państwa? O perspektywach prywatyzacji spółek skarbu państwa w programie "90 minut" z Jackiem Chwedorukiem, prezesem Rothchild Polska rozmawiał Robert Stanilewicz.

Giełda obrodzi 2 miliardami więcej

Łączna suma dywidend, jakie wypłacą spółki z Giełdy Papierów Wartościowych, może przekroczyć w tym roku 10 mld złotych, szacuje "Parkiet".

W internecie taniej i bez granic

Dobra wiadomość dla klientów sklepów internetowych. Towary sprzedawane przez internet mogą być jeszcze tańsze i, co nie mniej ważne, bardziej dostępne bez względu na granice państw, informuje "Rzeczpospolita".

Wall Street znów na zielono

Po ostrym pikowaniu z czwartku ubiegłego tygodnia, chaosie w Grecji i przyjętym planie ratunkowym dla Grecji Wall Street wreszcie wraca do zielonych barw. Na wysokie wzrosty w środę wpłynęły dobre informacje z Europy. I z USA.

Lotniska na EURO 2012

Miliard 143 miliony złotych do 2014 roku - tyle będą kosztować inwestycje, którymi pochwaliło się dziś warszawskie Lotnisko Chopina. Tymczasem stołeczny port jest na razie jedynym, który spełnia normy UEFA. Spośród lotnisk obsługujących Euro 2012 właściwie wypadła Zielona Góra, o krok od tego jest Gdynia. Kłopoty ma też jedno z czterech najważniejszych lotnisk - poznańska Ławica. Oto przegląd na dwa lata przed mistrzostwami europy w piłce nożnej.

Kupić, czy sprzedać akcje PZU?

Cezary Nowosad, ekspert BCC przyznaje, że tak jak sporo inwestorów indywidualnych już w dniu debiutu zlecił sprzedaż akcja. krótkoterminowo, to dobry zarobek. On jednak uważa, że na giełdzie są inne akcje na których można zarobić szybciej. Uważa jednak, że długoterminowo na akcjach PZU będzie można zarobić.

Wielki debiut PZU. I co dalej?

PZU wejdzie w przyszłym tygodniu do WIG20. Marek Pokrywka, dyrektor operacyjny DM BOŚ twierdzi, że wysokie obroty na tej spółce potrwają jeszcze około 3 dni. Jak dodaje, złoto pnie się do góry. To oznacza, że są inwestorzy, którzy wyczuwają w dłuższym terminie scenariusz inflacyjny mówi Marek Pokrywka, dyrektor operacyjny DM BOŚ.  

Złoto z ceną z kosmosu

Złoto bije rekordy cenowe. W środę około południa za uncję kruszcu trzeba było zapłacić ponad 1245 dolarów. Złoto pobiło tym samym ustanowiony blisko pół roku temu rekord ceny. Wtedy uncja złotego kruszczu kosztowała o ponad 17 dolarów mniej.

Portfel RDO powyżej 30 tys. zł

To był historyczny dzień na polskiej giełdzie. W dniu największego debiutu w Europie - spółki PZU, portfel RDO urósł o 5,52% i po raz pierwszy w historii przekroczył wartość 30 tysięcy złotych

Dobre wyniki Kredyt Banku

Na dobry wynik Kredyt Banku wpłynęło parę czynników. Jak mówi jego prezes Maciej Bardan, to stabilny wzrost dochodów odsetkowych o 12% rok do roku, z opłat i prowizji o 11% i spadek o 16% kosztów administracyjnych i 19% osobowych. W sumie Kredyt Bank zaoszczędził na tym około 50 mln złotych.

TVP szuka milionów

Ograniczenie budżetów wszystkich jednostek organizacyjnych, optymalizacja kosztów produkcji, uproszczenie struktury wewnętrznej - zarząd TVP uchwalił w środę pakiet uchwał restrukturyzacyjnych. Według TVP do końca roku pozwolą one zaoszczędzić "miliony złotych".

Kosmiczne stopy zwrotu

Ponad 500% stopa zwrotu. Za tak rewelacyjny wynik gry na giełdzie Mariusz Ganczar został zwycięzcą III edycji konkursu World Top Inwestor. Jak mówi, swoją przygodę z biznesem rozpoczął na Foreksie w główne pary walutowe. Początkowo na złotówce, a później EUR/USD i GBP/USD. Jak dojść do takiej wprawy i oczywiście zarobić ogromne pieniądze, doradza także Jarosław Mikołajczak, dyrektor zarządzający TMS Brokers.

Luksus z klasą

Zamożne osoby często lubią obnosić się swoim bogactwem. Anita Werner, dziennikarka TVN i TVN24 mówi o tym, gdzie leżą granice mody, luksusu i snobizmu.

Skarb czeka na LOT

Pomoc finansowa dla LOT-u tylko po przeprowadzeniu programu restrukturyzacyjnego - zapowiada w rozmowie z TVN CNBC Biznes wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Jak mówi, resort skarbu czeka obecnie na informacje na temat strat finansowych poniesionych przez polskiego przewoźnika z powodu chmury pyłu wulkanicznego.

GPW nie tylko dla maluchów

Udany debiut giełdowy największego w Polsce ubezpieczyciela. Obroty na akcjach PZU przekroczyły już 4 mld 200 mln złotych. Zdaniem byłego prezesa GPW, Wiesława Rozłuckiego, dzisiejszy debiut pokazał, że warszawski parkiet może być miejscem nie tylko dla małych spółek. Teraz czekamy na to, co pokaże debiut Tauronu i GPW

Debiut i sukces PZU

Rekordowe zainteresowanie i rekordowe obroty. Debiut PZU zdominował dzisiejszy gdzie na giełdzie. Akcje spółki zakończyły dzień na ponad 15% wzroście.

Nadszedł czas Microsoft Office 2010

Firma Microsoft prezentuje nową odsłonę swego pakietu biurowego: Office 2010. Zaskakującą nowością są społecznościowe umiejętności tego kombajnu, przeznaczonego wszak do zarabiania pieniędzy. Są też jego wersje bezpłatne, a także do pracy zespołowej w sieci.

Niemcy zniknęły z sieci

W środowe popołudnie znaczna część adresów internetowych z końcówką .de była przez pewien czas nieosiągalna. Dotyczyło to ponad 13 milionów niemieckich adresów internetowych - zarówno w odniesieniu do stron www, jak i poczty e-mail. Powód nie został wciąż ustalony.