Najnowsze

Najnowsze

Spółka z o. o. kontra akcyjna

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czy spółka akcyjna? Które rozwiązanie jest lepsze dla naszej firmy? Na pytania widzów TVN CNBC odpowiada Michał Karwacki adwokat w kancelarii Salans.

Koszty w firmie

Każda firma powinna prowadzić analizę wykonania planu sprzedaży i kosztów. W okolicach maja/czerwca powinniśmy sprawdzić się, jak wyglądają nasze przychody i wydatki - mówi Małgorzata Kucharczyk z Akademii Leona Koźmińskiego.

Są chętni na zapałki

Resort skarbu Państwa otrzymał cztery wiążące oferty chętnych do kupna akcji Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach. Do kupienia jest 85 procent kapitału zakładowego spółki.

Kryzys cofnął Włochy o 10 lat

Światowy kryzys finansowy i gospodarczy cofnął Włochy w rozwoju o 10 lat - wynika z raportu włoskiego Instytutu Statystycznego Istat. Wskazano w nim, że 1/4 Włochów grozi ubóstwo lub społeczna marginalizacja.

Zatrudnianie niepełnosprawnych

Od przyszłego roku zmniejszy się poziom dofinansowania niepełnosprawnych pracowników. Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zdaniem Moniki Bugajewskiej-Tykarskiej, wiceprezes POPON jest niezgodna z konstytucją.

Łatwiej o kredyt technologiczny

Szybsza wypłata premii technologicznej i większa dostępność wsparcia zapewnia nowelizacja ustawy, która dzisiaj wchodzi w życie. Do wykorzystania jest ponad miliard złotych. O tym kto może się starać o to finansowanie i co zmienia nowelizacja, mówi Marzena Tymińska-Ładziak z BGK.

Biznes w Belgii

Szansa na znalezienie kontrahenta z zagranicy. Właściciele firm z branży IT i budowlanej spotkają się z przedsiębiorcami z Belgii 7 i 8 czerwca w Warszawie i Krakowie. Jak wziąć udział w takich spotkaniach, mówi Aleksandra Wadowska z PARP.

Dokumentacja pracownika

5 dokumentów musi wypełnić pracownik, którego chcemy zatrudnić. Jakie to dokumenty? Magdalena Frąckowiak, ekspert Ernst & Young podpowiada przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na zatrudnienie pierwszego pracownika.

Centrum wyników: Zelmer

Zelmer zaproponował wypłatę dywidendy na poziomie 28,8 mln zł (z tego 12,5mln zł z funduszu dywidendowego) - mówi Janusz Płocica, prezes spółki.

Emerytura bez pomnażania?

10 lat przed emeryturą środki z OFE mają trafiać do ZUS-u. Zdaniem Ministerstwa Pracy ma to zabezpieczyć środki na emeryturę. Grzegorza Chłopka, wiceprezes ING PTE uważa, że to szkodliwy projekt.

Dla Rosji nasze łupki jak antyrakietowa tarcza

Rosja z pomocą organizacji ekologicznych może próbować blokować wydobycie gazu łupkowego w Europie, w tym w Polsce - twierdzą zgodnie dwaj czescy eksperci ds. bezpieczeństwa, cytowani przez portal internetowy iDnes.

Centrum wyników: Alterco

Alterco czwarty kwartał z rzędu pokazuje dobre wyniki, mówi prezes spółki Zbigniew Zuzelski. Alterco stawia na trzy segmenty - mieszkaniówkę, nieruchomości komercyjne i turystyczne.

Fuzje i przejęcia

TVN CNBC patronuje 8. międzynarodowej konferencji "Global M&A. Emerging to Converging" poświęconej rynkowi fuzji i przejęć na świecie, wartości rynku i branżom godnych uwagi. Rozmowa z Rafałem Nowakowskim, prezesem Global M&A Polska.

Wulkaniczny pył nad Europą

Islandzka przestrzeń powietrzna czasowo zamknięta z powodu wybuchu wulkanu Grimsvotn. Rozmowa z Grzegorzem Hlebowiczem, rzecznikiem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Biznes chory na korupcję

Korupcja w Polsce jest powszechna - uważa 2/3 ankietowanych przez Ernst & Young. Ponad połowa z badanych kierowników dopuszcza nieetyczne zachowanie, mówi Mariusz Witalis, partner E & Y.

"Hebe" rozkwitnie jak "Biedronka"?

Dyskontami spożywczymi zawojowali polski rynek i sieć "Biedronka" potężnieje z kwartału na kwartał. Teraz startują w branży drogeryjnej. Pierwszy sklep pod nazwą "Hebe" zostanie otwarty jutro przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie - donoszą "Wiadomości Handlowe".

Ryanair z zyskiem i ostrzeżeniami

Zyski największej w Europie taniej linii lotniczej o 1/4 w górę, ale nastroje nie najlepsze. Ryanair narzeka na wysokie ceny lotniczego paliwa i słaby popyt na bilety - i spodziewa się, że w tym roku obrotowym zysku na podobnym pułapie, co w poprzednim.

Były kanclerz awansuje do Gazpromu?

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder może wejść do Rady Dyrektorów Gazpromu - donosi moskiewski dziennik "Wiedomosti". Powołuje się przy tym na źródła zbliżone do gazowego koncernu oraz rządu Rosji. Obecnie Schroeder jest szefem rady nadzorczej konsorcjum budującego gazociąg Nord Stream.

Standard & Poor's kiepsko widzi Włochy

Włochy pod presją możliwej obniżki ratingu. Agencja Standard & Poor's oceniła perspektywę oceny wiarygodności kredytowej Włoch jako negatywną. Dołuje europejska waluta, ale szkodzą jej nie tylko wieści o włoskim ratingu.

Jak prywatnie inwestują ministrowie Tuska

Co premier Donald Tusk ma w swoim portfelu? Ile prywatnych długów ma szef państwowych finansów? Czy - i w co - inwestują ministrowie? Co mają członkowie gabinetu Donalda Tuska i jak potrafią pomnażać majątek, zbadał reporter TVN CNBC.

Elektryczna flota Kulczyka

Flota elektrycznych samochodów dla firm i instytucji państwowych, do tego sieć punktów ładowania dla takich pojazdów - to najnowszy biznesowy pomysł Jana Kulczyka. Jak donosi "Puls Biznesu", dziś w czterech warszawskich centrach handlowych zostanie uruchomionych 12 pierwszych punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Telewizja krócej o sobie, radio więcej po polsku

Od dziś zapowiedzi własnych programów stacji telewizyjnych w każdej godzinie mogą zająć najwyżej dwie minuty - to jedna ze zmian wprowadzanych przez wchodzącą w życie nowelizację ustawy o radiu i telewizji. Ustawa obejmie też te programy telewizyjne, które są rozpowszechniane tylko w internecie.

Stek z krokodyla? Wkrótce w Czechach

Czech zamierza hodować krokodyle. Ale nie w charakterze atrakcji w zoo, tylko... na ubój. O pozwolenie na produkcję krokodylego mięsa stara się jeden z najbogatszych czeskich przedsiębiorców.

Pozostało dwóch do Plusa

Już tylko dwie oferty kupna Polkomtela - operatora sieci Plus - są brane pod uwagę przez właścicieli spółki. W wyścigu pozostał Zygmunt Solorz-Żak oraz skandynawska TeliaSonera – wynika z informacji zdobytych przez "Rzeczpospolitą".

Strauss-Khan dostanie odprawę

Po rezygnacji ze stanowiska szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn otrzyma odprawę w wysokości 250 tysięcy dolarów - poinformował MFW. Jednocześnie władze zapowiedziały, że w poniedziałek rozpocznie się przyjmowanie kandydatur na nowego szefa Funduszu. Konkurs ma się zakończyć do 30 czerwca.

Portugalia dostała pieniądze z MFW

Międzynarodowy Fundusz Walutowy udzielił pożyczki pomocowej pogrążonej w kryzysie finansowym Portugalii. Jak poinformowały władze Funduszu, rząd w Lizbonie otrzyma 26 mld euro w ciągu trzech lat.

Spółki piszą raporty

Sezon wyników za pierwszy kwartał za nami, ale w raporty spółek warto się wczytywać uważnie - bo choć powinny być przygotowane bardzo starannie - to niektóre spółki nie ustrzegły się błędów - czasem banalnych literówek ale czasem aż zastanawia, jak pewne sformułowania mogły wyjść spod ręki finansistów. Rozmowa z Kamilem Gemrą, analitykiem Stockwatch.pl

Dzień z autem w firmie - leasing

Dzień z autem w firmie. Tajniki leasingu w programie "Rynki Dnia" zgłębiali Marek Tejchman i Piotr Sobczyk, zastępca dyrektora warszawskiego oddziału BRE Leasing.

Szukamy finansowania

Pomysły na biznes potrzebujące wsparcia. Nasi eksperci odpowiadają na pytania widzów. Rozmowa z Mariuszem Sperczyńskim, prezesem zarządu Technoboard i Błażejem Czajkowskim, ekspertem Accreo Taxand.

Europejski Kongres Gospodarczy - inwestycje KOV

Jan Kulczyk inwestuje w Afryce. Kulczyk Oil Ventures - wraz z zagranicznymi partnerami - kupił od Shella złoża gazu i ropy w Nigerii. Ale Jan Kulczyk mówi w rozmowie z TVN CNBC, że Afryka to nie tylko miejsce eksploatacji surowców - ale też dostarczania towarów na tamtejszy, szybko rosnący, rynek.