Najnowsze

Najnowsze

Ustawa o rajach podatkowych. Kopacz zleca kontrolę, RCL zapowiada "usprawnienia"

Mechanizm publikowania aktów prawnych zostanie niezwłocznie usprawniony - zapowiedziało we wtorek w komunikacie Rządowe Centrum Legislacji. Wcześniej premier Ewa Kopacz zleciła wewnętrzną kontrolę w RCL i ministerstwie finansów. Ma to związek ze zbyt późnym opublikowaniem ustawy o opodatkowaniu firm działających w rajach podatkowych. Zwłoka powoduje, że nowe przepisy weszłyby w życie z rocznym opóźnieniem.

Polscy rolnicy jednak nie chcą odszkodowań. UE za mało płaci

- Ponad połowa rolników, którzy złożyli wnioski o rekompensaty za wycofywanie z rynku owoców i warzyw w związku z rosyjskim embargiem, rezygnuje z aplikowania o środki ze względu na niskie stawki - poinformował we wtorek w Brukseli minister rolnictwa Marek Sawicki.

Brytyjczycy chcą podwyższyć wiek emerytalny. Do 70 lat

Brytyjskie ministerstwo ds. pracy i emerytur chce stopniowo podnosić średni wiek, w którym Brytyjczycy przechodzą na emeryturę – informuje portal internetowy dziennika "The Telegraph". Ma on rosnąć każdego roku średnio o sześć miesięcy.

USA zaostrzą program wizowy? 79 mld dol. straty i cios dla Polaków

Polacy mogą jeszcze dłużej poczekać na ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych. Ze względu na rosnącą liczbę przybywających z Europy dżihadystów, Kongres planuje zaostrzenie programu przyznawania wiz. To utrudnienie może jednak dotknąć USA finansowo. Tylko w ubiegłym roku turyści z Europy wydali tam 79 miliardów dolarów.

Zanussi i Brylewski pozytywnie o podatku od smartfonów. "Może pomóc walczyć z piractwem"

- Nowy podatek może być dobrym pomysłem, aby walczyć z piractwem - mówi Krzysztof Zanussi, twórca i reżyser m.in. filmów "Persona non grata", czy "Barwy ochronne". Chodzi o podatek m.in. od tabletów i smartfonów, nad którym pracuje rząd. Z kolei Robert Brylewski współzałożyciel zespołów punkrockowych Brygada Kryzys i Armia, twierdzi, że ta opłata może zrekompensować straty artystów. Jednak obawia się, że pieniądze nie trafią do nich.

Podatek od tabletów i smartfonów. Zapobiegnie okradaniu artystów?

Rząd zamierza nałożyć dodatkową opłatę na rzecz twórców, którą będzie pobierał m.in. od producentów smartfonów i tabletów. Chodzi o wielkie pieniądze, czyli nawet 300 mln złotych rocznie. Organizacje zrzeszające artystów twierdzą, że dziś to oni tracą najwięcej. Natomiast producenci sprzętu przekonują, że będzie to drugi podatek od tego samego.

Rafał Hirsch: w stronę wojny walutowej Europy z Ameryką

Żyjemy w świecie, w którym coraz częściej błogosławieństwem dla gospodarki danego państwa jest waluta słaba, a nie silna. Słaba waluta pomaga eksportowi, a więc także wzrostowi gospodarczemu. Tylko że nie da się osłabić wszystkich walut jednocześnie.

"Milion w portfelu", 7.10

W ostatnim okresie wartość portfela Pawła Homińskiego minimalnie wzrosła. Spośród składowych najsłabiej zachowały się akcje firmy Delta Airlines, w przypadku której obawy o wielkość ruchu lotniczego wzrosły po tym jak w Stanach Zjednoczonych zmarła pierwsza zarażona Ebolą osoba. Z pozostałych pozycji portfela większość zanotowała wzrost.

Fiat z Chryslerem wejdą razem na giełdę w poniedziałek

Fiat poinformował we wtorek, że jego połączenie z amerykańskim Chryslerem wejdzie w życie 12 października. Dojdzie do tego po tym, jak wszystkie warunki porozumienia zostaną dopełnione. O tym, że nic nie stoi na przeszkodzie we wdrożeniu fuzji mówił w połowie sierpnia szef Fiata Sergio Marchionne.

Moskwa próbuje ratować rubla. W dwa dni wydała prawie 1,7 mld dol.

Rosyjski bank centralny poinformował, że w piątek wydał 980,7 mln dolarów na rynku walutowym, aby obronić kurs rubla. Bank Rosji musiał interweniować również w poniedziałek, rzucając na rynek dodatkowe 700 mln dolarów. To największa rosyjska interwencja na rynku walutowym od czasu marcowej aneksji Krymu.

Wielka Brytania chce ograniczyć liczbę imigrantów. Kosiniak-Kamysz: niedopuszczalne

Podstawy Unii Europejskiej, takie jak swobodny przepływ osób, towarów i usług, są z perspektywy Polski nie do naruszenia - powiedział we wtorek dziennikarzom minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef resortu PiPS odniósł się w ten sposób do medialnych publikacji o tym, że Wielka Brytania chce ograniczyć wolny przepływ ludzi w Unii.

"Rynek telekomunikacyjny na pewno urośnie"

Wbrew niektórym prognozom rynek telekomunikacyjny w najbliższych latach powinien rosnąć - uważa członek zarządu TVN Maciej Maciejowski. Jego zdaniem w wielu gospodarstwach domowych wciąż brakuje szybkiego internetu. To właśnie może być impulsem do wzrostu całego rynku. O kondycji rynku telekomunikacyjnego rozmawiają uczestnicy dorocznej konferencji PIKE w Łodzi. TVN24 Biznes i Świat jest patronem strategicznym tego wydarzenia.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Posiadacze domu lub mieszkania powinni pamiętać, że warto ubezpieczyć nieruchomość przez nieprzewidzianymi wydarzeniami. Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie? Co to jest zakres polisy, czego ubezpieczenie nie obejmuje i co to są - według ubezpieczyciela - tzw. zdarzenia losowe?

NBP: Wzrosła liczba kart płatniczych w portfelach Polaków

W drugim kwartale br. wzrosła liczba kart płatniczych w portfelach Polaków, wyższa była też liczba i wartość transakcji - wynika z wtorkowego raportu Narodowego Banku Polskiego. Coraz częściej korzystamy z kart płatniczych przy transakcjach w internecie.

07.10 Spada produkcja w Niemczech, spadają giełdy

Rozpoczęliśmy dzień fatalnymi danymi z Niemiec. Wczoraj chodziło o spadek zamówień przemysłowych, dziś o spadek produkcji. rosjanie wydali prawie 1,7 mld USD na obronę rubla. W Polsce spada bezrobocie. Giełdy w Europie idą w dół. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak