Najnowsze

Najnowsze

Kopacz do Camerona: Polska nie zgodzi się ograniczenie migracji w UE

Polska nie zgodzi się na zmiany podważające zasady jednolitego rynku UE, szczególnie swobodę przepływu osób - oświadczyła premier Ewa Kopacz podczas czwartkowej, telefonicznej rozmowy z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Rozmowa odbyła się na prośbę strony brytyjskiej.

"Biznes dla ludzi", 27.11

Więzienie za PIT; dojazdy do pracy a obowiązki służbowe; umowa zlecenie a brak wykonania zadania; zakładamy nową działalność - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

"Czarny piątek" w USA. "Amerykanie wydają gigantyczne pieniądze na niepotrzebne rzeczy"

- "Czarny Piątek" to czyste wariactwo i prawdziwa walka na froncie. Amerykanie kupują np. po dwa, trzy telewizory, bo przeceny na sprzęt AGD sięgają nawet 70-80 proc. - mówi z San Francisco Karolina Hytrek-Prosiecka, dziennikarka TVN24 Biznes i Świat. W każdy ostatni piątek listopada Amerykanie niecierpliwie czekają, by szturmem zdobywać sklepy. Ceny są znacznie obniżane, a liczba produktów - ograniczona. Okazyjnie można kupić nie tylko dobra materialne, ale także np. wycieczki zagraniczne. Zdecydowanie najlepiej sprzedaje się jednak elektronika.

Niemiecki minister: upadająca Rosja jest zagrożeniem. To nie jest nasz cel

- Sankcje wobec Moskwy nie powinny powalić rosyjskiej gospodarki na kolana - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Niemiec. Frank Walter Steinmeier uważa, że Kreml jest ważnym partnerem, bez którego nie rozwiąże się konfliktów na Bliskim Wschodzie. - Czy naszym celem powinna być walka gospodarcza z Rosją? Moim zdaniem nie. To nie może być cel sankcji. Uważam, że musimy być świadomi tego, że izolowana gospodarczo i upadająca Rosja nie wniesie nic ani w bezpieczeństwo Europy, ani w stabilizację sytuacji na Ukrainie. Będzie jedynie zagrożeniem dla siebie samej i innych - zaznaczył szef niemieckiej dyplomacji. - Konflikty w Iranie i Syrii nie zostaną rozwiązane bez uczestnictwa Rosji. Mam nadzieję, że osiągniemy porozumienie - dodał.

Radosław Sikorski gościem Jolanty Pieńkowskiej. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Polska, Europa i Rosja okiem byłego szefa MSZ. Dziś gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat będzie marszałek sejmu Radosław Sikorski. Na naszej antenie porozmawiamy także o tym, jak skutecznie przepraszać. Podsumujemy dzień na rynkach, po tym jak kraje zrzeszone w OPEC podjęły dzisiaj decyzję o nie ograniczaniu wydobycia ropy.

Ciosek: Putin zaczyna przegrywać, ale traci też cała Europa

Władimir Putin zaczyna przegrywać, bo ten konflikt jest idiotyczny. Przegrywa też cała Europa - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Moskwie. Przypomina, że jeszcze w lutym Putin mówił, że Rosja doszła do ściany i nie było pomysłu na jej rozwój gospodarczy. - Ale obecny konflikt nie rozwiązuje żadnego problemu, nawet związanego z Ukrainą, to zakleszczenie - dodaje Ciosek.

Grecja sparaliżowana. Tysiące demonstrantów na ulicach

Zamknięto szkoły, odwołano loty, a w państwowych szpitalach dyżurują tylko pracownicy ratowniczy. W centrum Aten odbyły się marsze, w których wzięły udział tysiące demonstrantów. W Grecji od godziny 10 trwa całodobowy strajk generalny.

Wenezuela godzi się na cięcia w produkcji ropy. Pozostałe kraje OPEC poprą ten pomysł?

To już 166 spotkanie grupy OPEC, ale najważniejsze od lat, bo ceny ropy spadają do bardzo niskich poziomów: amerykańska WTI - 72 dol. za baryłkę, a europejska Brent - 76 dol. Największy gracz w OPEC to Arabia Saudyjska, a ona nie chce ograniczeń w produkcji. Wenezuela godzi się na zmniejszenie wydobycia ropy przez kartel o 5 proc., czyli o 1,5 mln baryłek dziennie (dziennie wydobywa OPEC produkuje 30 mln baryłek ropy). Z tym, że na rynku jest za dużo ropy zgadza się też Ekwador. Z kolei iracki minister ds. wydobycia przekazał, że ceną graniczną jest 65-70 dol. za baryłkę ropy.

Google w Europie powinien się podzielić. Parlament Europejski zdecydował

Parlament Europejski wzywa, w przyjętej rezolucji, do podziału Google w Europie - podała agencja AFP. Ale przepisy też dotkną innych dostawców tego typu usług. Przygotowana przez PE rezolucja ma zmusić firmy do oddzielenia usług wyszukiwarek internetowych, od innych usług komercyjnych. Ma to zapewnić wyrównane szanse w branży internetowej. Ale może to też doprowadzić do podziału amerykańskiego koncernu w Europie.