Najnowsze

Najnowsze

"Stworzyliśmy budynek, który jest paraboloidą hiperboliczną"

Na zachodnim brzegu nowojorskiego Manhattanu powstaje wyjątkowy budynek. - To wypadkowa budynku z dziedzińcem centralnym oraz wieżowca - mówi o swoim dziele architekt Bjarke Ingles z pracowni BIG. Z budynku wciśniętęgo pomiędzy elektrownię, warsztat i autostradę roztacza się piękny widok na rzekę Hudson. - Pomyśleliśmy, że ludzie tutaj potrzebują oazy. Po raz pierwszy zrobiliśmy budynek, który jest paraboloidą hiperboliczną - chwali swój projekt Ingles.

Google do lamusa? Islandia stawia na "żywą" wyszukiwarkę

Zamiast komputera postawili na "żywą" wyszukiwarkę informacji - tak Islandczycy chcą promować swój kraj. Wzorem jest oczywiście Google. Jednak wersję z wyspy tworzą ludzie, którzy odpowiadają na pytania dotyczące Islandii - często bardzo trudne. Z "żywą" wyszukiwarką można kontaktować się osobiście lub przez media społecznościowe korzystając z hashtagu #AskGudmundur.

Chiny hamują. Czy smok zaszkodzi światu?

Z Państwa Środka docierają kolejne niepokojące informacje. Indeks wytwórczości po raz kolejny jest pod kreską, a do tego najnowszy odczyt jest gorszy od poprzedniego i oczekiwań analityków. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, spadł do 48,9 pkt. w kwietniu wobec 49,6 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach banku HSBC.

Polski bieg po bogactwo

Trzy czwarte dystansu do unijnej zamożności w 2018 r. będzie za nami – donosi "Puls Biznesu".

Polska i Niemcy zgodnie o płacy minimalnej. "Czekamy na odpowiedź KE"

Warszawa i Berlin zgadzają się, że w sprawie sporu wokół płacy minimalnej w Niemczech decydująca będzie odpowiedź Komisji Europejskiej, choć dla Polski objęcie nią transportu międzynarodowego - zarówno z punktu widzenia prawa UE, jak i zasady swobody świadczenia usług - jest niedopuszczalne.

Chiny oskarżają Siemensa o korumpowanie lekarzy

Siemens oskarżony o naruszenie prawa konkurencji oraz łapownictwo. Takie zarzuty niemieckiemu koncernowi po kilku miesiącach śledztwa postawiła Chińska Administracja Państwowa dla Przemysłu i Handlu (SAIC) - podaje Reuters.

Nawoływał do podniesienia podatków, a sam unikał ich płacania. Soros ma oddać fiskusowi prawie 7 mld dol.

6,7 mld dolarów musi zapłacić budżetowi Stanów Zjednoczonych multi-miliarder i filantrop George Soros - informuje "Bloomberg". Wykorzystując lukę w prawie, która pozwalała na odroczenie podatków od opłat wnoszonych przez klientów i inwestowanie ich w jego funduszu, zgromadzić miał miliardy dolarów. Pikanterii dodaje fakt, że słynny inwestor dotychczas nawoływał do podwyższenia podatków.

"Korespondent", 3.05

W programie "Korespondent" sprawdziliśmy, jak wygląda świat oczami wysłanników zagranicznych oraz polskich mediów. Wśród poruszonych tematów pojawiła się kwestia obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, a także problem imigrantów z Afryki. Gośćmi Jana Niedziałka byli Jan Hunin, Eldoradas Butrimas i Dariusz Prosiecki.

"System" zakazany w Rosji. Sprawdź najnowsze propozycje kinowe

Do kina wchodzą kolejne nowości filmowe. Jedną z propozycji jest amerykański thriller "System", którego pokazy zostały zakazanane przez rosyjskie Ministerstwo Kultury. W rozmowie na temat nowości kinowych nie zabrakło także tematu Royal Baby. Jak mówił Marcin Cisowski z moviemag.pl, "kino spogląda na rodzinę królewską, ale nie tak często jak chcieliby Brytyjczycy". Ponadto, pojawił się także wątek "Gwiezdnych Wojen", których premiera zbliża się wielkimi krokami.

Rowery zmieniają miasta. To nie tylko moda, ale i niezły biznes

Rowerzyści są dla miasta tym, czym raki dla jeziora. Drugie wskazują jakość wody, ci pierwsi - jakość miasta. Ścieżek rowerowych w polskich miastach przybywa, choć w przypadku niektórych miast, długo trwało przekonywanie ich włodarzy o konieczności stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Jak powiedział Michał Kalida z warszawskiej Masy Krytycznej, "rowery są modne". Ile może kosztować takie hobby oraz kto okazał się lepszy w wyścigu z Anną Dec, prezenterką pogody z TVN24 Biznes i Świat, wyjaśniła Katarzyna Karpa-Świderek.

Twiplomacy, czyli dyplomacja w sieci. Najpopularniejsi przywódcy w mediach społecznościowych

Coraz częściej przekonujemy się, że politykę międzynarodową napędzają media społecznościowe, które są pierwszym źródłem informacji. Tak było m.in. w przypadku reakcji polskiego MSZ na słowa szefa FBI, czy zapowiedzi startu w wyborach w 2016 roku przez Hilary Clinton. Mamy do czynienia z twiplomacy - dyplomacją w sieci, a nie na salonach czy w kuluarach. Wśród profili największych światowych przywódców, prym wiedzie Barack Obama, którego profil zyskał najwięcej obserwujących. Jego profil w mediach społecznościowych śledzi bowiem ponad 56 mln użytkowników. W Unii Europejskiej najpopularniejszym liderem pod względem obecności w sieci jest premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Tymczasem, w 2014 roku najszybciej rosła popularność prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

"Polska potrzebuje odbudowy przemysłu"

Zdaniem kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy Polska potrzebuje odbudowy przemysłu i to jest jedno z najważniejszych zadań władzy - mówił w sobotę w Strachocinie na Podkarpaciu. Zaapelował do mieszkańców o poparcie w najbliższych wyborach.

Prezydencki program ma pomóc młodym. Na razie powstanie specjalny zespół

Prezydencka minister Irena Wóycicka powiedziała, że w Kancelarii Prezydenta zostanie powołany zespół do prac nad programem "Dobry Start dla Młodych". Jak mówiła, prezydent chciałby, aby partnerami w realizacji programu był rząd, samorządy, przedsiębiorcy i pracodawcy, uczelnie i organizacje pozarządowe.