Najnowsze

Najnowsze

PIT last minute. Co zrobić, żeby nie zostać ukaranym przez fiskusa?

Ci którzy nie są w stanie w tym momencie rzetelnie wypełnić swojego zeznania podatkowego, a nie chcą mieć żadnego problemu z urzędem skarbowym, powinni jeszcze dzisiaj złożyć rozliczenie w oparciu o wypełnione nawet zaledwie podstawowe dane. Jak powiedział bowiem Paweł Blajer, zaraz po zakończeniu majówki będzie możliwość złożenia poprawnego PIT-a jako korekty. W związku z tym unikniemy nałożenia mandatu karnego w wysokości 170 zł oraz innych sankcji. Na kilka godzin przed końcem czasu na złożenie PIT-a za 2014 rok sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w urzędach skarbowych. Wielu Polaków jak co roku odłożyło na ostatnią chwilę kwestię rozliczenia za miniony rok z fiskusem. Jak dodatkowo poinformował Paweł Blajer, pozostaje możliwość rozliczenia się także drogą elektroniczną, bowiem bez zarzutów działają serwery ministerstwa finansów.

Przejdź się po centrum handlowym i przyszłym mieszkaniu. Wirtualna rzeczywistość wkracza do biznesu

Wirtualna rzeczywistość wkracza do codziennego życia. Dzięki nowoczesnym okularom można odwiedzić centrum handlowe, czy sprawdzić, jak będzie wyglądało nasze mieszkanie w przyszłości. Firmy w Polsce zaczynają wykorzystywać wirtualną technologię do zdobywania nowych klientów w realnej rzeczywistości. - Pierwszą branżą, która zaczęła ją masowo stosować to ta związana z nieruchomościami. Dzięki niej możemy przenieść potencjalnego najemcę do wnętrza budynku - powiedział Piotr Baczyński, prezes firmy Immersion.

"Nabici w mBank" czekają na decyzję Sądu Najwyższego. Wyrok 14 maja

Sąd Najwyższy wyda wyrok ws. "nabitych w mBank" 14 maja. SN zajmuje się skargą kasacyjną mBanku na wyrok łódzkiego Sądu Apelacyjnego sprzed roku, nakazującego wypłatę 1247 klientom banku odszkodowań za zawyżone oprocentowanie rat kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich.

Pamiątki z wakacji mogą zaskoczyć. I mocno uderzyć po kieszeni

Wybierasz się w podróż do egzotycznego kraju i chcesz przywieźć z niego pamiątkę? Uważaj, bo możesz trafić za kratki lub zapłacić wysoką grzywnę. Jak tłumaczył na antenie TVN24 Biznes i Świat Piotr Tałałaj, rzecznik warszawskiej Izby Celnej, najbardziej narażeni na zakup zabronionej w Polsce rzeczy jesteśmy w Afryce, Ameryce Południowej i Azji.

Elektryczne i inteligentne samochody zbyt drogie. "To wciąż ułamek rynku"

Alternatywne modele napędzania pojazdów oraz trend do wyposażania samochodów w inteligentne komponenty nie zmienią w najbliższych latach rynku motoryzacyjnego, jednak są początkiem długiego procesu innowacji, który z pewnością zmieni naszą cywilizację - twierdzą prelegenci konferencji Electronic Vehicles 2015, która odbywa się obecnie w Berlinie.

Wydrukuj sobie elektronikę. Czeka nas era "miniaturyzacji i minimalizacji"

Układy elektroniczne, panele słoneczne, czujniki, wyświetlacze - to tylko przykładowe produkty, które już wkrótce będą wytwarzane w technologii druku cyfrowego - przewidują eksperci. A to pozwoli na spadek kosztów, przyśpieszenie produkcji i miniaturyzację końcowych produktów. Średni roczny wzrost tego rynku w perspektywie 2015-2025 szacowany jest na 8,6 proc.

Problemy z Apple Watch. Wada kluczowego elementu opóźnia dostawy?

Kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. Koncern ma ograniczyć dostępność nowego produktu - ujawnił “The Wall Street Journal” . Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych już zegarków, które miały trafić do klientów w czerwcu.

Kwota wolna od podatku "absurdalna". Duda: należy ją podwyższyć

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a także rozwiązania podatkowe mające wspierać przedsiębiorców, w tym ich działania inwestycyjne - proponuje kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Według niego, system podatkowy powinien sprzyjać rozwojowi gospodarczemu i być przyjazny dla rodzin.

Orlen Lietuva ma się lepiej. Ale perspektywy są niepewne

Sytuacja Orlen Lietuva poprawia się. To efekt działań restrukturyzacyjnych oraz niskich cen ropy i wyższych marż rafineryjnych. W przypadku pogorszenia się warunków makroekonomicznych aktualny jest nadal potencjalny scenariusz czasowego wyłączenia tam produkcji.

Afera szpiegowska i ostatni dzień na PIT. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

W środę w TVN24 Biznes i Świat opowiemy o doniesieniach niemieckich mediów, które informują o tym, że tamtejszy wywiad zagraniczny BND pomagał służbom amerykańskim w inwigilowaniu urzędników francuskiego MSZ i urzędu prezydenckiego oraz Komisji Europejskiej. Na naszej antenie także ostatnie wskazówki dotyczące zeznań podatkowych. Podpowiemy też, jakie pułapki prawne czekają na turystów w egzotycznych krajach.