Najnowsze

Najnowsze

Firma pracująca dla kopalni zwalnia. Nawet 340 osób

Spółka Kopex Machinery, należąca do będącej w trudnej sytuacji finansowej giełdowej grupy Kopex, zamierza zwolnić 340 pracowników. To przeszło czwarta część załogi firmy, należącej do największych w Polsce producentów sprzętu górniczego.

Prezes zarobi mniej. Sprawdź, ile stracą szefowie państwowych spółek

Wynagrodzenia w spółkach Skarbu Państwa mają być jawne i zależne od wielkości spółki, a wielomilionowe odprawy odejdą do lamusa - tak wynika z projektu ustawy, którą wczoraj przyjął rząd. Nowe zasady mają przynieść blisko 60-100 mln zł oszczędności rocznie. O ile mniej zarobią prezesi? Na ten temat w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Konsumenci w dobrych nastrojach. Ważne dane

W kwietniu 2016 roku, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, poprawiły się zarówno bieżące jak i przyszłe nastroje konsumenckie - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Niemcy będą pili kawę od Polaków. Jest umowa

41 mln euro warta jest transakcja przejęcia przez polską spółkę lokali działających pod marką Sturbucksa w Niemczech. Umowa wejdzie w życie 23 maja 2016 roku i to właśnie w tym dniu wrocławska firma gastronomiczna AmRest Holdings SE uzyska licencję na prowadzenie i rozwój kawiarni u naszych sąsiadów za Odrą.

Pociągiem nad morze i dużo zniżek. Majówka z PKP

Bilety na pociągi ekspresowe, w tym Pendolino od 29 zł i premiowanie wcześniejszej rezerwacji nawet 30 proc. rabatem - to tylko część z propozycji, z których mogą skorzystać osoby wybierające się w podróż z PKP Intercity na majówkę.

Zdobyć świata szczyt. Niesamowita pasja rzecznika

- Pasja zaczęła się od młodych lat. Góry zawsze mnie przyciągały - mówi w programie "Otwarcie Dnia" TVN24 BiS Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, a także pasjonat szlaków. Jak dodaje, wytyczył sobie "plan, który stara się realizować". - Zaczęło się od Tatr. Najpiękniejszych gór - wspomina.

Klasa o profilu „pracownik call center”. Szkoły będą uczyć telemarketingu?

Branżowe stowarzyszenie ma plan rewolucji w nauczaniu. - Chcemy, żeby zawód „pracownik centrum elektronicznej obsługi klienta”, czyli popularnego call center, został wpisany na listę zawodów szkolnictwa zawodowego – mówi Marcin Sosnowski z Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB w rozmowie z Dziennik.pl. Jak informuje gazeta, organizacja złożyła już wniosek w tej sprawie do Ministerstwa Rozwoju.

Większość badanych Polaków nie chce, aby pomagać frankowiczom

Ponad połowa (54 proc.) badanych uważa, że nie należy wprowadzać przepisów, których celem byłaby pomoc frankowiczom, o tym, że stworzenie takich przepisów jest potrzebne przekonana jest ponad jedna trzecia (36 proc.) respondentów - wynika z opublikowanych w środę badań CBOS.

Morawiecki: chcemy nadgonić zapóźnienia cywilizacyjne z ostatnich 350 lat

- Marzy nam się zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy - powiedział w poniedziałek minister rozwoju Mateusz Morawiecki. - Chodzi nam też o to, żeby ludzie jak najwięcej zarabiali, żebyśmy jak najszybciej dogonili zapóźnienia cywilizacyjne względem Zachodu z ostatnich 300-350 lat. Pytany o kwestię frankowiczów Morawiecki powiedział, że w Kancelarii Prezydenta trwają prace nad propozycją rozwiązania problemu kredytów frankowych.

Niemcy proszą Belgię o wyłączenie reaktorów jądrowych

Niemiecka minister ds. środowiska naturalnego, ochrony przyrody, budownictwa i bezpieczeństwa reaktorów nuklearnych Barbara Hendrics poinformowała w środę, że zwróciła się do władz belgijskich o tymczasowe wyłączenie dwóch reaktorów jądrowych ze względów bezpieczeństwa.

Rekordzistka Clinton i skromny Trump. Ile pieniędzy uzbierali kandydaci na prezydenta USA?

Hillary Clinton jest absolutną rekordzistką, jeśli chodzi o sumę pieniądzy uzbieraną na kampanię prezydencką w Stanach Zjednoczonych. Była Pierwsza Dama, ubiegająca się o nominację Partii Demokratycznej, zgromadziła dotychczas 222,6 mln dolarów. Jej partyjny konkurent Bernie Sanders - 140,2 mln dolarów. Wśród Republikanów Donald Trump uzbierał tylko 36,7 mln dolarów. Ted Cruz, konkurent Trumpa w GOP, zgromadził 120 mln dolarów.

Wzrost cen ropy można zatrzymać. Polska skorzysta z szansy?

Choć dziś ceny ropy nurkują i zaliczają historyczne minima, to wg prognoz w 2050 r. mają wzrosnąć do poziomu 130 dol. za baryłkę. Jednak ten proces można zatrzymać poprzez wprowadzenie technologii niskowęglowych w transporcie. To przyniosłoby ogromne oszczędności rzędu 330 mld dol. rocznie - wynika z opublikowanego w środę raportu Oil Market Futures, przygotowanego m.in. przez analityków Cambridge Econometrics.

Wall Street najwyżej w tym roku

Wtorek na Wall Street przyniósł przewagę wzrostów. Indeksy Dow i S&P 500 znalazły się na najwyższych poziomach od początku 2016 roku. Do zakupów skłaniają dobre wyniki kwartalne spółek.

Rosyjscy eksperci: embargo nie zaszkodziło Europie

Wybór, by produkty żywnościowe stały się główną bronią w wojnie na sankcje między Rosją i Zachodem, okazał się problematyczny - oceniają naukowcy z renomowanej rosyjskiej uczelni RANChiGS. Jak wskazują, rosyjskie embargo raczej nie zaszkodziło krajom UE.

VAT na produkty medyczne zostanie bez zmian? MF wycofuje projekt

Projekt nowelizacji ustawy o VAT przewidujący podniesienie stawki tego podatku na smoczki, czy soczewki inne niż korekcyjne został wycofany; MF sprawdzi, czy jest możliwe pozostawienie części stawek na obecnym poziomie - poinformowało we wtorek biuro prasowe resortu finansów.