Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział dostosowanie obowiązujących we Francji reguł, w tym podatkowych, tak aby Paryż stał się bardziej atrakcyjny dla instytucji finansowych. To reakcja na brytyjskie referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.
Wall Street w środę zanotował kolejny dzień solidnych wzrostów, po silnych spadkach na przełomie tygodnia. Rynki sądzą, że pomimo zwycięstwa w referendum w Wlk. Brytanii zwolenników Brexitu, w krótkim okresie relacje kraju z zagranicznymi partnerami nie ulegną zmianie.
Silnie toksyczny środek dostał zielone światło. Mimo braku zgody ze strony państw członkowskich Komisja Europejska podjęła decyzję o przedłużeniu zgody na stosowanie glifosatu. Do końca 2017 roku opinię na temat szkodliwości tego środka powinna wydać Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA).
150 tys. euro, tyle w szafie w swoim nowym mieszkaniu znalazł syryjski uchodźca mieszkający w Niemczech. Nie zatrzymał ich jednak dla siebie. - Bóg nie pozwoliłby mi na sfinansowanie własnych interesów z cudzego bogactwa - tłumaczy, a internauci nie wychodzą z podziwu.
95 proc. dorosłych Polaków pije alkohol, podobny odsetek nie potrafi ocenić, w jakich dokładnie ilościach - wynika z badania pt. "Czego Polacy o alkoholu nie wiedzą?". To zwiększa ryzyko nieodpowiedzialnych zachowań po alkoholu - oceniają eksperci.
Ustawa wiatrakowa utrudni rozwój odnawialnych źródeł energii - alarmuje Moody's. W ocenie agencji zahamowanie rozwoju farm wiatrowych może spowodować trudności w osiągnięciu przez Polskę celu 15 proc. energii z OZE do 2020 roku. A to ważne zobowiązanie Warszawy w ramach unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego.
We wtorkowym zamachu na lotnisku Ataturka w Stambule zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych. To rodzi strach wśród pasażerów i sprawia, że pytania o bezpieczeństwo stają się coraz ważniejsze. Jak chronić lotniska, jak chronić pasażerów? W programie "24 godziny" Kamila Kalińczak i Michał Sznajder pytali o to byłego antyterrorystę i specjalistę do spraw bezpieczeństwa Jerzego Dziewulskiego.
Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył w środę, że nie ma powodu, by w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej londyńskie City pozostało ośrodkiem transakcji rozliczeniowych (clearingowych) dla euro, a rolę tę powinny przejąć inne unijne centra finansowe.
Liderzy technologii, banki i "wielka czwórka" znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców świata dla świeżo upieczonych absolwentów według CNN Money. Na pierwszym miejscu, niezmiennie, uplasował się gigant z Doliny Krzemowej. Także Polacy mogą ubiegać się o stanowisko w tych firmach, bo każda ma tutaj swój oddział.
Kilkaset milionów funtów tygodniowo na służbę zdrowia, wzmocnienie kontroli granic oraz brak konsekwencji dla gospodarki. To mogło przekonać głosujących do wrzucenia kart za opuszczeniem UE. Jednak po referendum czołowi politycy wycofują się z tych haseł.
Dla dobra akcjonariuszy lepiej teraz pieniądze przeznaczyć na majątek PGE, a nie na dywidendę, ponieważ mamy zawirowania na rynkach kapitałowych - ocenił w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w środę dekret o przedłużeniu do końca 2017 roku embarga na produkty żywnościowe z krajów Unii Europejskiej. Zostało ono wprowadzone w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.
Smakosze jedzenia z food tracków i kebabów powinni przygotować portfele na podwyżki. Bo resort finansów zmienił zdanie i uznał, że takie jedzenie należy obłożyć wyższym podatkiem VAT. Komentarz o podwyżce odnotował na swoim koncie na Twitterze Adrian Zandberg z partii Razem, który pisał: "w ramach szukania kasy cicha podwyżka VAT na kebaby, tanie jedzenie z budek".
W dzisiejszym programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz rozmawiali o miliarderach, którzy stracili na Brexicie oraz Polakach mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Nie zabrakło także najnowszych informacji z rynków finansowych.
Islandia ma swoje pięć minut. Informacje o pogromcach Anglików były najchętniej poszukiwanymi przez internautów z całego świata w ostatnich kilkunastu godzinach - wynika z danych Google.
A jeśli Brexit to tylko początek? Jeśli w przyszłym roku wybory prezydenckie we Francji oraz wybory parlamentarne w Niemczech wygrają populiści, może to oznaczać zmierzch Europy, jaką znamy dziś. Zdaniem Condoleezzy Rice, byłej sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych jest jednak nadzieja dla naszego kontynentu. - Europa przetrwa - to wielka wspólnota wartości - mówiła w rozmowie z Piotrem Kraśką. Całość w programie "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS, który rozpoczyna się o 19.55.
Festiwal Prędkości w Goodwood to coroczne święto fanów motoryzacji. Kręte, górskie drogi od zawsze przyciągają masy kibiców i wielu uczestników. W tym roku brytyjski wyścig górski odwiedziła też polska Husarya.
Kaitangata, senne miasteczko położone na malowniczej nowozelandzkiej wyspie ma tanie domy, wysoko płatne miejsca pracy i tylko dwóch bezrobotnych. Ponieważ mieszkańców ubywa, burmistrz i lokalne firmy chcą tchnąć w nie nowe życie i zapraszają do osiedlania się. Wynagrodzenia zaczynają się od 140 tys. złotych.
Wyspiarze stworzyli Tindera dla przeciwników wyjścia z UE. Referendum dotyczące opuszczenia Unii Europejskich podzieliło Brytyjczyków. Przedkłada się to także na relacje osobiste. "Remainder" to narzędzie podobne do popularnego Tindera, ale zarezerwowane tylko dla tych, którzy głosowali przeciwko Brexitowi i nie mają ochoty na flirtowanie z Brexitowcami.
- Najciekawszym miejscem pod względem kulinarnym jest Sir Lanka. To miejsce pełne smaku, aromatu i koloru, ale też wymagające porzucenia europejskich przyzwyczajeń, bo tam nie ma sztuców i trzeba jeść dłońmi - powiedział w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Marcin Kałużny, podróżnik i autor bloga chochlapolapach.pl.
Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa do warsztatów 3,37 mln samochodów na całym świecie – donosi Reuters. Powodem są możliwe defekty dotyczące systemów poduszek powietrznych i systemu kontroli emisji spalin. Jak podaje polski oddział Toyoty, w Polsce wezwanie dotyczy 5 429 z wadliwym systemem paliwowym.
Richard Branson, miliarder i założyciel Virgin Group powiedział, że jego firma porzuciła plany nabycia firmy, która zatrudnia 3 tys. osób, po tym, jak Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Deficyt budżetowy Rosji w pierwszym półroczu bieżącego roku wyniósł 4,3 proc. PKB i wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku w związku ze spadkiem dochodów - powiedział w środę rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.
Coraz wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego, trudniejszy dostęp do kredytów hipotecznych i znikające w oczach dopłaty do kredytów to tylko część raf, które wyrosły w ostatnim czasie na drodze do zakupu własnego „M”. Choć rekordowo niskie stopy procentowe wciąż pozwalają się tanio zadłużać, to już od 15 miesięcy rośnie koszt zakupu mieszkania na kredyt.
Co łączy wieloryby, kawę i wulkany? Dlaczego w pakistańskim mieście dzieci uzależnione są od heroiny? Kim jest zaginiona córka Halabdży? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS.
Choć wielu Rosjan sądzi, że biznes europejski z powodu strat chce zniesienia sankcji wobec Rosji, to nastroje takie są słabsze, niż się wydaje, i nie muszą skutkować decyzjami politycznymi - zauważa środowa "Niezawisimaja Gazieta" w artykule redakcyjnym.
29 czerwca 2016, 10:59
Dbamy o Twoją prywatność
Jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę, my, nasze podmioty stowarzyszone i naszych 162 partnerów może przechowywać dane osobowe na urządzeniu użytkownika i uzyskiwać do nich dostęp w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanego sposobu przeglądania. Odbywa się to poprzez przetwarzanie danych osobowych zebranych z danych przeglądania przechowywanych w plikach cookie. Użytkownik może udzielić/wycofać zgodę i sprzeciwić się przetwarzaniu w oparciu o uzasadniony interes w dowolnym momencie, klikając przycisk „Ustawienia plików cookie i reklam”.
Wraz z naszymi partnerami przetwarzamy dane w celu zapewnienia:
Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich. Tworzenie profili w celu personalizacji treści. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści. Pomiar efektywności treści. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam. Pomiar efektywności reklam. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł. Rozwój i ulepszanie usług. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam.