Najnowsze

Najnowsze

Redukcja CO2 przez lasy? Polska przekonuje państwa UE

Polska proponuje włączenie do unijnego systemu handlu emisjami (EU ETS) CO2 pochłanianego przez lasy; wskazuje, że pochłanianie to powinno być traktowane na równi z innymi działaniami w zakresie redukcji emisji CO2 - wynika z polskiej propozycji przekazanej państwom UE, do której dotarła PAP.

Wraca grecka tragedia? Brak postępu w negocjacjach

Nie ma postępu w negocjacjach między rządem w Atenach a międzynarodowymi wierzycielami w sprawie pomocy dla Grecji - poinformował we wtorek rzecznik szefa eurogrupy. Według greckich mediów premier Aleksis Cipras chce zwołania nadzwyczajnego szczytu UE.

Globalna sieć bankowa ostrzega o atakach hakerów

Nowe ustalenia w sprawie potężnego ataku na Bank Bangladeszu. Według ustaleń brytyjskich specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w koncernie BAE Systems, cyberprzestępcy, którzy wykradli 81 mln dolarów z tamtejszego banku mieli zhakować oprogramowanie wykorzystywane przez platformę SWIFT - donosi Reuters.

"Biznes dla Ludzi", 26.04

Jak obronić się przed atakiem hakerskim na banki? Jakie zmiany zaszły w taryfach gazowych? Jaki pomysł ma rząd na walkę z wyłudzaniem podatku VAT? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Droga, ale czysta. Czy Polska potrzebuje energii z atomu?

Katastrofa w Czarnobylu sprawiła, że polski sen o atomie został przerwany. Budowę elektrowni w Żarnowcu, mimo zaawansowanych prac, wstrzymano. Jednak dziś trwają poszukiwania nowej lokalizacji i sposobu finansowania tej inwestycji. Ale czy to dobry pomysł? O bezpieczeństwie energetycznym oraz o kosztach energii jądrowej rozmawiali na antenie TVN24 BiS Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu i Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.

Trzęsienie ziemi wyhamowało Japończyków. VW liderem

Uwikłany w tzw. skandal spalinowy niemiecki koncern Volkswagen wyprzedził w pierwszym kwartale br. pod względem liczby sprzedanych samochodów Toyotę. Japoński koncern boryka się z konsekwencjami wstrzymania produkcji wymuszonej m.in. przez niedawne trzęsienie ziemi.

Czarnobyl, czyli wizytówka sowieckiego ustroju. Niezwykły dokument w TVN24 BiS

W środę o północy zapraszamy do TVN24 BiS na niezwykły film dokumentalny, dzięki któremu odbędziemy podróż do Czarnobyla. W tym miejscu, dokładnie 30 lat temu, doszło do katastrofy elektrowni atomowej, która doprowadziła do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. W strefie wokół Czarnobyla do dziś obowiązuje zakaz osiedlania się ludzi.

Alior wyprowadzi SKOK na prostą?

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie podjęła we wtorek decyzję o przejęciu Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK) przez Alior Bank SA - poinformowała KNF w komunikacie.

Szef agencji atomowej ostrzega. Nie ma gwarancji bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo nuklearne nie jest rzeczą oczywistą - przypomniał we wtorek szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Yukiya Amano z okazji 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu. Przypomniał, że w obiektach nuklearnych niefrasobliwość jest niedopuszczalna. I podkreślił, że nawet w państwach zaawansowanych technologicznie, może dojść do katastrofy.

"Chciałem oswoić lęk". Czarnobyl oczami wybitnego fotografa

- Chciałem zmierzyć się z tym niewidzialnym i nierozumianym przeze mnie zagrożeniem. Chciałem oswoić ten lęk - mówił w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS Maciek Nabradlik z amerykańskiej Agencji VII Photo. Wybitny fotograf opowiadał o swojej podróży do Czarnobyla, miejsca najgroźniejszej katastrofy atomowej w historii energetyki.

Rusza Polska Grupa Górnicza. Największy producent węgla w Europie

- To historyczny moment dla polskiego górnictwa, ale też dla gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło w Katowicach. - Przede wszystkim dziękuję górnikom, którzy wykazali się zrozumieniem trudnej sytuacji. W obecności premier podpisano porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej. PGE przejmie kopalnie borykającej się z problemami finansowymi Kompanii Węglowej.

Gigantyczna inwestycja na Śląsku. Wkrótce rusza budowa

Koncern energetyczny Fortum zamierza wkrótce rozpocząć prace przy budowie nowej elektrociepłowni w Zabrzu. W kwietniu spółka podpisała z firmą Budimex list intencyjny, który ma prowadzić do zawarcia właściwej umowy na roboty budowlane o wartości kilkudziesięciu mln zł.

Tani przewoźnik ogłasza wielkie zmiany. Polecisz z samej Warszawy

300 milionów dolarów na inwestycje, nowe połączenia i 100 tys. biletów już od 39 złotych. Irlandzka linia lotnicza Ryanair we wtorek ogłosiła swoje plany związane z Polską. Najważniejsza zmiana dotyczy lotów krajowych do Gdańska i Wrocławia, które od 30 października br. zostaną przeniesione z Modlina na Lotnisko Chopina.