Najnowsze

Najnowsze

Jest frankowa propozycja prezydenta. Przewalutowania na razie nie będzie

Pierwszy etap rozwiązania kwestii kredytów walutowych będzie dotyczył zwrotu spreadów pobranych przez banki - poinformował Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP. Kwestia ustawowego przewalutowania kredytów ma być ponownie rozważona za rok. Do tego czasu nadzór bankowy ma skłonić banki do dobrowolnej restrukturyzacji części kredytów walutowych.

Korea Południowa blokuje sprzedaż Volkswagena

Korea Południowa zablokowała sprzedaż 80 modeli Volkswagena i ukarała niemiecki koncern wysoką grzywną w związku z zarzutami dotyczącymi fałszowania pomiarów toksyczności spalin w jego samochodach.

Nowa aplikacja od Mercedesa jest jak Pokemon Go dla ratowników

Mercedes-Benz uruchomił nową aplikację opartą na rozszerzonej rzeczywistości, która przyjdzie z pomocą udzielającym pierwszej pomocy. Asystent ratownika wyświetli na ekranie tabletu lub smartfona kluczowe systemy i podzespoły. Dzięki temu ratownik będzie w stanie błyskawicznie ocenić ich stan i podejść do samochodu w najbezpieczniejszy sposób.

Ropa minimalnie drożeje. Strach inwestorów

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku minimalnie rosną i są blisko poziomu 40 dolarów za baryłkę. Na rynkach są obawy, że nadwyżka surowca na świecie utrzyma się - podają maklerzy.

Tysiące porwań dla okupu rocznie. Rośnie rynek ubezpieczeń

Zuchwałe porwanie teściowej człowieka, który rządzi wyścigami Formuły 1 zakończyło się szczęśliwie. Kobieta została uwolniona bez wpłaty okupu. Jednak takie przypadki to rzadkość. Zwykle przestępcom należy zapłacić potężny okup. Nic więc dziwnego, że rośnie rynek ubezpieczeń zabezpieczających m.in. turystów przed takimi wydarzeniami. W programie "24 godziny" w TVN24 BiS mówiła o tym Kamila Kalińczak.

Skok bez spadochronu. Kolejna granica pokonana

Luke Aikins skacze bez spadochronu i przesuwa granicę, która do tej pory dzieliła śmiały wyczyn od szaleństwa. Jak daleko jeszcze posuniemy się w poszukiwaniu nowych rekordów do pobicia? W programie "24 godziny" rozmawiała o tym Kamila Kalińczak.

Przegląd prasy: Kopalnie czeka likwidacja, władza szuka wymówek

Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom i wytypowało "trwale nierentowne". Sześć z nich czeka likwidacja, bez której nie będzie możliwe uratowanie branży. Władze szukają sposobu na przekazanie tej niepopularnej decyzji – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych

Popierający kandydaturę Hillary Clinton legendarny inwestor Warren E. Buffet, zajmujące czołowe miejsca na liście najbogatszych ludzi świata, zaproponował w poniedziałek, żeby kandydat GOP Donald Trump spotkał się z nim i wymienił informacją o dochodach.

"Bilans", 1.08

Dochody na europejskim poziomie, mniejsze ubóstwo, rozwój regionów, pomoc przedsiębiorstwom i budowa elektrowni atomowych - to główne założenia "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju", czyli tzw. Planu Morawieckiego. W programie "Bilans" o szczegółach planu rozmawiali Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Przerabia śmieci na paliwo. Przedsiębiorczy mieszkaniec

Przedsiębiorczy mieszkaniec Jekaterynburga, Wiaczesław Zieliński opracował technologię, za pomocą której z plastykowych śmieci wytwarza paliwo. Jako surowiec wykorzystuje plastykowe butelki, przywożone do jego sortowni śmieci razem z innymi odpadami. Zieliński zapewnia, że jego technologia pozwala na produkcję około 7,5 baryłki syntetycznej ropy tygodniowo.

Strategiczna spółka lepiej chroniona. Przed cyberzagrożeniami

Infrastruktura informatyczna PERN, strategicznej spółki zarządzającej na obszarze Polski rurociągami oraz bazami ropy naftowej i paliw, będzie chroniona przez NASK - Narodową Akademicką Sieć Komputerową, instytut badawczy i operatora usług teleinformatycznych.

"Potrzebujemy elektrowni jądrowych". Rząd mówi "tak" dla atomu

- Potrzebujemy elektrowni jądrowych. Węgla jest coraz mniej. W perspektywie 20 lat obecne kopalnie przestaną wydobywać surowiec - mówi prof. Andrzej Strupczewski, przewodniczący Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Dlatego rząd zamierza kontynuować program energetyki jądrowej w ramach którego mają powstać dwie elektrownie, których koszt szacuje się na 40-60 mld złotych. - Finansować (te inwestycje - red.) będzie polska jak i banki. Koszty w momencie budowy są duże, ale elektrownia jądrowa daje tanią energię elektryczną. To najważniejsze dla odbiorcy chce płacić mało - zauważa prof. Strupczewski.

Luksusowa marka opuszcza Polskę. Dwa butiki już zamknięto

Burberry, ekskluzywny brytyjski dom mody, opuszcza Polskę. Ze względu na słabszą sprzedaż firma zamknęła już swoje salony w Poznaniu i Katowicach. Najdłużej pozostanie otwarty sklep w Warszawie. Jak dowiedział się portal tvn24bis.pl, salon ma działać do końca sierpnia.

W 2030 roku będziemy zarabiać jak na Zachodzie? Zobacz, ile nam brakuje

4207 euro w Luksemburgu, 3778 euro w Irlandii, 3045 euro w Niemczech. To średnie miesięczne zarobki w 2014 roku w Europie Zachodniej. W Polsce w tym czasie wynosiły one 954 euro, co stanowi 68 proc. średniej unijnej. To wkrótce ma się jednak zmienić za sprawą tzw. Planu Morawieckiego. Docelowo pensje nad Wisłą mają dogonić średnią unijną w 2030 roku.

"Biznes dla Ludzi", 01.08

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o podatku od handlu, który będzie obowiązywać od 1 września br. Pojawił się także temat ustawy o obrocie ziemią oraz tzw. pakiecie paliwowym. Na miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego prowadzący mówili także o zmianach w sklepikach szkolnych, do których wrócą drożdżówki.

"Było niesamowicie". Ameryka Południowa w osiem miesięcy

Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS byli Joanna Golińska i Michał Krawczyk, którzy spędzili 8 miesięcy w podróży. Zaczęli w listopadzie ubiegłego roku od odwiedzin Brazylii, a skończyli w Panamie. - W zasadzie przejechaliśmy całą Amerykę Południową i było niesamowicie - mówiła w TVN24 BiS Joanna Golińska.

Bezpłatne leki dla seniorów. Sprawdź, co na liście

Na opublikowanym w poniedziałek projekcie wykazu bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia jest 1129 preparatów i 68 substancji czynnych. - Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że następne listy będą dłuższe - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Papieska "limuzyna" idzie pod młotek. Szczytny cel licytacji

Papieski volkswagen golf idzie pod młotek. W poniedziałek wystartuje aukcja charytatywna, w której na sprzedaż zostanie wystawiony samochód, którym Franciszek podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży. Nowy właściciel wesprze zakup mobilnych klinik.