Najnowsze

Najnowsze

Więcej tanich lotów z Warszawy. Trzy ważne kierunki

Irlandzki przewoźnik Ryanair latem przyszłego roku uruchomi nowe kierunki krajowe z Warszawy. Z Lotniska Chopina pasażerowie będą mogli polecieć do Gdańska, Wrocławia i Szczecina. A z podwarszawskiego Modlina przewoźnik zacznie operować do Faro w Portugalii.

Podatek, który budzi wątpliwości. Chcą jasnej wykładni

Konfederacja Lewiatan apeluje do Ministerstwa Finansów o szybkie wydanie interpretacji ogólnej dotyczącej podatku od sprzedaży detalicznej - poinformowała konfederacja w komunikacie. Zdaniem Lewiatana podatek wzbudza wiele wątpliwości, bo np. nie wiadomo, czy jest zgodny z dyrektywą VAT.

Od rabunków korsarzy do światowego centrum handlu. Historia londyńskiego City

Kariera Londynu jako światowego centrum finansowego rozpoczęła się od rabowania wyładowanych srebrem i złotem hiszpańskich galeonów przez korsarskie floty Francisa Drake'a. Zgromadzony w ten sposób kapitał dał impuls do powstania giełdy królewskiej, budowy manufaktur i rewolucji przemysłowej. W XIX wieku londyńskie City było już najważniejszym centrum finansowym świata. Do czasu I wojny światowej stolica Wielkiej Brytanii właściwie nie miała konkurencji, teraz o tytuł najważniejszego światowego centrum handlu walczy z Nowym Jorkiem, Singapurem czy Tokio. Materiał z programu "Świat o czwartej" w TVN24 BiS.

Rosyjskie embargo szkodzi sadownikom. Zapowiadają protesty

Jeżeli w najbliższych dniach nie nastąpi znaczący wzrost cen skupu jabłek przemysłowych, to jesteśmy zdeterminowani do podjęcia nadzwyczajnych środków. W tym ogólnopolskiej akcji protestacyjnej - poinformował na swojej stronie Związek Sadowników RP.

Dwugłos ws. TTIP. KE odpowiada Francuzom

Komisja Europejska zarzuca niemieckim i francuskim politykom, że "spisują na straty" porozumienie UE-USA o wolnym handlu (TTIP), bez wiedzy o najnowszym stanie negocjacji.

Morawieckiego wyprawa do Londynu. O co w niej chodzi?

Wicepremier Mateusz Morawiecki jeszcze w tym tygodniu poleci do Londynu, aby zachęcić do inwestowania nad Wisłą. Polska będzie musiała się jednak zmierzyć z poważną konkurencją ze strony innych państw, które mają apetyt na skorzystanie na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Czy mamy zatem jakieś szanse?

Pracownicy rozdają karty. "Mamy do czynienia z nowym pokoleniem"

Prawie 70 proc. pracowników nie boi się zwolnienia, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Work Service. - W pracy czujemy się coraz bezpieczniej. Już dwa lata temu były pierwsze symptomy rynku pracownika - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Krzysztof Inglot z Work Service. Przekonują także o tym kolejne dane. Ponad 52 proc. pracowników w ciągu kilku miesięcy oczekuje podwyżki, a 22 proc. zatrudnionych planuje zmienić pracę w ciągu dwóch lat. - Mamy do czynienia z pokoleniem Y. Zmiana 3,4, a nawet 5 razy pracodawcy, to nie jest żaden problem - zwraca uwagę Inglot.

Co z fabryką Mercedesa w Polsce? Wicepremier tłumaczy

Na początku czerwca wicepremier Mateusz Morawiecki pochwalił się podpisanym "memorandum of understanding" z Daimlerem. Następnie temat ucichł. - Negocjacje się toczą. Są bardzo konkretne. Jestem spokojny o inwestycję Daimlera - mówił w TVN24 wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. - Finalizacji negocjacji można spodziewać się w ciągu miesiąca lub dwóch miesięcy - dodał.

Umowa TTIP nie za kadencji Obamy. Hollande rozwiewa wątpliwości

Prezydent Francois Hollande oświadczył we wtorek, że Francja "nie chce utrzymywać iluzji", że umowę o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym (TTIP) między Stanami Zjednoczonymi a UE można będzie zawrzeć "przed końcem roku" i jeszcze za mandatu prezydenta USA Baracka Obamy.

Tesla wprowadzi nowego autopilota. Będzie blokował upartych kierowców

Musk planuje aktualizację dla oprogramowania, odpowiedzialnego za system autopilota w samochodach. Wprowadzi ona dodatkową procedurę bezpieczeństwa, łącznie z blokadą funkcji dla upartych kierowców. To reakcja koncernu na liczne ostatnio przypadki kolizji a nawet wypadki z faktycznym lub domniemanym autopilotem „za kierownicą”.

Koniec umów śmieciowych? Szwed: będzie nowa ustawa o rynku pracy

Ruszamy z pracą nad nową ustawą o rynku pracy. Urzędom pracy damy większą elastyczność. Stworzymy zachęty dla tworzących miejsca pracy i osób zakładających firmy - poinformował w TVN24 BiS Stanisław Szwed. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedział, że po reformie pracodawcy nie będą mogli obchodzić prawa pracy i unikać płacenia składek ubezpieczeniowych, tylko ze względu na niższe koszty. - To psuje rynek pracy - dodał.

Morawiecki kusi inwestorów. Ekspert: Podatek bankowy może to utrudnić

Jest szansa na przyciągnięcie inwestorów do Polski - ocenił prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC komentując plany wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który wybiera się do Londynu, aby zachęcić zagraniczne banki do inwestowania w Polsce. Zwraca jednocześnie uwagę na retorykę rządu niechętną zagranicznym bankom. - Takie wizyty pomagają, ale mam wątpliwości, czy przełożą się na inwestycje - twierdzi z kolei Roland Paszkiewicz z Pekao.

Inwestycje i popyt spadają, ale gospodarka nadal rośnie

O 3,1 proc. wzrósł realnie w drugim kwartale tego roku produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) - podał we wtorek GUS w tzw. wstępnym szacunku. Spadły natomiast inwestycje i popyt.

Polacy nie boją się Brexitu. "Zaradny na pewno da sobie radę"

Polacy, którzy od wielu lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, nie boją się Brexitu. Jeżeli ktoś jest zaradny, na pewno da sobie radę; niczego się nie obawiam - mówią. Według niektórych nie jest jeszcze przesądzone, czy Wielka Brytania rzeczywiście opuści UE.

Sportowiec zbojkotował hymn USA. Tak walczy o prawa Afroamerykanów

Amerykański sportowiec naraził się rodakom nie wstając, gdy na stadionie odgrywano "Gwiaździsty sztandar". Czy miał prawo protestować w ten sposób? I czy inni mieli prawo się obrazić? - Za to należą się brawa, bo jego protest miał dużą widownię. Efektywnie wykorzystał swoją pozycję. Jednak w większości w USA liczą się pieniądze. Dlatego bardziej skuteczne są protesty ekonomiczne np. poprzez bojkot - mówił w programie "24 godziny" mówił Barry Solone, nowojorczyk mieszkający w Polsce.

Aktorka odrzuciła kontrakt reklamowy. Przez "rasistowskie" kosmetyki

18 mld funtów - tyle jest wart rynek kosmetyków rozjaśniających skórę. Czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o mówi ich reklamom stanowcze "nie". Jej zdaniem wpędzają one odbiorców w bardzo poważne kompleksy, a ich producenci balansują na granicy rasizmy. Czy to tylko kosmetyczny problem? W programie 24 Godziny mówiła o tym Kamila Kalińczak.