Najnowsze

Najnowsze

Narkotyki online. W Europie królują dilerzy z Wysp

Brytyjscy dilerzy narkotykowi, którzy handlują zakazanymi substancjami online, zarobili więcej pieniędzy niż ich "konkurenci" z innych krajów europejskich - pokazują badania firmy Rand cytowane przez BBC. Światowymi liderami są Amerykanie, którzy opanowali 36 proc. rynku i zgarnęli 5 mln dolarów.

Gospodarka nadal na hamulcu. PKB wzrósł o 3,1 proc.

PKB liczony w cenach stałych roku poprzedniego wzrósł realnie w II kwartale 2016 roku o 3,1 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny w tzw. szybkim szacunku PKB. Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu wyniesie 3,3 procent. Także rząd liczył na szybszy wzrost.

Nastolatka spadła z deskorolki i walczy o życie. Dramatyczny apel matki

Dramatyczna historia 19-letniej Georgii z Anglii. Dziewczyna podczas jazdy na deskorolce upadła i mocno uderzyła głową o ziemię. Od kilku dni lekarze walczą o jej życie. Ten przykład przypomina o potrzebie zakładania kasku nie tylko podczas jazdy na desce ale też rolkach, rowerze czy hulajnodze. Bo to zmniejsza ryzyko obrażeń głowy aż o 85 proc. - Może nie wygląda cool, ale może uratować życie - matka nastolatki apeluje, aby nosić kask. Materiał programu "24 Godziny".

Przepis na udany wypoczynek i bezbolesny powrót do pracy

Urlop nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Dlatego receptą na udany wypoczynek jest praca, którą lubimy, i umiejętność skutecznego wypoczywania w ciągu całego roku - tłumaczy psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Przemysław Staroń.

A teraz czas na Clexit? Brytyjczycy uruchomili efekt domina

Brytyjczycy wywołali już jedno polityczne tsunami i wygląda na to, że na tym nie koniec. Zdecydowali o opuszczeniu szeregów Unii Europejskiej a zwolennicy Brexitu to także często przeciwnicy walki ze zmianami klimatu. I teraz architekci Brexitu łączą siły dążąc do wypowiedzenia porozumienia klimatycznego, podpisanego w ub. roku w Paryżu.

Górnicza spółka w stanie krytycznym. Na ratunek nowy prezes

Dariusz Pietyszuk został prezesem grupy Kopex, zajmującej się m.in. produkcją maszyn dla górnictwa. Firma boryka się z olbrzymimi problemami. Sami szefowie określają jej sytuację jako krytyczną i liczą na pozytywny finał rozmów z wierzycielami.

"Biznes dla Ludzi", 11.08

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o nowej odsłonie programu "Rodzina 500 plus", o coraz większym bezrobociu wśród młodych ludzi w Unii Europejskiej. Była także mowa o tych, którzy żyją na garnuszku rodziców i dziadków oraz o pomocy dla frankowiczów.

Podróże ze smakiem, czyli turystyka kulinarna

- Kulinarnie Dubaj trochę mnie zawiódł, ze względu na to, że jest tam bardzo dużo europejskich restauracji. Niewiele ich własnych smaków, a przynajmniej trudno je znaleźć - opowiadała Marta Gawrychowska, która prowadzi podróżniczo-kulinarnego bloga Podrozeodkuchni.pl. Blogerka w prezencie ślubnym otrzymała wyjątkowy prezent - kolację na 122. piętrze najwyższego budynku na świecie, Burdż Chalifa. Spróbowała tam m.in. deseru podawanego z płatkami złota oraz najdroższego w życiu... soku z buraków. Zdaniem podróżniczki, i tak najciekawszym kulinarnie miejscem na świecie prawdopodobnie są Włochy.

Najwyższe bezrobocie w Wielkiej Brytanii jest wśród muzułmanów

Muzułmanie w Wielkiej Brytanii są grupą, w której panuje największe bezrobocie - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez parlament. Autorzy badania wśród przyczyn podają dyskryminację, a także stereotypowe podejście do roli kobiet przez wyznawców islamu.

"Bilans", 11.08.

Paweł Blajer i Robert Stanilewicz mówili o podwyżkach w Kancelarii Premiera Rady Ministra, ewentualnych modyfikacjach programu "Rodzina 500 plus", a także rekordowym bezrobociu wśród młodych osób w Unii Europejskiej.

Polsce grozi pułapka średniego dochodu. Rząd: mamy na to receptę

Plan Morawieckiego i Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju służą m.in. zabezpieczeniu Polski przed wpadnięciem w pułapkę średniego dochodu - wskazał we czwartek wiceszef resortu rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem Polska w tę pułapkę nie wpadła, choć ocenę zaburza kryzys w UE.

Kilkudniowe dyżury to norma. Lekarze powinni być jak kierowcy?

Zmarła lekarka z Białogardu (woj. zachodniopomorskie) mogła być na dyżurze nawet przez osiem dni. Szpital twierdzi, że 44-latka nie była zatrudniona na etacie i nie obowiązywał jej normowany czas pracy. Eksperci wskazują na konieczność zmiany przepisów. - Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ograniczeń na wzór ustawy o czasie pracy kierowcy - uważa Dariusz Mińkowski z Państwowej Inspekcji Pracy.

Ruch na granicy utrudniony. Ale Rosjanie i tak robią u nas zakupy

Na polsko-rosyjskiej granicy po tym jak zawieszono mały ruch graniczny (MRG) znacząco zmniejszył się ruch podróżnych w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Rosjanie nadal przyjeżdżają do Polski, wprawdzie rzadziej robią zakupy, ale za to większej wartości.

Na zakupy do Londynu? Tak tanio dawno nie było

Kurs funta spadł poniżej 5 zł a to idealny moment, aby wybrać się do Londynu na zakupy. Jak przekonuje doradczyni ds. wizerunku Monika Gąsiorek-Mosiołek, najlepsza jest inwestycja "w rzeczy ponadczasowe, takie jak płaszcze Burberry czy buty Jimmy'ego Choo". - Warto zajrzeć też do butików Vivienne Westwood i Alexandra McQueena - dodaje. Dziennikarz muzyczny Hirek Wrona poleca przede wszystkim kupowanie albumów brytyjskich wykonawców i starych wydań płyt.