Najnowsze

Najnowsze

NBP: kondycja firm dobra i stabilna w pierwszym kwartale

W I kwartalne 2016 r. przedsiębiorstwa utrzymały dobrą kondycję. Nie widać jednak sygnałów dalszej poprawy sytuacji w II kwartale - wynika z cokwartalnej informacji NBP o sytuacji sektora przedsiębiorstw opublikowanej we wtorek.

Biedny jak Musk? Twórca Tesli zarabia średnią krajową

Wynagrodzenie Elona Muska, prezesa firmy Tesla Motors wyniosło w zeszłym roku zaledwie 37 584 dol. To o wiele mniej niż zarobki wielu dyrektorów, które sięgają nawet ośmiu cyfr i zawierają takie elementy, jak przydział akcji .

Podatek od supermarketów. Kto zapłaci za to?

Jeśli duże sieci handlowe po wprowadzeniu podatku od handlu nie zmienią cen dla klientów, to wtedy podatek w praktyce może obciążyć dostawców, głównie polskie firmy - mówi prof. Piotr Krajewski. To byłoby sprzeczne z celami, które przyświecają rządowej propozycji - dodaje.

Zadłużony jak rolnik. Gwałtowny wzrost

426 mln zł wynosi obecnie zadłużenie rolnictwa. W ciągu zalewie roku w Krajowym Rejestru Długów liczba zadłużonych firm działających w sektorze rolniczym znacznie zwiększyła się, a ich kwota ich zadłużenia wzrosła o blisko połowę - informuje Krajowy Rejestr Długów.

Pensja menadżera zależna od sytuacji spółki. Będzie ustawa

Rząd zajmie się we wtorek m.in. projektem ustawy uzależniającym pensje władz spółek z udziałem Skarbu Państwa m.in. od sytuacji spółki. Ma też przyjąć stanowisko wobec zgłoszonego przez posłów Nowoczesnej projektu ws. salda strukturalnego sektora finansów publicznych.

Lekkie wzrosty na Wall Street

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi wzrostami najważniejszych indeksów. Po raz pierwszy od lipca zeszłego roku Dow Jones znalazł się powyżej poziomu 18.000 punktów.

Biznes dla Ludzi, 18.04

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer podpowie jak szybko uporać się z PIT-em, jak przekazać 1 proc. na organizację pożytku publicznego oraz wyjaśni na czym polega luka, którą odkryli prawnicy wykryli w ustawie o obrocie ziemią. Pochyli nad pomysłem zakazu handlu, który ma zostać wdrożony w Polsce - okazuje się, że podobny zakaz został zniesiony na Węgrzech.

W delegację samolotem aeroklubu? Trwają prace

Wykorzystanie lotnisk, samolotów i pilotów aeroklubów w podróżach służbowych to idea projektu DART, którego studium wykonalności zainaugurowało w poniedziałek w Warszawie konsorcjum z udziałem Instytutu Lotnictwa i Aeroklubu Polskiego.

Brytyjskie ministerstwo skarbu ostrzega przed kosztami Brexitu

Brytyjskie ministerstwo skarbu opublikowało w poniedziałek raport, w którym ostrzega przed kosztami Brexitu. "Wniosek jest jasny: Wielka Brytania będzie na zawsze zubożona, jeśli wyjdzie z Unii Europejskiej" - powiedział minister skarbu George Osborne.

Kompania Węglowa z długami. Jest pomysł

Konwersja zadłużenia Kompanii Węglowej (KW) wobec banków na udziały w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) może objąć około 0,5 mld zł, czyli jedną trzecią tego, co Kompania winna jest bankom – poinformował w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Pożyczkodawcy wracają do Grecji. Kraj znów potrzebuje pieniędzy

Przedstawiciele międzynarodowych pożyczkodawców Grecji wznawiają rozmowy w Atenach, by osiągnąć porozumienie w sprawie reform koniecznych do wypłaty następnej transzy pomocy dla tego kraju. KE poinformowała, ze celem jest uzyskanie kompromisu tak szybko, jak się da.

Saudowie szantażują Stany Zjednoczone. Grożą wycofaniem setek miliardów dolarów

Arabia Saudyjska wyprzeda należące do królestwa aktywa warte nawet 750 miliardów dolarów, jeśli Kongres przyjmie projekt tzw. ustawy 9/11 - donosi "The New York Times". Akt prawny zakłada, że saudyjski rząd bierze współodpowiedzialność za wydarzenia z 11 września 2001 roku i pozwoli na postawienie Saudów przed amerykańskim sądem. Zdaniem ekonomistów, jeśli groźby płynące z Królestwa się spełnią, doprowadzi to do "globalnej zawieruchy".