Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 22.11

Promowanie polskich produktów poprzez kod kreskowy 590, historia zakładu obuwniczego, produkującego buty dla prezydenta USA i sytuacja na rynku surowców to tematy poruszane w dzisiejszym "Bilansie".

"Biznes dla Ludzi", 22.11

Debata nad wysokością kwoty wolnej od podatku, spór frankowicza w sądzie i dotacje na start dla firm to tematy poruszane w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".

Start-upy dostaną pieniądze, by nie uciekały z UE

Komisja Europejska przedstawiła we wtorek swoje pomysły dotyczące wspierania start-upów, czyli młodych, innowacyjnych firm, aby łatwiej było im rozwijać się w Unii Europejskiej. Ma to zapobiec przenoszeniu ich do innych krajów.

Emigracja ekonomiczna. "Debata Młodych" w TVN24BiS

Czy po studiach warto wyjeżdżać za granicę do pracy? Wiele statystyk pokazuje, że to się opłaca. O tym, dlaczego młodzi chcą poszukiwać zatrudnienia na Zachodzie mówili uczestnicy "Debaty Młodych": Chrystian Młynarek z Forum Młodych PiS, Adam Orliński z Młodych Ludowców i Joanna Popiołek z Młodych Nowoczesnych.

Złoty odrobił część strat

W trakcie wtorkowej sesji polska waluta odrobiła część ostatnich strat, ale nie wynikało to z poprawy czynników krajowych, lecz powrotu inwestorów do walut rynków wschodzących - zwraca uwagę analityk DM mBanku Kamil Maliszewski.

Polska i elektryczne auta. Lista barier

Stan sieci, niska świadomość społeczna, wymóg uzyskania pozwolenia na budowę stacji ładowania - to główne bariery, na jakie wskazywali uczestnicy wysłuchania publicznego na temat elektromobilności - poinformował resort energii.

Gigant węglowy liczy zyski. Pokazuje, ile stracił

W październiku Polska Grupa Górnicza (PGG) pierwszy raz wypracowała zysk (15 mln zł); podobnego wyniku spodziewa się też w listopadzie i grudniu - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Strata spółki w 2016 r. ma wynieść ok. 400 mln zł, wobec zakładanych 370 mln zł.

Księża mogą rozgrzeszać z aborcji. Debata Kobiet w TVN24 BiS

Papież Franciszek upoważnił wszystkich kapłanów do rozgrzeszania osób, które dokonały aborcji. Do światowej dyskusji na ten temat dołączyły we wtorek kobiety goszczące w programie Debata Kobiet w TVN24 BiS: dr Katarzyna Kasia z Kultury Liberalnej, autorka bloga hipsterkatoliczka.pl Jolanta Szymańska oraz Agata Szczęśniak z Krytyki Politycznej.

Będzie więcej gazu z polskich złóż

PGNiG podpisało umowę z Rawicz Energy z Grupy Palomar Natural Resources, która będzie dostarczać nawet 160 mln m sześc. gazu rocznie ze złoża w Wielkopolsce - poinformował we wtorek PGNiG.

Restauracja na Mount Everst. Kaprys czy znak czasu?

Znany brytyjski kucharz James Sharman zamierza otworzyć restaurację w bazie pod Mount Everestem na wysokości 5 tys. m n.p.m. - Mam mieszane uczucia - komentował to na antenie TVN24BiS Piotr Cieszewski, zdobywca Mount Everest. - Jeżeli to ma być taki jednorazowy event, który ośmieli jakieś osoby chcące otworzyć biznes w Koninie, Zabrzu czy Warszawie, to może ma to sens. Ale jeśli miałoby to spowodować, że tam za jakiś czas zobaczymy logo fast-foodu, to bym bardzo był na nie - dodał. Himalaista zwracał uwagę na to, że otwarcie restauracji w tym miejscu może być przedsięwzięciem nie tylko trudnym logistycznie, ale i niebezpiecznym.

KNF zmienia wysokość kar finansowych dla spółek

Komisja Nadzoru Finansowego zmieniła wysokości kar, nałożonych za kadencji Andrzeja Jakubiaka dwóm spółkom - Polimex-Mostostal S.A. oraz Platynowe Inwestycje S.A. - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Jak smog wpływa na zdrowie? Zbadasz to dzięki tej aplikacji

Aplikację na telefon, pozwalającą ocenić wpływ smogu i innych zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia, opracowali wrocławscy lekarze. Służy ona nie tylko zebraniu materiału naukowego, lecz także może pomóc w diagnozie, np. zalecić wizytę u lekarza.

Tajlandia oczami polskiej rodziny

Anna i Zuzanna Ciepielak to wolontariuszki programu AFS, które przyjęły w swoim domu na roczną wymianę Tajkę o imieniu Korapin (w Polsce nazywana polskim imieniem "Natalka"). - Informację o tym, że będziemy ją gościć dostaliśmy tuż po tym, jak kupiliśmy bilety więc skontaktowaliśmy się  mailowo i przez Skypa - przyznały podróżniczki, które z rodzicami odbyły wakacyjną podróż do tego odległego kraju. Tam polska rodzina poznała tajską kulturę, tradycję i obyczaje, które zostały im przybliżone właśnie przez rodzinę Korapin.

Duży przewoźnik odwołuje loty. Polacy też to odczują

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa podały we wtorek, że w związku z zaplanowanym na środę strajkiem pilotów odwołały ponad jedną trzecią lotów zaplanowanych na ten dzień. Dotyczy to również rejsów do i z Polski. W obecnym sporze płacowym będzie to już ich 14. akcja strajkowa od kwietnia 2014 r.

Muzyka pomaga w pracy. Zobacz, co dodaje energii

Muzyka pomaga budować atmosferę, lepiej nam się pracuje przy stole operacyjnym, kiedy leci w tle - przyznaje dr Marek Szczyt, chirurg plastyk. Zdaniem piosenkarza Rafała Brzozowskiego odpowiednie tempo muzyki i sposób zagrania utworu może nam dodać energii. To, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale pomaga też w pracy zwiększając wydajność pokazały ostatnie badania, przeprowadzone na grupie blisko 200 osób. Każdej z nich wielokrotnie puszczano utwory muzyczne. Badani, którzy słuchali muzyki wykazywali większe zaangażowanie w pracy i skupienie niż ci, którzy nie słuchali muzyki w ogóle.

"Tego dnia padną niejedne drzwi". Ameryka czeka na "Czarny Piątek"

To jest sport kontaktowy, a najlepsze oferty nazywają się "doorbusters", ponieważ już nie jedne drzwi padły tego dnia - mówiła o "Czarnym Piątku" Dorota Malesa, reporterka Dzień Dobry TVN. Stylistka Magda Jagnicka zwróciła z kolei uwagę, że dzień wyprzedaży w USA generuje największy dzienny ruch w handlu.

Drastyczne podwyżki cen OC. Opozycja żąda interwencji premier Szydło

Premier Beata Szydło powinna natychmiast zająć się lawinowo rosnącymi cenami polis OC - twierdzą politycy Platformy Obywatelskiej. Argumentują, że dochodzi do naruszenia interesu konsumentów. - W takiej sytuacji UOKiK i rząd, któremu urząd bezpośrednio podlega, mają obowiązek wszcząć postępowanie w trybie ustawowym - mówił we wtorek Sławomir Nitras z PO. Zasugerował też, że na rynku towarzystw ubezpieczeniowych panuje zmowa cenowa.

Uwaga na wirusy na Facebooku. Kradną, wymuszają, "zabijają"

Szyfrują dane, instalują złośliwe oprogramowanie, żądają okupu, a nawet... uśmiercają. Wirus, który w poniedziałek zaatakował użytkowników Facebooka nie był pierwszym. Na co musimy uważać korzystając z największego serwisu społecznościowego świata?

Męczące rodzicielstwo księcia Williama. Czy ma prawo narzekać?

Na księcia Williama spadła fala krytyki po tym, jak udzielił wypowiedzi, w której żalił się na trudy ojcostwa. Brytyjczycy wytykają księciu, że jemu i jego żonie, w wychowaniu 3-letniego Jerzego i rocznej Karoliny, pomagają przecież nianie, kucharki i sprzątaczki. Goście Poranka w TVN24 BiS bronili jednak następcy tronu. - Dziecko jest dużym wyzwaniem, niezależnie od tego, w jakiej sytuacji społeczno-ekonomicznej się znajdujemy. Pojawienie się dziecka to ogromna zmiana na płaszczyźnie emocjonalnej, szczególnie dla młodego rodzica - mówiła psycholog Daria Abramowicz. Jak dodawał Paweł Stempniak, ojciec dwójki dzieci i autor bloga geektata.pl, ojcowie starają się teraz coraz bardziej angażować w wychowanie dzieci i traktują to jako bardzo ważne wydarzenie w swoim życiu.

Nie możesz przyjść do pracy? Zobacz, w jakie wymówki uwierzy szef

- Szefie, dziś nie przyjdę – tak zwykle zaczyna się rozmowa pracownika, który nie może przyjść do pracy. Jednak nie w każde usprawiedliwienie nieobecności przełożeni są skłonni uwierzyć. Jak się okazuje, najczęściej są w stanie pogodzić się z brakiem pracownika, który informuje o grypie - tak wynika z badań, przeprowadzonych właśnie w Wielkiej Brytanii. Z kolei pracownicy wiedzą, że nawet jeśli prawdziwym powodem ich niedyspozycji jest np. depresja, to wolą nieobecność w pracy tłumaczyć w sposób, w który szef może w większym stopniu uwierzyć. O szczegółach w programie "24 godziny" opowiadał Michał Sznajder.

Wymyślili koło na nowo. Nadjeżdża transportowa rewolucja

Naukowcy z Izraela wymyślili koło na nowo. Ich odkrycie może doprowadzić do rewolucji w transporcie. Pomysł jest prosty, bo pozwala przenieść elementy zawieszenia do wewnątrz koła. Wprawdzie o takim rozwiązaniu myślano od dawna, ale dopiero teraz koncepcja doczekała się realizacji. Materiał programu "24 godziny".