Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 24.11

Inwestycje drogowe i jednolity podatek to główne tematy programu "Bilans", ma który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz. Gościem programu był Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Prezydent: kwota wolna będzie podwyższana stopniowo

Zakładam, że kwota wolna od podatku będzie miała wysokość co najmniej ośmiu tysięcy złotych, ale będzie ona podwyższana pewnie stopniowo - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Stwierdził też, że w sprawie kredytów we frankach spore pole manewru mają m.in. NBP i KNF.

Rząd za zwiększeniem kar za nadużycia na rynku kapitałowym

Podwyższenie maksymalnej kary więzienia z 3 do 4 lat za ujawnianie informacji poufnej lub nakłanianie do nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, których dotyczy ta informacja - zakłada m. in. projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, który w czwartek zaakceptował rząd.

Polityczne kariery w unijnych strukturach. Debata Młodych w TVN24 BiS

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zapowiedział w czwartek, że nie będzie starał się o przedłużenie swojej kadencji jako przewodniczący tej instytucji. Z polityki europejskiej zamierza przejść do niemieckiej. Czy podobną drogą podąży też Donald Tusk i wróci na polską scenę polityczną? Zastanawiali się nad tym goście Debaty Młodych w TVN24 BiS: Rafał Lipski (Inicjatywa Polska), Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS) oraz Bartosz Kijek (Młodzi Nowocześni).

Młodzi, zdolni, aktywni. Znamy Przedsiębiorcę Roku EY

Marcin Grzymkowski, założyciel firmy eobuwie.pl, został zwycięzcą 14. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Zwycięzca jest też laureatem kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność. W kategorii Produkcja i Usługi zwyciężył Jan Kalisz, prezes firmy Fibrain. Z kolei Barbara Sołtysińska, twórczyni LifeTube i indaHash została laureatką w kategorii Nowy Biznes. Nagrodę Specjalną otrzymały założycielki Phenicoptere - Monika Żochowska i Ewa Dudzic. Jednym z partnerów tegorocznej edycji konkursu i Gali Finałowej EY była TVN24 BiS.

Wykonujesz ten manewr na drodze? Lepiej ścisz radio

Gdy wrzucasz wsteczny bieg to ściszasz radio? Nie martw się, to nie tylko normalna, ale i wskazana czynność. Okazuje się bowiem, że poziom głośności muzyki w aucie ma duży wpływ na zdolność koncentracji. - Manewr cofania jest nienaturalny, tak samo jak chodzenie do tyłu, dlatego wymaga więcej uwagi - tłumaczy Ewa Odachowska z Instytutu Transportu Drogowego. W związku z tym niektóre samochody są już wyposażane w system automatycznego ściszania radia w momencie wrzucania biegu wstecznego. Materiał z "Raportu" TVN Turbo.

Babcia urodziła wnuczka. Debata Kobiet w TVN24 BiS

Młoda Amerykanka, której choroba nie pozwalała zajść w ciążę, doczekała się synka. Urodziła go jego własna babcia. Czy do podobnej sytuacji mogłoby dojść w Polsce? I jak to jest uregulowane prawnie? Na to pytania odpowiedzi szukały goście Debaty Kobiet w TVN24 BiS: psycholog i seksuolog Izabela Jąderek oraz Monika Wiśniewska z kancelarii adwokackiej Eliza Kuna.

Wielkie obżarstwo w USA. Anna Dec sprawdza, co jedzą w Nowym Jorku

To obok Bożego Narodzenia najważniejsze święto w USA. W ten dzień Amerykanie tradycyjnie spotykają się z najbliższymi na uroczystych obiadach, na których główną potrawą jest pieczony indyk z nadzieniem, słodkimi kartoflami i żurawiną. O nastroje w Święto Dziękczynienia, mieszkańców Nowego Jorku, pytała prezenterka TVN24 BiS Anna Dec.

"Dziarski dziadek" i jego sposób na długowieczność

Antoni Huczyński, znany szerzej jako "Dziarski dziadek" udowadnia, że zdrowym i aktywnym fizycznie człowiekiem można być w każdym wieku. Przestrzeganie diety, krioterapia i regularny ruch pomagają mu utrzymać sprawność. W programie razem z Piotrem Galusem, autorem programu "4 bieg" w Programie Czwartym Polskiego Radia dzielili się radami, w jaki sposób zachować młodość jak najdłużej.

"Czysta rasa" to mit. Potwierdza to ludzkie DNA

Jak wynika z przeprowadzonych przez naukowców badań, czysta rasa w społeczeństwie nie istnieje. Mówi nam o tym DNA, które w przypadku losowo wybranych osób każdorazowo wykazało wieloetniczne pochodzenie. Dr Magdalena El Ghamari z Defence.pl, Agata Szczęśniak z Oko.Press i prof. Rafał Pankowski z Collegium Civitas zastanawiali się, czy poznanie swoich przodków mogłoby zmniejszyć liczbę wojen i konfliktów na świecie.

Dolina Krzemowa nie dla Polaków? Kontrowersyjna zapowiedź Trumpa

Już wkrótce Dolina Krzemowa może zostać zamknięta dla obcokrajowców. Według zapowiedzi Donalda Trumpa, liczba wiz do kolebki technologii znacząco się zmniejszy, a dostęp do nich zostanie ograniczony. Dla wielu uzdolnionych Polaków, którzy chcą rozwijać swoją karierę w branży IT, może to oznaczać koniec marzeń o światowej karierze. O możliwych skutkach takiej sytuacji dyskutowali Jakub Kreft, prezes Koła Naukowego Robomatic na Politechnice Warszawskiej oraz dr n. med. Anna Skotny, współtwórczyni mobilnego KTG Pregnant.

Chajzer i Chajzer o tym, czego starsi mogą się nauczyć od młodszych

Postęp technologiczny coraz częściej wymusza na starszych pokoleniach nadrabianie wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań, użytkowania najnowszych urządzeń czy korzystania z sieci. Z pomocą mogą przyjść dzieci czy wnuki, choć również młodzi ludzie nierzadko nie nadążają z szybkim rozwojem cywilizacji. Na antenie TVN24 BiS Zygmunt i Filip Chajzer rozmawiali o tym, czego starsi mogą nauczyć się od kolejnych pokoleń.

Nowa inwestycja giganta w Polsce. Produkcja ruszy za dwa lata

W 2018 r. koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) uruchomi w Bielsku-Białej produkcję dwóch nowych silników benzynowych - poinformowała w czwartek firma. Nowe silniki mają korzystać z innowacyjnych rozwiązań i spełniać wyśrubowane normy ekologiczne.