Najnowsze

Najnowsze

W poszukiwaniu goryli w Demokratycznej Republice Konga

Ewa Chojnowska wybrała się do Demokratycznej Republiki Konga, aby przyjrzeć się życiu goryli. W poszukiwaniu nierzadko dwumetrowych zwierząt musiała wspiąć się wysokość kilku tysięcy metrów, aby znaleźć się w ich naturalnym środowisku. W programie mówiła, jakie zasady bezpieczeństwa należało zachować przy spotkaniach z gorylami górskimi, którym grozi wyginięcie.

Planujesz zakupy w czarny piątek? Sprawdź, jakie masz prawa

Czy mogę reklamować towar kupiony w obniżonej cenie? Co zrobić, jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce? Jak zrezygnować z zakupów w zagranicznym sklepie internetowym? Przed czarnym piątkiem UOKiK oraz Europejskie Centrum Konsumenckie przygotowały porady dla kupujących na wyprzedażach i promocjach.

Stres w pracy nas niszczy. Jak sobie z nim radzić?

Blisko połowa Europejczyków jest zestresowana w pracy. Polacy częściej niż Koreańczycy czy Japończycy, uważani za "tytanów pracy", narzekają na zdenerwowanie. Duża presja czasu, nadmiar obowiązków i wysoka odpowiedzialność zajmowanych stanowisk nie sprzyjają zachowaniu spokoju za biurkiem. O tym, jak pracownicy mogą radzić sobie z nadmiarem stresu w TVN24 BiS mówił dr Leszek Mellibruda, psycholog.

Drogie OC. Premier: to wynik działań poprzedniego rządu

Czekam na rozstrzygnięcia z UOKiK, który przygląda się sprawie podwyżek OC - powiedziała premier Beata Szydło, pytana na czwartkowej konferencji prasowej, czy rząd planuje interwencję na rynku obowiązkowych polis komunikacyjnych OC w związku z gwałtownym wzrostem ich cen.

"IM GOD", czyli zakazana tablica rejestracyjna

„IM GOD” - taką indywidualną tablicę rejestracyjną zrobił sobie już kilkanaście lat temu pewien Amerykanin i jeździł z nią autem po Ohio. Ale gdy przeniósł się do Kentucky, władze hrabstwa, w którym zamieszkał, nie zgodziły się na jej przyjęcie.

Ogromny kryzys w Wenezueli. Ludzie kradną z głodu

Wenezuela boryka się obecnie z olbrzymim kryzysem gospodarczym. Bieda nie pozwala wielu ludziom samodzielnie się wyżywić, dlatego kradną podstawowe produkty ze sklepów, a także warzywa z przydomowych ogródków. Choć supermarkety walczą z plagą wykroczeń, złapać złodzieja jest niezwykle trudno.

Przegląd prasy: Co siódmy Polak czuje się fatalnie

Jak Polacy oceniają swój stan zdrowia? Aż 14 proc. twierdzi, że jest on fatalny. Zaledwie 6 na 10 osób uważa go za dobry lub bardzo dobry - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Takie wyniki plasują nas na siódmym miejscu od końca wśród 37 przebadanych państw OECD.

Nowy groźny wirus. Uważaj na fałszywe faktury

Jeden z operatorów komórkowych ostrzega przez fałszywymi fakturami, które trafiają do skrzynek poczty elektronicznej wielu internautów. Celem oszustów nie jest skłonienie nas do wpłaty pieniędzy na ich konto, a zainstalowanie groźnego wirusa.

Czarne chmury nad Wyspami. Prognozy mocno w dół

Oficjalne prognozy wzrostu PKB Wielkiej Brytanii na najbliższe dwa lata zostały obniżone - poinformował w środę minister finansów Philip Hammond, przedstawiając swój pierwszy raport budżetowy od czasu referendum w sprawie Brexitu.

Zmiany w kontroli drogowej. "Będzie przychodził SMS z kodem autoryzacyjnym"

Prawo jazdy w telefonie czy tablecie. Tak ma być już wkrótce w Polsce, zaawansowane prace nad zmianami prowadzi bowiem Ministerstwo Cyfryzacji. - W trakcie kontroli policjantowi będzie się podawać swoje imię, nazwisko i np. numer PESEL, będzie do nas przychodził SMS z kodem autoryzacyjnym, który będziemy podawać policjantowi, a on dzięki temu zyska dostęp do wszystkich potrzebnych danych - wyjaśnia Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Najtańsze miasta do życia w Europie. Zobacz ranking

Tartu, Porto, Saloniki - to najtańsze miasta w Europie według rankingu przygotowanego przez Glassdoor. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się po dwa estońskie, greckie, hiszpańskie oraz portugalskie miasta. O rankingu rozmawiali goście TVN24 BiS.

Co z kwotą wolną? Kolejna wersja rządu

Wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 8 tysięcy złotych oraz jednolitej daniny będzie miało miejsce od 2018 roku - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. To kolejny rządowy zwrot w tej sprawie, bo sama premier mówiła niedawno, że jednolita danina stoi pod znakiem zapytania, a kwota wolna miałaby być podnoszona stopniowo i nie aż do tak wysokiego poziomu.

"Biznes dla Ludzi", 23.11

Drastyczne podwyżki OC oraz luka podatkowa VAT w Polsce - to tematy, które zdominowały "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza oraz Pawła Blajera był Tomasz Pabiański, dyrektor w Zespole Podatków Pośrednich PwC. O strajku pilotów Lufthansy mówił natomiast Hubert Olender z Fly4free.

"Bilans", 23.11

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku, ułatwienia dla firm poprzez ustawę o innowacyjności oraz podwyżki OC - to tematy poruszane w dzisiejszym "Bilansie".

Czy Polska potrzebuje pracowników z Ukrainy? Debata młodych w TVN24 BiS

Ukraińcy na rynku pracy w Polsce - to temat, który zdominował Debatę młodych w TVN24 BiS. Zdaniem Agaty Nowackiej z Forum Młodych PiS nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy "powinni u nas pracować, jeżeli robią to legalnie i odprowadzają podatki". Anna Kuropatnicka z Młodych Demokratów zwracała uwagę, że liczba Ukraińców w Polsce z roku na rok jest coraz większa. Jej zdaniem powodem jest atrakcyjność rynku pracy. Tymczasem Jan Strzeżek z Młodej Prawicy podkreślał, że nie możemy pozwolić na pełną swobodę. - Musimy przyjąć pewne kwoty, jakie możemy przyjmować - wskazywał.

Zły dzień dla złotego. Znów mocno stracił

W środę polski złoty tracił w stosunku do wszystkich najważniejszych walut. Wpływ na zmiany na rynku miała przede wszystkim publikacja pomyślnych danych z amerykańskiej gospodarki.

Wypowiedzenie dostaniesz mailem. Nowy pomysł rządu

Szykuje się wielka zmiana w polskim prawie pracy. Jeżeli projekty wicepremiera Mateusza Morawieckiego wejdą w życie, pracodawca nie będzie musiał zwalniać pracownika spotykając się z nim osobiście lub wysyłając pocztą list polecony. Wystarczy mail.

Maleje luka, przez którą miliardy uciekają rządowi

Luka w VAT, czyli różnica między realnymi wpływami a możliwymi do osiągnięcia, na koniec 2016 roku może spaść do ok. 45 mld zł, czyli 2,5 proc. PKB - wynika z przedstawionych w środę obliczeń PwC. W 2015 r. wyniosła ona 49 mld zł, czyli 2,8 proc. PKB.