Najnowsze

Najnowsze

Zemsta tureckich hakerów. Holenderskie strony zablokowane

Wiele holenderskich stron internetowych zostało zaatakowanych przez tureckich hakerów w akcie zemsty za uniemożliwienie przez Hagę prowadzenia kampanii przedreferendalnej przez ministrów z Ankary - informują holenderskie media.

Prezes PiS o euro w Polsce: eksport by się trzymał, ale ludzie poszliby z torbami

Wejście do strefy euro będzie oznaczać, że albo złotówka zostanie wyceniona wysoko, co uderzy w nasz eksport, czyli w naszą gospodarkę, albo ocenimy ją nisko, ale to będzie oznaczać cios w naszą stopę życiową, spadek popytu, a więc również uderzenie w gospodarkę. Nie ma z tego ucieczki - powiedział w środowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Gigant ubezpieczeniowy zaskoczył. Wynik o 20 procent lepszy od oczekiwań

Zysk netto Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł do 638,5 miliona złotych z 509,9 milionów złotych rok wcześniej - wynika z raportu rocznego. Zysk grupy okazał się 20 procent lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 530,8 milionów złotych.

Górnicy z Chile wspierają notowania miedzi. Dobra seria trwa

Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje już czwartą sesję z rządu w reakcji na przedłużający się strajk w chilijskiej kopalni rud miedzi Escondida. Metal na tamtejszym parkiecie w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniany po 5.840,50 dolary za tonę, po zwyżce o 0,4 procent - podają maklerzy.

Zakończył się strajk na lotniskach w Berlinie

Prowadzony od poniedziałku strajk personelu naziemnego na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld zakończył się w środę nad ranem. Ruch w obu portach lotniczych wrócił do normy, choć możliwe są jeszcze pojedyncze opóźnienia - przekazały władze lotniskowe.

Ciężka dola amerykańskich żołnierzy. Mają jeść to, co Polacy

Ziemniaki zamiast hamburgerów. Ci, którzy przyjadą do Polski muszą szykować się na brak fast foodów. - Nigdy nie zobaczycie Burger Kinga. Bądźcie gotowi na ziemniaki trzy razy dziennie przez pół roku - miał powiedzieć, według "Wall Street Journal", dowódca US Army w Europie generał Ben Hodges. Żołnierze mają żywić się tak jak Polacy i razem z nimi, aby zacieśnić więzy braterstwa broni. Materiał programu "24 Godziny".

Oddają dzieci do sierocińców. Tak walczą z kryzysem

Grecja od kilku lat boryka się z kryzysem gospodarczym. Jego ofiarami są też greckie rodziny, część z nich nie stać na utrzymanie własnych dzieci. Aby móc stanąć na nogi, rodzice zmuszeni są do oddawania dzieci do ośrodków opiekuńczych, gdzie przynajmniej nie będą głodne. Rodzice, którzy w tygodniu starają się znaleźć jakąkolwiek pracę i zarobić trochę pieniędzy zabierają je do domów na weekendy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Megakumulacja w totku. Wiadomo też, kto gra najczęściej

35 milionów złotych - nawet tyle będzie można wygrać w czwartkowym losowaniu Lotto. Obecna kumulacja narasta od 19 lutego. Z danych Totalizatora Sportowego, które przytacza "Gazeta Wyborcza" wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 procent dorosłych Polaków.

Są zaniepokojeni, bo kawa na mieście ma być droższa

Zaniepokojenie i protesty wywołała w Rzymie zapowiedź podwyżki cen kawy w barach o 10-20 centów za filiżankę. Podniesienie cen zarekomendowało stowarzyszenie stołecznych usługodawców tłumacząc to koniecznością szkolenia personelu, inwestycji i remontu barów.

Spadki na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Rynki czekają na drugą część tygodnia, pełną istotnych wydarzeń gospodarczych i politycznych, w tym na posiedzenie Fed, na którym powinna zapaść decyzja o podwyżce stóp procentowych.

Niemcy chcą karać za hejt w sieci

Niemcy chcą ostro karać firmy prowadzące portale społecznościowe, jeśli dopuszczą do publikacji treści pełnych nienawiści lub zachęcających do niej. W tym celu szykowane jest nowe prawo. Według projektu firma, która nie zapobiegnie takiej publikacji może zapłacić nawet 50 milionów euro kary. Materiał z programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 14.03

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz opowiada o kolejnych pomysłach rządu - między innymi 10 000 Plus. Wspomniał również o dobrych informacjach z rynku pracy - na ten temat rozmawiał z Markiem Strojkowskim z Manpowergroup. Oprócz tego była także mowa o obniżce zasiłków dla obcokrajowców w Niemczech, rezygnacji Rafała Antczaka z funkcji prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, zwiększeniem dostaw do gazoportu w Świnoujściu oraz głównej wygranej w Powerball.

"Bilans", 14.03

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz wspomniał o zgodzie brytyjskiego parlamentu na Brexit, zapewnieniach wicepremiera Morawieckiego o tym, że rząd przyciągnął 35-40 tys. miejsc pracy od czasu Brexitu oraz podsumowaniu dokonań rządu na konferencji premier Beaty Szydło. Była także mowa o wyborach w Holandii i Francji.

Brytyjski socjal nie dla imigrantów. Zobacz, co mogą stracić Polacy

Brytyjski parlament odrzucił poprawki, które gwarantowały utrzymanie praw nabytych przez obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy będą mogli teraz przerwać wypłacanie zasiłków socjalnych dla imigrantów, w tym i Polaków. Chodzi o zasiłki na dzieci, "becikowe", dodatek mieszkaniowy, zasiłki dla bezrobotnych czy kupony za które można kupić na przykład żywność. Na Wyspach z zasiłków socjalnych korzysta ponad pięć milionów osób, ale imigranci stanowią w tej liczbie małą grupę.

Polacy na Wyspach Brytyjskich po Brexicie. Debata Młodych w TVN24 BiS

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May otrzymała zgodę parlamentu na Brexit. Odrzucił także poprawkę, która gwarantowała imigrantom prawa. O sytuacji Polaków na Wyspach Brytyjskich dyskutowali uczestnicy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Dagmara Chmielewska z Nowoczesnej, Katarzyna Babis z Partii Razem oraz Aleksander Wencel z Młodej Prawicy.

Berlin szykuje gigantyczne kary za hejt w sieci

Niemcy planują wdrożenie nowego prawa, które zobliguje sieci społecznościowe, takie jak np. Facebook, do usuwania oszczerczych postów i gróźb - podaje Reuters. Niedostosowanie się do tego wezwania poskutkuje nałożeniem na firmę kary finansowej w wysokości nawet 50 mln euro - przewiduje projekt.

Ułatwienia dla organizacji pożytku publicznego. Jest podpis prezydenta

Organizacje pożytku publicznego, które nie złożyły w terminie sprawozdania, ale wykażą, że stało się tak nie z ich winy, będą mogły być umieszczone w wykazie podmiotów uprawnionych do otrzymania 1 procent podatku - wynika z ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

Polski gigant zainwestuje w gazową sieć i punkty sprzedaży z samochodów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce przyspieszyć rozwój sieci gazowniczej w kraju i sprzedaż gazu na rynkach zagranicznych. Chce przyłączyć do sieci gazowniczej 300 tys. nowych klientów. Zaczyna sprzedawać gaz nawet tam, gdzie nie ma sieci - z samochodów. Chcemy zlikwidować białe plamy gazowe - zapowiedział we wtorek wiceprezes PGNiG Radosław Bartosik.