Najnowsze

Najnowsze

Światowy skandal. Znane firmy podejrzane o sprzedawanie zepsutego mięsa

Władze Brazylii zatrzymały co najmniej 25 osób, w tym urzędników i pracowników zakładów przetwórstwa mięsa, w związku z zarzutami, że niektóre z największych firm z branży od lat sprzedawały zepsutą wołowinę i drób oraz przekupywały inspektorów sanitarnych. Większość mięsa produkowanego przez te firmy była wysyłana do Europy i innych części świata.

Morawiecki wybiera się do Waszyngtonu na spotkania z dwiema ważnymi kobietami

Jednym z tematów spotkania G20 są nierównowagi w handlu międzynarodowym - powiedział w Baden-Baden wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. USA podnosi na szczycie konieczność ochrony własnych rynków, inni mówią o swobodzie handlu. Za dwa tygodnie wicepremier wybiera się do Waszyngtonu, gdzie będzie rozmawiał z szefowymi Rezerwy Federalnej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

"Rozmnażamy się jak muchy na odchodach słonia". Kulisy pracy w fabryce snów

Amerykański aktor i aktywista Kal Penn opublikował w mediach społecznościowych fragmenty scenariuszy filmów, które proponowano mu na początku kariery. Syn hinduskich imigrantów chce w ten sposób walczyć ze stereotypami i rasizmem w Hollywood. Okazuje się, że przez jego wygląd i pochodzenie otrzymywał propozycję zagrania miedzy innymi: sobowtóra Mahatmy Gandhiego, zaklinacza węży, połykacza ognia czy twórcę Mandali. W jednym ze scenariuszy, które opublikował Penn, możemy przeczytać, że na pytanie o populację w Indiach jego postać miała odpowiedzieć: "Rozmnażamy się jak muchy na odchodach słonia". Materiał programu "24 Godziny".

Kurczaczki, pizza, kawa. Sieć restauracji otworzy więcej lokali

AmRest może znacznie przyspieszyć tempo otwarć w 2017 roku - podała spółka. W tym roku planuje otworzyć około 200 restauracji. Notowana na warszawskiej giełdzie grupa prowadzi placówki w Europie Środkowo-Wschodniej, rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach.

Szop wziął udział w reklamie erotycznej. Potem zdradzał objawy pewnej obsesji

Ogród zoologiczny w Moskwie chce pozwać agencję reklamową za wypaczenie psychiki szopa, wypożyczonego do sesji reklamowej z roznegliżowaną modelką. Zoo twierdzi, że nie było mowy o takim charakterze zdjęć. Jego kierownictwo dodaje, że zwierzę po powrocie do ogrodu zdradzał symptomy… obsesji na punkcie kobiecych piersi. Niezbędna była terapia. Materiał programu "24 Godziny".

Chińczycy zrobili alkohol z węgla

Chińczycy pochwalili się alkoholem etylowym uzyskanym z… węgla. Ma 99,71 procent czystości, a prace nad nim trwały siedem lat. Alkohol z węgla powstaje po wieloetapowej obróbce i według wynalazców - powinien być przede wszystkim stosowany w silnikach spalinowych, jako paliwo dużo bardziej ekologiczne niż benzyna. Materiał programu "24 Godziny".

Polska wejdzie do strefy euro? "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

Euro w Polsce - to główny temat "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS. Jakie są zalety i wady wspólnej waluty? Czy to się opłaca? Co powinien zrobić polski rząd? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi szukały: Paulina Piechna-Więckiewicz ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska oraz Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.

Trzy powody do radości. Zobacz, kto może się cieszyć

Ponad 36 milionów złotych - tyle zgarnął zwycięzca rekordowej kumulacji. Robert Stanilewicz w nowym cyklu "3...2...1..." przypomina jednak słowa Arnolda Schwarzeneggera, który stwierdził kiedyś, że "pieniądze szczęścia nie dają". Wskazuje także, że powody do radości mają frankowicze, bowiem w piątek kurs za szwajcarską walutę spadł poniżej 4 złotych. Dodatkowo informuje o taniejących paliwach, choć to nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców.

Słabe dane z polskiej gospodarki. Produkcja i sprzedaż poniżej oczekiwań

Gospodarcze dane są gorsze od oczekiwań. Sprzedaż detaliczna w lutym wzrosła o 7,3 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem, po wzroście o w styczniu o 11,4 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu do stycznia sprzedaż detaliczna w lutym spadła. Urząd podał również dane o produkcji przemysłowej. W lutym wzrosła ona o 1,2 proc., po wzroście o 9 proc. w styczniu tego roku.

"Bilans", 17.03

Wizyta niemieckiej kanclerz Angeli Merkel u prezydenta USA Donalda Trumpa oraz spotkanie G20 z udziałem Polski - to najważniejsze informacje programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Kazimierz Krupa, publicysta ekonomiczny z Kancelarii Drawbrigde oraz Mariusz Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych PKO BP. Nie zbrakło także najnowszych informacji z rynku walutowego.

"Biznes dla Ludzi", 17.03

W programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz mówili o rekordowej wygranej w Lotto i spotkaniu G20 z udziałem Polski. Ponadto pojawiły się również informacje dotyczące wizyty kanclerz Angeli Merkel w Waszyngtonie.

Co przyniesie spotkanie Merkel z Trumpem? "Debata Młodych" w TVN24 BiS

Wizyta kanclerz Angeli Merkel w Waszyngtonie - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Jak zachowa się prezydent Donald Trump? Czego będą dotyczyły rozmowy? Jak będzie przebiegało spotkanie obu przywódców? To tylko niektóre pytania, z którymi zmierzyli się: Karol Jankowski z Forum Młodych PiS, Jakub Choromański z Młodych Nowoczesnych oraz Hanna Gospodarczyk z Partii Razem.

Dobre wiadomości dla zadłużonych we franku. Tak słaby nie był od miesięcy

Piątek, jak i cały miniony tydzień były dobre dla polskiej waluty. Dolar, podobnie jak frank szwajcarski, kosztują obecnie poniżej 4 zł. Jest to związane z pozytywną reakcją na decyzje amerykańskiej Rezerwy Federalnej oraz wynik wyborów parlamentarnych w Holandii, ale zdaniem ekspertów euro może wkrótce drożeć.

Morawiecki na G20 mówił o superlotnisku. "Wzbudziło ogromne zainteresowanie"

Polska dzięki wybudowaniu Centralnego Portu Lotniczego ma szansę być kluczowym węzłem komunikacyjnym dla układu gospodarczego i handlowego na europejskim kierunku Północ-Południe - powiedział w Baden-Baden wicepremier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z dziennikarzami. Dodał, że udział Polski w szczycie G20 to "bardzo ważny sygnał dla całego świata, że Polska liczy się".

Rachunki za gaz w górę. Nowe taryfy już od kwietnia

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy gazowe największej spółki gazowej PGNiG. Ceny dla odbiorców detalicznych wzrosną o 1,6 procent, a dla największych klientów przemysłowych - o 8 procent. Nowe taryfy mają obowiązywać już od kwietnia. Jak ocenia urząd, spowodują, że gospodarstwa domowe w zależności od zużycia zapłacą co miesiąc od kilkunastu groszy po około trzy złote więcej.

Lokalne redakcje nagrodzone po raz dziewiąty

"Tygodnik Podhalański" gazetą roku - po raz 9. rozdano nagrody SGL Local Press 2016. Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim wręczono statuetki najlepszym dziennikarzom z mediów lokalnych. Spośród ponad pół tysiąca zgłoszeń najlepsze materiały wybrało jury, w którego skład weszli między innymi Mariusz Szczygieł i Marzanna Zielińska.

Obwodnice i drogi ekspresowe. Unia odkręciła kurek z euro na polskie inwestycje

Dwa i pół miliarda złotych unijnego dofinansowania trafi na pięć projektów drogowych i jeden związany z zakupem sprzętu dla policji. Inwestycje te obejmują wybudowanie około 140 kilometrów nowych dróg w całości prawie dróg ekspresowych. Są to dwa odcinki drogi szybkiego ruchu S5, jeden odcinek drogi S8 oraz dwie obwodnice.

Największa rzeka świata pokonana... na rowerach. Brawurowa wyprawa

W cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS historia niezwykłej wyprawy dwóch braci Dawida Andresa i Huberta Kisińskiego, którzy przemierzyli Amazonkę… na rowerach. Ich podróż zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, ale okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego ostatnią szansą na ocalenie. W ciągu sześciu miesięcy bracia pokonali ponad osiem tysięcy kilometrów, przekroczyli dwie strefy klimatyczne i trzy strefy czasowe.

Polacy podbijają Marsa. Na razie na amerykańskiej ziemi

Załoga EXO.17 przetestuje polskie eksperymenty i technologie w warunkach takich, jak na Marsie. - Badamy też czynnik ludzki w izolowanych warunkach i prowadzimy testy pierwszego polskiego analogowego kombinezonu kosmicznego. Ale przede wszystkim skupiamy się na spacerach kosmicznych - mówił w TVN24 Jakub Falaciński z Fundacji Exorion, organizator polskiej misji, polegającej na symulacji warunków wyprawy na Marsa.

Rosyjskie myśliwce na europejskim niebie. Zobacz, jak wyglądają

Rosyjscy piloci nad Morzem Bałtyckim nieustannie testują cierpliwość lotników innych państw. Robią to często w sposób niebezpieczny, ponieważ ich samoloty latają przeważnie z wyłączonymi transponderami. Są przez to niewidoczni dla cywilnych kontrolerów przestrzeni powietrznej. Według danych Ministerstwa Obrony Litwy w 2016 roku doszło do 110 takich prowokacji, natomiast w 2015 było ich nawet 160. Oznacza to, że mamy z nią do czynienia średnio co trzy dni. W programie "Otwarcie dnia" przedstawiono, jak wygląda najnowszy rosyjski myśliwiec Su-35, czyli taki, który może się pojawić na europejskim niebie i w pobliżu polskich granic.

Polska na szczycie G20. "A jaki to zaszczyt, jeżeli się wpraszamy?"

Praktycznie dla Polski to nic nie znaczy. Jesteśmy ważnym partnerem handlowym Niemiec i to był ukłon w stosunku do Polski. Ale ja w ogóle mam wątpliwości co do wartości szczytów G20 - mówił w programie "Otwarcie Dnia" Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion. Z kolei zdaniem publicysty Grzegorza Cydejko, Mateusz Morawiecki "poniekąd wprosił się na to spotkanie". - A jaki to zaszczyt, jeżeli się wpraszamy - pytał. W niemieckim Baden-Baden rusza w piątek dwudniowe spotkanie ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów należących do G20. Polska weźmie w nim udział po raz pierwszy w historii.