Najnowsze

Najnowsze

Koniec z małżeństwami nieletnich. Niemiecki rząd zaostrza prawo

Niemcy mówią "dość" obecności w swoim kraju nieletnich migrantów, którzy podają się za małżeństwa. W tym celu rząd w Berlinie przyjął projekt ustawy o zakazie małżeństw osób poniżej 18. roku życia. Gdy ustawa wejdzie w życie, wszystkie takie małżeństwa staną się z mocy prawa nieważne. Dotyczy to także związków zawartych przed przyjazdem do Niemiec. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Solaria nie dla nastolatków. Pracują nad zmianą prawa

W Kancelarii Prezydenta podjęto prace nad przygotowaniem projektu regulującego zasady korzystania z solariów - poinformowała w Sejmie prezydencka minister Anna Surówka-Pasek. O wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z solariów przez nastolatków od lat apeluje Rzecznik Praw Dziecka.

"Biznes dla Ludzi", 05.04

W ostatnich tygodniach kilka linii lotniczych zapowiedziało uruchomienie tanich lotów do Stanów Zjednoczonych. O podniebnym wyścigu w programie "Biznes dla Ludzi" rozmawiali Bartosz Baca z BBSG oraz Sebastian Mikosz, prezes Esky.pl.

"Bilans", 05.04

Zakład Ubezpieczeń Społecznych bierze się za ściąganie składek ze zleceń, a wielu firmom grozi bankructwo - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marek Kowalski z Konfederacji Lewiatan oraz Wojciech Warski z Business Centre Club.

Polski bank centralny zarobił krocie. Złoto zostawia w Londynie

Takiego zysku Narodowy Bank Polski jeszcze nie miał. Za 2016 rok sięgnie on aż 9 miliardów złotych. Polski bank ma jedne z największych rezerw złota w regionie, które w większości trzyma w Bank of England. Jak dowiedział się tvn24bis.pl, bank nie ma obecnie planów przeniesienia kruszcu, "natomiast monitoruje potencjalny wpływ Brexitu ".

Składki na ZUS niższe nawet o kilkaset złotych. Premier: to dobry moment

Uzależnienie składek na ZUS i Fundusz Pracy od wysokości przychodu małych firm planuje Ministerstwo Rozwoju. Z informacji wynika, że przy przychodach na poziomie płacy minimalnej składka na ZUS przedsiębiorcy spadnie o ponad 500 złotych. - To dobry moment, by wprowadzać więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom - powiedziała premier Beata Szydło. Dodała, że "za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców" i oczekuje przyspieszenia prac.

"Wprowadzimy 500 zł na każde dziecko". Wiceminister: to jest oczywista nieprawda

- Wprowadzimy 500 złotych na każde dziecko - takie słowa można było usłyszeć w trakcie kampanii wyborczych z ust zarówno Beaty Szydło, jak i Andrzeja Dudy, a przypomniał je Łukasz Kijek w programie "Otwarcie dnia". Rzeczywistość okazała się inna, ponieważ program został uzależniony od dochodów. Politycznych obietnic bronił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. - Trzeba mieć złą wolę, żeby usłyszeć, że ktoś mówił kiedyś coś na skróty - wskazał w TVN24 BiS Bartosz Marczuk. - Od samego początku, i zarówno w dokumentach, i w powszechnym przekazie, było wiadomo, że jest od drugiego dziecka w górę, bez kryterium dochodowego - podkreślił.

Wielka awaria, karty pobierały pieniądze podwójnie. "Środki zostaną zwrócone"

"Konta bankowe niektórych posiadaczy kart Mastercard mogły zostać obciążone podwójnie" - poinformowała firma płatnicza. Komunikat w tej sprawie opublikował też Alior Bank, a o problemach z płatnościami informowali w ostatnich dniach internauci. Mastercard zapewnia, że pracuje nad identyfikacją podwójnie naliczonych transakcji i automatycznie zostaną one skorygowane, bez konieczności składania reklamacji.

Alarmująca sytuacja w Syrii. W atakach giną rzesze ludzi

Pięciu nowych ataków z powietrza dokonano w środę na będące pod kontrolą rebeliantów tereny na północnym zachodzie Syrii, gdzie dzień wcześniej w ataku chemicznym zginęło ponad 70 osób - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Gośćmi "Otwarcia dnia" w TVN24 BiS byli Michał Kurpiński, wiceprezes Fundacja Wolna Syria oraz dr Marcin Andrzej Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Tak ważnego spotkania jeszcze nie było. Xi Jinping w Białym Domu

W czwartek do Stanów Zjednoczonych z dwudniową wizytą przybywa prezydent Chin Xi Jinping. Wśród gospodarczych punktów spotkania prezydent Donald Trump zamierza poruszyć między innymi kwestię deficytu w handlu USA z Chinami. O wizycie w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS dyskutowali Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego oraz Sylwester Szafarz, były konsul generalny RP w Szanghaju.

Ruszy budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jest podpis prezydenta

Specustawa zakładająca przekopanie Mierzei Wiślanej została podpisana przez prezydenta. Budowa kanału ma ruszyć już w przyszłym roku. Nowa trasa ma zapewnić swobodną żeglugę i uniezależnić Polskę od Rosji, ale przeciwni są mieszkańcy okolicznych kurortów i ekolodzy. Boją się o zniszczenie plaż.

Marczuk o 500 plus: ten program wszystkich traktuje tak samo

- Gminy mają problem, bo po świadczenia zgłaszają się do nich "weekendowi tatusiowie" - mówił w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, zapowiadając korekty w programie 500 plus, dotyczące opieki naprzemiennej. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej odpierał też zarzuty opozycji, że program nie trafia do samotnych matek. - Jeżeli patrzymy na dane statystyczne, to w programie mamy więcej samotnych rodziców niż rodzin wielodzietnych. Program traktuje wszystkich dokładnie tak samo, dla wszystkich zasady są identyczne - podkreślał.

To będzie prawdziwe megamiasto. Ludniejsze niż trzy Polski

Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział budowę niedaleko Pekinu specjalnej strefy ekonomicznej. Ma ona scalić teren stolicy z miastem Tianjin (Tiencin) i pozostałą częścią prowincji Hebei w gigantyczne megalopolis z ponad 130 milionami mieszkańców.

Stopy ani drgną. Kiepskie wieści dla oszczędzających

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

Borowski: polityka rządu to walenie w bębny, które zagłusza prawdę

- Bardzo mnie martwi to, co się dzieje. Nasze władze lekceważą i łamią wszelkie zasady, które ukonstytuowały Unię Europejską, do której aspirowaliśmy, należymy i w której chcielibyśmy odgrywać dużą rolę. Ta polityka w tym przeszkadza - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS senator Marek Borowski. Jak dodał, polityka rządu przypomina "walenie w bębny". - To ma zagłuszyć prawdę. A prawda jest taka, że zdecydowana większość krajów Unii patrzy na nas z dystansem - podkreślił.