Najnowsze

Najnowsze

Bilans, 13.03

Nowelizacja ustawy o wycince drzew, rozmowy o programie Mieszkanie plus, debata o warunkach Brexitu - to najważniejsze tematy, którymi w programie "Bilans" w TVN24 BiS zajął się Robert Stanilewicz.

"Biznes dla ludzi", 13.03

Przyszłość Otwartych Funduszy Emerytalnych, obecność Polski w Unii Europejskiej, strajki na lotniskach w Berlinie - to najważniejsze tematy, którymi w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 BiS zajął się Robert Stanilewicz.

Samochody elektryczne i kabelek. Ładowanie aut będzie w Polsce wyzwaniem

Elektromobilność będzie wielkim wyzwaniem zarówno dla operatora systemu przesyłowego, jak i dystrybutorów energii - przyznał prezes PSE Eryk Kłossowski. Plan Rozwoju Elektromobilności zakłada, że do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. Do 2020 ma powstać około sześć tysięcy punktów wolnego ładowania i 400 punktów szybkiego ładowania.

Wizz Air poleci z polskich lotnisk na Ukrainę

Węgierski Wizz Air od 25 sierpnia br. uruchomi nowe połączenia z Lublina i Poznania do Kijowa na Ukrainie - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Rejsy z polskich miast na Ukrainę będą odbywały się w poniedziałki i piątki.

Rząd nie poprze drastycznych kar za złamanie zakazu handlu w niedzielę

Stanowisko rządu w sprawie projektu zakazu handlu w niedzielę jest już właściwie przygotowane i "do dwóch tygodni maksymalnie" kwestia ta pojawi się na posiedzeniu Rady Ministrów - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zaznaczył, że nie ma zgody na karę więzienia za złamanie zakazu.

Szybciej na Mazury i Podlasie. Finiszuje budowa setek kilometrów dróg

W tym roku planowane jest oddanie do ruchu ponad 390 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz kilku obwodnic - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jeszcze przed wakacjami ma zakończyć się budowa trasy ekspresowej w województwie warmińsko-mazurskim. W kolejnych dwóch latach te drogi oraz trasa S17 będą niemal w całości już gotowe do użytku.

Debata kobiet. Wybór Tuska a wizerunek Polski

Jak działania polskiego rządu wpłyną na wizerunek naszego kraju na arenie międzynarodowej? O tym w programie "Debata Kobiet" rozmawiały: Anna Kalata, ekonomistka, Eliza Kuna, adwokat oraz Katarzyna Piekarska, radca prawny.

Co przyniesie spotkanie Trumpa z Merkel?

We wtorek dojdzie do spotkania Donalda Trumpa z Angelą Merkel. Czego należy oczekiwać po rozmowie prezydenta USA z kanclerz Niemiec. O tym w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiały: Dorota Warakomska, korespondentka Tok FM w Stanach Zjednoczonych oraz Katarzyna Sławińska, Fakty TVN.

Miliardy z unijnego tortu. Polska dostanie mniejszy kawałek?

Komentatorzy obawiają się, że w nowej perspektywie finansowej z UE do naszego kraju trafi dużo mniej pieniędzy niż obecnie. Wszystko przez ochłodzenie relacji, Brexit oraz projekty reform samej Unii Europejskiej, w ramach których wymienia się koncepcję Unii "wielu prędkości" i stworzenia oddzielnego funduszu dla państw strefy euro.

Unia przedłużyła sankcje wobec Rosji

Unia Europejska przedłużyła w poniedziałek o kolejne pół roku sankcje wizowe i finansowe, wprowadzonych w związku z aneksją Krymu przez Rosję i konfliktem na wschodniej Ukrainie.

W polskiej sieci za trzy lata może zabraknąć mocy

Długoterminowym rozwiązaniem dla energetyki jest wprowadzenie rynku mocy - powiedział Eryk Kłossowski, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych na konferencji prasowej poświęconej nowej strategii Polskich Sieci Elektroenergetycznych na lata 2017-2019.

NBP: zarejestrowany w 2016 roku spadek inwestycji był przejściowy

Notowany spadek inwestycji ma charakter przejściowy, stąd w 2017 roku jest spodziewane przyspieszenie dynamiki PKB do 3,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek przez Instytut Ekonomiczny NBP projekcji inflacji i PKB. Wynika też z niej, że w 2017 roku inflacja CPI wyniesie 2,0 proc. Wzrośnie konsumpcja i będą rosnąć płace.

Jednoślad na wysokościach. "To najlepsze narzędzie do poznawania świata"

- Motocykl jest najlepszym narzędziem do poznawania świata. Jeśli uznałbym, że to hulajnoga, to pewnie zrobiłbym to hulajnogą - tak swoje zamiłowanie do zwiedzania świata jednośladem tłumaczył w programie "Pokaż nam świat" Krzysztof Samborski. Z kolei Aleksandra Trzaskowska, motocyklistka i podróżniczka opowiadała o pierwszej babskiej wyprawie motocyklowej w Himalaje. - 18 dziewczyn w dwóch turach. Pojechałyśmy zdobywać najwyższe przełęcze i udało nam się wjechać na 5602 metry (najwyższa dopuszczona do ruchu kołowego przełęcz świata - red.) - opowiadała podróżniczka.

Pracownicy likwidowanej kopalni Makoszowy otrzymają odprawy

Najdalej do połowy roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wypłaci odprawy górnikom z likwidowanej kopalni Makoszowy w Zabrzu - zapewniają przedstawiciele SRK. Spółka przyznaje, że odprawy należą się górnikom, choć znaleźli pracę w innych kopalniach.

Szczury zaatakowały Paryż. Na walkę z gryzoniami pójdzie 1,5 miliona euro

1,5 miliona euro - tyle na walkę ze szczurami przeznaczą władze Paryża. Gryzonie to odwieczny problem francuskiej stolicy, szczególnie wiosną. Ich liczba dramatycznie rośnie przede wszystkim w metrze, ale również w ogrodach czy parkach. Szczury nie tylko przeszkadzają mieszkańcom miasta, ale nie służą też turystycznemu wizerunkowi metropolii. O szczegółach w programie "Otwarcie Dnia" opowiadała Anna Kowalska, korespondentka TVN24 BiS we Francji.

"Nowe trendy nie zmienią stosunku ludzi do posiadania aut"

Mimo rosnącej popularności alternatywnych usług transportowych, carsharingu i coraz bliższego wprowadzenia technologii autonomicznej jazdy, ludzie będą cały czas chcieli posiadać samochody na własność – uważa przedstawiciel Nissana Europe Stewart Callegari.

Szansa na dofinansowanie dla firm. Do wzięcia 800 milionów złotych

Do 20 mln zł wsparcia dla firm na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych przewiduje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach dwóch, startujących w poniedziałek, konkursów. Jeden z nich poświęcony jest elektromobilności. W sumie agencja ma do rozdysponowania 800 milionów złotych.