Najnowsze

Najnowsze

Wysoka frekwencja receptą na populizm. "To widać na przykładzie wielu krajów"

- Jeśli następuje mobilizacja społeczna, wtedy mamy bardziej obiektywny wybór, dlatego że odzwierciedla to rzeczywiste preferencje - mówił w programie "Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS Marek Grela, były ambasador Polski przy Unii Europejskiej, komentując wybory w Holandii. - Wyborcy nie mogą narzekać, że na przykład "wybrani zostaliście nieznaczną częścią elektoratu" - to kieruję do głosów również w Polsce. Jak ktoś jest niezadowolony z wyników wyborów, powinien być niezadowolony sam z siebie. Holendrzy mają dużą świadomość - dodał.

Rutte kontra Wilders. Komentarz do wstępnych wyników wyborów w Holandii

Antyislamska, nacjonalistyczna partia Geerta Wildersa nie będzie rządzić Holandią. Ale słowa polityka i tak już znacząco wpłynęły na to, co mówią inni politycy w Europie, także ci uznawani za bardziej umiarkowanych. Jakie wnioski z holenderskich wyborów płyną także dla Polski? O tym Michał Sznajder rozmawiał z prof. Tomaszem Grosse z Instytutu Europeistyki UW oraz Michałem Kobosko z Atlantic Council.

AFP: raport o fałszowaniu wyników testów spalania w Renault

Od ponad 25 lat we francuskim koncernie Renault istnieją za wiedzą szefostwa aż od poziomu prezesa zarządu praktyki, których celem jest zafałszowanie wyników testów spalin - podała w środę AFP, powołując się na raport służb podległych ministerstwu gospodarki. Koncern zaprzeczył tym doniesieniom.

Minister: budowa atomówki argumentem w negocjacjach z Brulselą

Budowa elektrowni jądrowej jest jednym z argumentów w negocjacjach z Komisją Europejską dot. tzw. pakietu zimowego - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że dobrze by było opracować model jej finansowania "w pierwszym półroczu" tego roku.

"Bilans", 15.03

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił między innymi o decyzji w sprawie lokalizacji centralnego portu lotniczego oraz przewidywaniach dotyczących wprowadzenia do Polski wspólnej waluty euro. Na ten właśnie temat w studiu TVN24 BiS rozmawiał ze swoimi gośćmi - ekonomistami: Ignacym Morawskim oraz Markiem Zuberem. Było też o supernowoczesnych telewizorach.

"Biznes dla Ludzi", 15.03

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz oraz Agata Zamęcka rozmawiali o rekomendacji dla budowy centralnego portu lotniczego, wzrostu liczby pasażerów na już istniejących polskich lotniskach, a także przygotowaniach do Brexitu. Była również mowa o specjalnym zasiłku dla uchodźców w wieku 16-25 lat, jaki proponuje francuski rząd. Wspomniano również o pomyśle polskiego rządu, który proponuje wprowadzenie nowej opłaty dla firm za rejestrację cudzoziemca przed jego zatrudnieniem.

Szyszko: geotermia to ogromny piec centralnego ogrzewania

- Geotermia to nasza przyszłość. To ogromny piec centralnego ogrzewania na głębokości 1,5-3 tysiące metrów. Jest niezależna od wiatru czy słońca. Ma swoje miejsce w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – mówił w Sieradzu minister środowiska Jan Szyszko.

Jest tymczasowy prezes giełdy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oddelegowała członka rady nadzorczej Jarosława Grzywińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki - poinformował giełda w komunikacie.

Tłumy na polskich lotniskach. Duży wzrost liczby pasażerów

Polskie porty lotnicze w ubiegłym roku obsłużyły blisko 34 mln pasażerów - poinformował prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. To o 12 proc. więcej niż w 2015 roku. Liderem jest warszawskie Lotnisko Chopina, a najwięcej pasażerów przewiózł Ryanair.

Polacy wrócą do kraju? "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

Premier Theresa May otrzymała zgodę na rozpoczęcie negocjacji w sprawie Brexitu. Co to oznacza dla Polaków? Jak czeka ich przyszłość, czy zdecydują się na powrót do kraju? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyły się uczestniczki "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS: Karolina Wigura z Kulturyliberalnej.pl, adwokat Agata Rewerska, założycielka Szkoły Prawa Procesowego Ad Exemplum oraz dr Wioletta Wilk-Reguła z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Jest zielone światło dla Centralnego Portu Lotniczego. Wskazano lokalizację

- Centralny Port Lotniczy może być komunikacyjnym sercem Polski, a jego realizacja - współczesnym dużym projektem infrastrukturalnym, logistycznym, rozwojowym - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o rekomendacji budowy Centralnego Portu Lotniczego.

Zapłać 30 zł, zanim zatrudnisz obcokrajowca. Nowa opłata

Opłatę w wysokości 30 złotych za rejestrację oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców zakłada nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. To próba ucywilizowania przepisów - oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Kraj safari, wuwuzeli i pięknej przyrody. Magiczne miejsca w RPA

Johannesburg, Kapsztad oraz Przylądek Dobrej Nadziei to miejsca, które trzeba zobaczyć podróżując po Republice Południowej Afryki - opowiadali w TVN24 BiS Alina Piotrowska i Robert Sienczewski, goście cyklu "Pokaż nam świat". Jak dodawali, kolejną atrakcją, którą nie sposób pominąć w RPA jest safari. - Można spotkać wówczas takie zwierzęta jak słonie, bawoły, lwy, lamparty i hipopotamy - wymieniali.

Od dziś ważna zmiana w podatkach. Fiskus może wypełnić PIT za ciebie

PIT za podatnika będzie mógł wypełnić Urząd Skarbowy - poinformował w środę na konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wystarczy teraz do urzędu przesłać odpowiedni wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. Usługa jest dostępna od środy.

Czy Holandia skręci w stronę populizmu?

W środowych wyborach w 17-milionowej Holandii o 150 mandatów ubiega się 1114 kandydatów z 28 partii politycznych. Która z nich zwycięży i czy będzie to populistyczna partia Geerta Wildersa? W TVN24 BiS podczas "Otwarcia dnia" dyskutowali o tym Adam Szostkiewicz z tygodnika "Polityka" oraz Ekke Overbek, korespondent mediów holenderskich w Polsce.

Brakuje nawet waty i rękawiczek. Strajk służby zdrowia w Grecji

Lekarze, pielęgniarki i zarządcy regionalnych szpitali państwowych w Grecji rozpoczęli w środę 24-godzinny strajk w proteście przeciw złej sytuacji w publicznej służbie zdrowia. W niektórych szpitalach brakuje nawet waty czy rękawiczek - alarmują związkowcy.