Najnowsze

Najnowsze

Nowy pomysł na "uszczelnienie" wypłat z programu 500 plus

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej myśli o uszczelnieniu programu Rodzina 500 plus, aby zapobiec wyłudzeniom świadczenia. Jak poinformował w TVN24 BiS wiceminister Bartosz Marczuk, chodzi o wyłudzenia związane z tzw. dochodem utraconym. - Można zastanowić się, czy nie zastosować w takim przypadku okresu karencji - mówił Marczuk.

Przegląd prasy. Mateusz Morawiecki: Będziemy rządzili do 2031 roku

Będziemy rządzili do 2031 roku. W najgorszym razie do 2027. Pokazaliśmy wizję. A opozycja? Jesienią PO dała medialny show, odpalając gabinet cieni. I co? Ile on istniał? Miesiąc? Dziś nie pozostał po nim nawet cień – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki tygodnikowi "wSieci”.

Francuski przewrót w motoryzacji. Wykupili Opla, teraz wezmą się za fabryki

2,3 mld dolarów - tyle za marki Opel i Vauxhall zapłacił francuski koncern Group PSA, do którego należą już Peugeot oraz Citroën. Szef grupy zapewnił, że pracownicy fabryk Opla mogą być spokojni i obiecał utrzymać obecne zatrudnienie. Analitycy tymczasem nie mają wątpliwości, że zakłady czeka duża rewolucja.

Dwóch się bije, a trzeci korzysta? "Widzę takie zagrożenie"

Może pojawić się trzeci kandydat na szefa Rady Europejskiej - ocenił w TVN24 BiS Janusz Zemke, były wiceminister obrony narodowej a obecnie eurodeputowany Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Brak poparcia rządu dla Donalda Tuska można porównać do gola samobójczego. Jacek Saryusz-Wolski nie ma szans zostać szefem Rady Europejskiej - podkreślał gość TVN24 BiS.

Pokaż nam świat. Wyprawa na Jamajkę

Jakie największe atrakcje należy zobaczyć na Jamajce? Jak zorganizować bezpieczną wyprawę do tego kraju? Jakich dań nie można nie spróbować? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS udzielili: Kamila Kalińczak, podróżniczka i dziennikarka TVN24 BiS oraz Marek Starybrat, podróżnik i dziennikarz Rock Radia.

Czas wymienić funty. Brytyjczycy wprowadzają nowe pieniądze

Nowa moneta o wartości 1 funta ma zostać wprowadzona do obiegu 28 marca. To kolejny, po banknocie 5 funtów nominał, który będzie wymieniony na Wyspach. Według zapowiedzi, nowa jednofuntówka ma być najlepiej zabezpieczoną monetą na świecie. A już we wrześniu rozpocznie się wymiana kolejnego nominału.

Co piąty Polak może wrócić z Wielkiej Brytanii. "Jesteśmy na zakręcie historii"

Wicepremier Mateusz Morawiecki przekonywał w sobotę w Londynie polskich studentów z brytyjskich uczelni do powrotu do Polski. - Kilka lat temu ludzie pakowali walizki i wyjeżdżali; dzisiaj to my przyciągamy inwestorów i inwestycje z Londynu - argumentował. Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, w najbliższych latach do kraju może wrócić nawet co piąty z blisko miliona Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Nieszczelne szamba, nielegalne zrzuty ścieków. Polaków nie stać na kanalizację

Stan ponad 60 proc. wód w jeziorach oraz rzekach jest zły. Jako powód tego stanu rzeczy można wskazać nieszczelne szamba, nielegalne zrzuty ścieków i brak kanalizacji. Samorządy tłumaczą, że budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji jest kosztowna. Mieszkańcy natomiast nie chcą przyłączać się do sieci, argumentując to dużymi wydatkami na ten cel.

Linie lotnicze anulowały pasażerowi bilet. Polak po latach wygrał w sądzie

Linie lotnicze będą musiały zwrócić koszty zakupu dodatkowego biletu powrotnego, jakie poniósł jeden z pasażerów, powiększone o koszty procesowe - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Rezerwację na lot powrotny anulowano z powodu nieobecności podróżującego w pierwszej części podróży. Maciej Nykiel, prezes Fly.pl przyznaje, że taka praktyka jest stosowana na całym świecie nie tylko przez linie lotnicze ale też przez hotele.

Ostre cięcia w amerykańskim budżecie. Ucierpią inne kraje

Budżet Departamentu Stanu USA i odpowiadającej za pomoc rozwojową Agencji Stanów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Międzynarodowego zostanie radykalnie zmniejszony - powiedział w sobotę dyrektor do spraw budżetu Białego Domu Mick Mulvaney. Dzięki cięciom w wydatkach zagranicznych sfinansowany ma być między innymi wzrost wydatków wojskowych.

Wyleczą i napiszą książki. Te zawody roboty przejmą w pierwszej kolejności

Od czasu badania uczonych z Oksfordu, którzy stwierdzili że 47 proc. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych zostanie zautomatyzowane, eksperci dwoją się i troją aby stworzyć listy najbardziej zagrożonych zawodów. Przedstawiamy pięć branż, które prawdopodobnie pójdą na pierwszy ogień i zostaną zastąpione przez roboty.

Piątoklasistka zainspirowała szefa Tesli. "Zrobimy to"

Ojciec uczennicy z piątej klasy wysłał na Twitterze do Elona Muska jej list. Dziewczyna przygotowała w ramach szkolnego projektu propozycję dla samochodowego koncernu. List na tyle zainteresował szefa Tesli, że na swoim profilu społecznościowym napisał: "Zrobimy to!"

Morawiecki na londyńskiej uczelni. "Najwyższy czas, aby przyjąć nowe normy"

- Brexit był ciosem zarówno dla Unii Europejskiej, jak i dla Polski. Wielka Brytania zdecydowała się podążać własną ścieżką. My w Polsce czujemy się częścią Europy od samego początku. Chcemy budować silne państwo, ale jesteśmy świadomi, że nasz los jest nierozerwalnie związany z losem całej Europy - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu podczas Polskiego Forum Gospodarczego na London School of Economics and Political Science.

Kosztowne kawalerki. W kieszeni musisz mieć sporo gotówki

Zakup kawalerki może wymagać posiadania nawet 60 tys. zł w gotówce – wynika z szacunków Open Finance. Oprócz 20 proc. wkładu własnego nabywca musi liczyć się z wydatkami na notariusza, podatki, prowizję pośrednika i koszty związane z zaciągnięciem kredytu.

Do Polski trafiają fałszywe banknoty. Uwaga na niskie nominały

Najczęściej fałszowane są banknoty o nominałach 20 i 50 euro, a wśród polskiej waluty prym wiodą nominały 50 i 100 zł - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednym z istotnych, narastających zjawisk wskazanych w raporcie - jest sprzedaż fałszywych banknotów euro za pośrednictwem sieci Darknet - anonimowych stron internetowych.

Polskie pielęgniarki w Szwecji chwalą nie tylko zarobki

Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą nie tylko wyższe zarobki, ale też lepsze warunki pracy. Największym wyzwaniem jest opanowanie języka szwedzkiego. Uprawnienia do pracy w zawodzie pielęgniarki uzyskało jak dotąd w Szwecji 115 osób z Polski.