Najnowsze

Najnowsze

Najlepszy marzec od 26 lat. Ale co się dzieje z polskimi pensjami?

Stopa bezrobocia wyniosła w marcu 8,2 procent, co oznacza, że pod tym względem to najlepszy marzec od 26 lat. W cyklu "3...2...1" Robert Stanilewicz zastanawia się, czy w Polsce mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Według statystyk, bezrobotni muszą szukać pracy kilkanaście miesięcy, a pensje zaledwie drgnęły. Kolejny temat to pracownicy z Ukrainy, którzy decyzją europarlamentu będą mogli podróżować do UE bez wiz. Robert Stanilewicz zastanawia się też nad możliwością finansowania jednej z największych inwestycji, jakie planuje rząd.

Naloty na salony gier. Tysiące lokali pod lupą skarbówki i policji

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami przeprowadzili masowe kontrole lokali, w których urządzano gry hazardowe. Dotarli do trzech tysięcy salonów, łącznie zatrzymali 450 automatów - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów, dodając, że kontrole będą trwały do odwołania.

Resort finansów ma przyjrzeć się kredytom frankowiczów

Ministerstwo Finansów wykazuje duża przychylność, by dokonać zmian w ustawie o funduszu wsparcia frankowiczów, obiecało też przeanalizować skutki likwidacji 170 tys. umów kredytowych przez banki - poinformował prezes Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu" Arkadiusz Szcześniak.

"Bilans", 6.04

Tańsze opłaty za rozmowy telefoniczne w Unii Europejskiej, spotkanie Donalda Trumpa z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem, motoryzacyjne cuda w Poznaniu i kosmiczne plany Amazona to główne programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 6.04

Kiedy Ukraińcy wjadą do Unii Europejskiej bez wiz? Jaka jest skala dawania łapówek za lepsze stanowisko w pracy? Jakie zmiany zajdą w przepisach o wycince drzew? Na te pytania odpowiadał Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi".

Ważna informacja dla alergików. Lek ratujący życie wycofany z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu kilka serii roztworu EpiPen, zawierającego adrenalinę we wstrzykiwaczu. Preparat jest stosowany w przypadkach wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego lub nagłych reakcji alergicznych. Pacjenci zostali poproszeni do zwrot wstrzykiwaczy do aptek i konsultację z lekarzem.

Przegląd prasy. Kaczyński przyznaje, że konkursy nie wypaliły i obsadza spółki bliskimi ludźmi

Mianujemy ludzi z bliskich nam środowisk, którzy realizują nasz program - przyznał prezes Prawa i Sprawiedliwości pytany w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" o obsadę stanowisk w spółkach skarbu państwa i innych instytucjach państwowych. Jego zdaniem, gdy w czasie pierwszych rządów PiS (2005-2007) wprowadzono obiektywne konkursy, w których decydowały kryteria merytoryczne, skończyło się to fatalnie.

Siedem tysięcy złotych na rękę. W tej branży to na porządku dziennym

Cały świat mówi o fenomenie polskich gier. Ostatnie lata to pasmo sukcesów rodzimych twórców elektronicznej rozrywki. A za sukcesami przyszły ogromne pieniądze. Ta branża to jeden z bardziej perspektywicznych rynków pracy - trend zauważyło nawet państwo polskie, które daje twórcom miliony złotych w ramach konkursów. Ile można zarobić przy produkcji cyfrowych przygód? Pracownicy chwalą sobie dobre pensje i wysokie podwyżki.

Koniec z opłatami za roaming. Sprawdź, jakie będą zmiany

Parlament Europejski uchwalił w czwartek przepisy w sprawie hurtowych rynków w roamingu w Unii Europejskiej. Regulacje umożliwią zniesienie w czerwcu tego roku opłat za roaming dla użytkowników telefonów komórkowych w Unii Europejskiej. Mocno spadną ceny za transmisję danych.

Kolejny miliarder zaoferuje loty w kosmos. W przyszłym roku

Sprzedam rocznie udziały w Amazonie za około miliard dolarów i wykorzystam je do inwestycji w Blue Origin - zapowiedział jeden z najbogatszych ludzi świata Jeff Bezos. Celem szefa Amazonu jest zaoferowanie lotów pasażerskich w kosmos i obniżenie ich kosztów, nad czym pracuje już miliarder Elon Musk. - Podejście inżynieryjne jest nieco inne, ale myślimy bardzo podobnie - stwierdził Bezos.

Bezrobocie dalej spada. Są nowe dane

Stopa bezrobocia wyniosła w marcu 8,2 procent i w porównaniu do lutego spadła o 0,3 punktów procentowych - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Spadki odnotowano we wszystkich województwach.

Domu na Majorce już nie wynajmiesz? Wyjaśniamy

"Trwają rozmowy i dyskusje, projekt jest poważnie rozważany w różnych gremiach, ale dziś nie ma żadnego uchwalonego prawa" - informuje w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Ambasada Hiszpanii w Polsce. Chodzi o plany wprowadzenia zakazu wynajmu domów turystom w stolicy Majorki.

Zjawisko świetlne oczami astronauty. Niesamowite zdjęcia z kosmosu

Jak wygląda zorza polarna z perspektywy kosmosu postanowił pokazać astronauta Thomas Pesquet. Francuz przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od listopada ubiegłego roku. Piękne zjawisko świetlne można zaobserwować w okolicach biegunów Ziemi. Powstaje, gdy wyrzucone przez Słońce naładowane cząsteczki wchodzą w naszą atmosferę.

Ta wizyta oburzyła Chiny. Dalajlama na spornym terenie

To wizyta religijna, na którą czekały tysiące indyjskich buddystów. Ale przyjazd Dalajlamy do regionu Arunachal Pradesh wywołał wściekłość Pekinu. Chińskie władze robią co mogą, aby duchowy przywódca Tybetańczyków, jak najmniej był widoczny na świecie. Dla Pekinu wizyta w Arunachal Pradesh jest dodatkową prowokacją, bo to sporne terytorium z Indiami. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Pekin jest głównym wrogiem w głowie Trumpa"

- Głównym punktem zainteresowania dla Donalda Trumpa i Chińczyków (...) będą kwestie ekonomiczne - ocenia przed czwartkową wizytą Xi Jinpinga w Stanach Zjednoczonych doktor Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS zaznacza jednak, że to właśnie Pekin "jest głównym przeciwnikiem, być może nawet wrogiem w głowie Trumpa". - Nie zawaha się wypowiedzieć wojny handlowej Chinom, jeśli uzna, że jest to w interesie Stanów Zjednoczonych - dodaje były eurodeputowany, wskazując, że prezydent USA "nie postrzega Rosji jako strategicznego przeciwnika".

Niemiecki minister apeluje o wyrozumiałość wobec Polski. "Nie należy zbyt wiele wymagać"

Od przyjaciół i sąsiadów w Europie - Polaków, Węgrów i Czechów - nie należy zbyt wiele wymagać - powiedział Wolfgang Schaeuble. Niemiecki minister finansów wystosował taki apel podczas spotkania ze Stowarzyszeniem Banków w Berlinie i prosił o większą wyrozumiałość dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej pomimo różnic poglądów. To kolejna taka wypowiedź działacza Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, uważanego za najbardziej doświadczonego niemieckiego polityka.

"Wszyscy mężczyźni ręka w rękę". Politycy solidarni z pobitymi gejami

Na rozmowy koalicyjne o nowym rządzie przyszli ręka w rękę. Tak holenderscy politycy solidaryzowali się z ofiarami homofobicznej napaści. - To straszne co się stało, takie historie są okropne - mówi Mark Rutte, premier Holandii. Początkiem sprawy było pobicie przez młodocianych sprawców pary gejów z Arnhem. Wracali oni w weekend do domu trzymając się za ręce i to miało sprowokować agresję. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.