Najnowsze

Najnowsze

Tradycja odchodzi do lamusa. Teraz Chinki wolą młodszych

Chinki, które zdobyły dobre wykształcenie i mają dobrze płatną pracę, coraz częściej poszukują młodszych od siebie kandydatów na mężów. To przełamywanie wieloletnich tradycji i stereotypów. O ile jeszcze w latach 90. zaledwie w kilkunastu procentach małżeństw kobieta była starsza od mężczyzny, teraz jest to ponad 40 proc. Chińskie kobiety stały stały się bardziej samodzielne i nie oglądają się na dawne konwenanse. Mężczyźni też nie mają nic przeciwko tej zmianie, choć jeszcze kilka lat temu Chińczyk, poślubiający starszą od siebie kobietę, był uważany za życiowego nieudacznika. Materiał programu "24 Godziny".

Jedzą przed kamerami na żywo. Tak walczą z samotnością

Prawie 5,5 milionów Koreańczyków z Południa żyje samotnie. Nie mają czasu na stałe związki, nie mówiąc już o małżeństwach. Nawet w poszukiwaniu towarzystwa do spożywania posiłków Koreańczycy korzystają z wirtualnego wsparcia. Hitem internetu jest tam tzw. muk-bang, czyli spożywanie przyrządzonego wcześniej jedzenia przed kamerami na żywo. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 5.10

Rewolucja w kodeksie pracy oraz ułatwienia dla producentów cydru - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 5.10

Najniższe bezrobocie od 1991 roku oraz strategia energetyczna Polski - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Idą potężne zmiany w przepisach. Oto wszystkie propozycje dotyczące urlopów

Taka sama długość urlopu dla wszystkich, obowiązek wykorzystania urlopu przez pracownika, koniec z wypychaniem na urlop w okresie wypowiedzenia - to zmiany w kodeksie pracy nad którym pracuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy. O szczegółach propozycji w programie "Biznes dla Ludzi" opowiadała wiceprzewodnicząca komisji prof. Monika Gładoch.

Popularny serwis aukcyjny zmienia regulamin. Tego nie sprzedasz

Serwis aukcyjny Allegro wprowadza zmiany w regulaminie. Dotyczy ona listy towarów zakazanych. Od 19 października nie będzie można wystawiać na sprzedaż między innymi rzeczy "propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa". Ale wprowadzono także wyjątki.

Prokuratura Europejska ma tropić oszustów. Polska nie dołącza

Parlament Europejski wyraził w czwartek zgodę na ustanowienie Prokuratury Europejskiej, która ma prowadzić sprawy dotyczące przestępstw przeciwko interesom finansowym Unii i oszustw na VAT. Według Komisji Europejskiej to historyczny krok. Polska zdecydowała, że nie dołącza do tej współpracy.

Bezrobocie najniższe od 1991 roku. Resort pokazał nowe dane

Sytuacja na rynku pracy coraz lepsza. Stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu spadła poniżej 7 proc. Wyniosła 6,9 proc., czyli o 0,1 punktu procentowego mniej niż w sierpniu - poinformował resort pracy. Tak niskiego wskaźnika bezrobocia nie odnotowano od 1991 roku.

Za niskie odszkodowania z OC? Rzecznik Finansowy proponuje nowe rozwiązanie

Mimo bogatego orzecznictwa sądów i wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego, poszkodowani wciąż skarżą się na niesłusznie zaniżone odszkodowania z OC komunikacyjnego - wynika z III Raportu Rzecznika Finansowego. Dlatego Rzecznik proponuje, żeby niezadowolony z rozpatrzenia reklamacji klient mógł zwrócić się do niezależnego rzeczoznawcy.

Telefoniczni oszuści w ofensywie. Największy bank w Polsce ostrzega

PKO BP ostrzega przed próbami wyłudzania informacji o klientach przez telefon. Jak podano, oszuści w rozmowie podają się za pracowników banku, kancelarii prawnej lub firmy współpracującej z bankiem. "Ich celem jest wyłudzenie danych do logowania do serwisu internetowego oraz kodów z narzędzia autoryzacyjnego" - czytamy.

Mogą wpłynąć na wysokość czynszów. W Mieszkaniu plus ma nie być pustostanów

W ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie plus co do zasady nie będzie pustostanów - powiedział prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Jak dodał, "maksymalnie skrócony" ma zostać czas potrzebny na wynajęcia mieszkania. - Dzięki warunkom najmu, jakie zaoferujemy naszym lokatorom, planujemy maksymalnie wykorzystać wszystkie mieszkania w naszym portfelu - wyjaśnił.

Przegląd prasy: Rząd buduje narodowego operatora internetu

Rząd zalecił należącej do Skarbu Państwa spółce Exatel podłączenie instytucji publicznych do internetu. Ambicje firmy są jednak większe, a umowa z MSWiA może być początkiem budowy czegoś na kształt narodowego operatora - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Artystyczna ekspansja Pjongjangu. Pieniądze z obrazów na program rakietowy

W świat za pośrednictwem Chin zaczęło trafiać coraz więcej obrazów czy rzeźb wykonanych przez artystów z Korei Północnej. Pieniądze ze sprzedaży dzieł trafiają w ręce władz w Pjongjangu. Według szacunków ekspertów ONZ, północnokoreański reżim może zarabiać na tym miliony dolarów rocznie. A pieniądze idą między innymi na program rakietowy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Ludzie giną, a ty uciekasz". Internetowy "twardziel" w ogniu krytyki

Gwiazda Instagrama Dan Bilzerian regularnie pokazuje się w otoczeniu pięknych kobiet i uzbrojony po zęby. Jego profil śledzą prawie 23 miliony ludzi. Gdy opublikował swoje własne nagranie, ukazujące, jak w panice ucieka z koncertu w Las Vegas, w czasie którego doszło do masakry, internauci nie szczędzili mu słów krytyki. Jeden z mocniejszych komentarzy pochodzi od amerykańskiego weterana wojennego, odznaczonego za zasługi w Afganistanie Medalem Honoru. Materiał z programu "24 Godziny".

Naftowy gigant inwestuje w energię słoneczną

Norweski koncern paliwowy Statoil chce inwestować więcej w energię odnawialną. Firma poinformowała, że włączy się w budowę elektrowni słonecznej, która ma powstać już w przyszłym roku i dostarczyć prąd do ponad 160 tysięcy gospodarstw domowych w Brazylii.

Zbliżenie Ankary i Teheranu. "Nie uznajemy referendum"

Kurdyjskie referendum niepodległościowe w Iraku wywołało zaniepokojenie Teheranu i Ankary. - Nasze działania są jasne, utożsamiamy się z rządem Iraku, nie uznajemy referendum - powiedział w trakcie wizyty w Teheranie Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji. Władze w Iranie i Turcji obawiają się, że ewentualne ogłoszenie niepodległości przez irackich kurdów doprowadzi do destabilizacji w regionie. Ale nie brak głosów, że współpraca dwóch silnych krajów może zacieśnić się w różnych obszarach. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wirtualna rzeczywistość w muzeum. Zabierze cię w przeszłość

Zwiedzający muzeum w Braszowie w Rumunii mogą zapoznać się z historią przy pomocy najnowszych technologii, pozwalających na wirtualną podróż w przeszłość. Na wycieczkę zabiera ludzi między innymi autor słów hymnu narodowego Rumunii Andrei Muresanu, który zmarł w XIX wieku. - Nowe technologie odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu, jeśli chcemy przekazywać informacje, wirtualna rzeczywistość jest dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi - mówi Florin Nechita, specjalista do spraw komunikacji. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Google pokazał dwa nowe smartfony. Powalczą z iPhone'ami?

Dwa tygodnie po premierach smartfonów od Apple, Google zaprezentował w środę dwa nowe modele telefonów: Google Pixel 2 i Google Pixel XL 2. Ceny smartfonów w zalezności od wersji wynoszą od 649 do 949 dolarów. Przedsprzedaż rusza w dniu prezentacji i mimo, że smartfony dostępne będą w Europie, to w Polsce nie będzie można ich oficjalnie dostać.