Najnowsze

Najnowsze

Po brexicie wielu Polaków czeka los Gabi. "Już teraz jest ciężko"

Dużą część pracowników branży turystyczno-rozrywkowej w Wielkiej Brytanii stanowią migranci. Dobrym przykładem jest hotel w Westminster w Londynie. Zatrudnieni tam zadają sobie pytanie o swój los po rozwodzie kraju z Unią Europejską. Wśród nich jest Gabi, bohaterka materiału stacji CNN, która pochodzi z Rumunii i prawdopodobnie po brexicie będzie musiała tam wrócić. Rumunka martwi się o siebie i o swoją córeczkę. Ale wyjście Londynu z unijnych struktur to zmartwienie też dla właścicieli hotelu, którzy boją się utraty pracowników. - Już teraz jest ciężko, wcześniej mieliśmy 50 aplikacji na jedno miejsce, tymczasem dzisiaj już tylko 10 - mówiła szefowa hotelu. Podobne wyzwanie znalezienia pracowników stoi też przed właścicielami barów, klubów i pubów.

"Bilans", 7.08

Rząd mówi o dużych wpływach do budżetu z poboru podatku VAT. Skąd tak dobre wyniki? Agata Zamęcka pytała o to ekonomistów: Mariusza Adamiaka i Ignacego Morawskiego. Dodatkowa pula środków z programu Mieszkanie dla Młodych, prezydencki pomysł na pomoc frankowiczom i zarobki niemieckich posłów - oto kolejne tematy programu "Bilans" TVN24 BiS.

Wraca stary wiek emerytalny. Ostry list do polskiego rządu

Komisja Europejska wysłała list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej w sprawie różnicy w wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn w Polsce - podało źródło w Brukseli. Odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn w Polsce ma być formą dyskryminacji.

Nowa fala pracowników w Polsce. Ale nie z Ukrainy

W pierwszym półroczu 2017 r. wydano trzy razy więcej oświadczeń o zamiarze zatrudnienia obywateli Białorusi niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pracodawcy częściej też korzystają z usług Rosjan.

Złoty może się osłabiać. Przesłanki historyczne

Zdaniem Marcina Sulewskiego, ekonomisty BZ WBK, złoty w najbliższych dniach może się osłabiać. Negatywną presję na polską walutę mogą wywierać piątkowe dane o krajowym saldzie obrotów bieżących. Rentowności SPW prawdopodobnie pozostaną stabilne z lekką tendencją do wzrostu.

Nowe dane z rynku pracy. "Polacy przestają się bać bezrobocia"

Bezrobocie w lipcu - według Głównego Urzędu Statystycznego - wyniosło tyle, co w czerwcu, czyli 7,1 proc. Wyhamowanie spadków wskazuje na to, że zbliżamy się do przełomowego momentu w cyklu gospodarczym: osoby, które mają kompetencje pracę już znalazły, a reszta nie przystaje do dzisiejszych wymogów pracodawców. Zatem ci pierwsi mogą pewniej stawiać warunki i żądać podwyżek, bo popyt na pracę wciąż jest wysoki.

Były prezydent Niemiec dorabia w tureckiej odzieżówce

Były prezydent Niemiec Christian Wulff pracuje od kwietnia jako prokurent w tureckiej firmie odzieżowej Yargici - podały w poniedziałek niemieckie media. SPD i Lewica krytykują polityka CDU, który jako były prezydent otrzymuje z kasy państwa 236 tysięcy euro rocznie.

Szczerski: prezydent wspiera polski biznes na świecie

Jednym z priorytetów realizowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę jest wsparcie polskich firm działających za granicą, a także innowacyjnych biznesów tworzonych przez młodych ludzi - podkreślił w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak zrobić doskonałe sushi? Oto ekspercki sposób

Japonia potrafi zadziwić pomysłami na dania, ale to jednak sushi jest potrawą kojarzoną z tym krajem. I ukochaną na całym świecie. O to, jak zrobić idealne rolki Jakub Porada pytał Alicję Włodarczyk i Łukasza Kęskę, podróżników, którzy dobrze znają Japonię, tamtejszą kuchnię i zwyczaje. - Mnie zaskoczyły knajpy, gdzie można wypić kawę w towarzystwie jeży albo fretek czy sów - mówiła Alicja. Jak to działa? O zagadkach Japonii podróżnicy mówili w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

Jazda w upale. Zobacz, jak chronić auto przed przegrzaniem

Wysokie temperatury dają się we znaki nie tylko kierowcom, ale także ich pojazdom. Jeśli spod maski naszego samochodu wydobywa się para, to znak, że układ chłodzenia został bezlitośnie zweryfikowany. Jak sobie poradzić z tak awaryjną sytuacją? Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Płacisz kartą poza krajem? Niedługo będzie taniej

Komisja Europejska planuje walkę z wysokimi kosztami związanymi z transgranicznymi przelewami walutowymi. Do tej pory ci, którzy znajdowali się poza strefą euro tracili na przewalutowaniu, często niejednokrotnie – tracili na różnicy kosztów walut, płacili prowizję bankową i ponosili koszt za wypłatę z bankomatu poza granicami kraju. Dodatkowo, nie wszystkie instytucji w sposób jawny i zrozumiały informowały klientów o faktycznych kosztach takich operacji. Wkrótce ma to się zmienić.