Najnowsze

Najnowsze

Leczył niepłodność własnym nasieniem. Nowa odsłona sprawy sprzed lat

Kelli Rowlette po przeprowadzeniu testów DNA ustaliła, że jej biologicznym ojcem jest lekarz, który leczył z niepłodności jej matkę. Zdarzenie miało miejsce w 1980 roku w Idaho, gdzie żyła rodzina kobiety i gdzie lekarz prowadził praktykę. Sprawca - dr Gerald Mortimer - został właśnie pozwany przez Kelli i jej rodzinę. Skarżący chcą rekompensaty za straty moralne, bo jak twierdzą, zostali wprowadzeni w błąd i przeżyli szok, gdy odkryli prawdę. Lekarz twierdził, że użyje nasienia męża kobiety, którą leczył lub nasienia anonimowego dawcy z banku spermy. Obecnie dr Mortimer jest już na emeryturze i na razie nie odniósł się do sprawy. Materiał programu "24 Godziny".

Ministrowie oddadzą nagrody, ale zyskają na podatku

Nagrody mają oddać, ale zupełnie stratni nie będą. Wszystko za sprawą szczególnych przepisów podatkowych umożliwiających odliczenie od podstawy opodatkowania darowizny na "kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą", czyli np. Caritas. Rozliczając się z fiskusem członkowie rządu mogą zyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Puls miasta. Jak zmieniać przestrzeń wokół nas?

Przestrzeń miejska może być zorganizowana i zaplanowana, ale też chaotyczna i niespójna architektonicznie. O to, jak zaangażować mieszkańców w życie miasta i jak sprawić, żeby wspólna przestrzeń ożyła, pytał swoich gości Rafał Wojda w programie "Świat”.

"Biznes dla Ludzi", 5.04

Niższe pensje posłów, zastrzeżenia do programu Mieszkanie plus oraz pięcioletni dłużnik ZUS - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 5.04

Zmiany w programie 500 plus, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i targi motoryzacyjne w Poznaniu - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Solidarność" o rządowej reformie emerytur. "Może dojść do kuriozalnej sytuacji"

W obecnej formie projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) jest nie do zaakceptowania - powiedział w czwartek szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Jak podkreślono w stanowisku związku, za sprawą zmian może dojść do "kuriozalnej sytuacji", gdy państwo dopłaca do emerytur bogatszym, a gorzej zarabiający szukają sposobów, jak się z nowego systemu wypisać.

Rewolucyjne zmiany w prawie pracy? Wicemarszałek Sejmu zabrała głos

Jeżeli rząd chciałby forsować ten projekt, to nasz kierunek jest jeden, ulica - w ten sposób przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda wyraził stanowisko związku na temat propozycji nowego Kodeksu pracy. Beata Mazurek już zapowiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość nie poprze propozycji przygotowanych przez Komisję Kodyfikacyjną. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej wciąż je analizuje.

Indeks aplikacji zakazanych. Ministerstwo ma pomysł, jak uregulować rynek przewozu osób

Ministerstwo Infrastruktury chce prowadzić rejestr domen i aplikacji na telefon wykorzystywanych przez pośredników przewozu osób. Aplikacje trafią do rejestru, jeśli będą wykorzystywane niezgodnie z prawem. Nowe przepisy mają zapewnić większe bezpieczeństwo pasażerów korzystających z takich przewozów, ale zdaniem części ekspertów proponowane zmiany są nieuzasadnione i trudne do zastosowania.

Zaszła w ciążę niezgodnie z grafikiem. Została upomniana przez pracodawcę

28-latka zaszła w ciążę niezgodnie z grafikiem i dostała upomnienie od właściciela prywatnego przedszkola w japońskim Aichi. Kobieta została oskarżona o to, że "samolubnie naruszyła zasady" obowiązujące w placówce. Przedszkole swoim pracownicom rozpisuje nie tylko godziny pracy, ale również określa, kiedy mogą zajść w ciążę i kiedy wyjść za mąż. To jedna z wielu sytuacji pokazujących z jakimi problemami mają do czynienia kobiety w Japonii. Zjawisko dyskryminacji ze względu na płeć nie jest nowe, zwracał na nie uwagę już kilka lat temu rząd w Tokio, ale jak na razie niewiele się zmieniło. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówiła Kamila Kalińczak.

Raper zgubił dokumenty. Więc wylegitymował się okładką magazynu

Raper występujący pod pseudonimem G-Eazy trafił niedawno na okładkę magazynu "XXL". Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystał ją jako dowód tożsamości, by dostać się na pokład samolotu lecącego z Miami do Los Angeles. Stało się to po tym, jak zgubił na lotnisku portfel z dokumentami. Co najważniejsze, jak poinformował sam G-Eazy, ten pomysł zadziałał. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Miał tylko dostarczyć pizzę, a został bohaterem

Ralph Letner z hrabstwa Pulaski normalnie o tej porze nie powinien już być w pracy. - Mieliśmy sporo roboty, więc zostałem - mówi. Kiedy dostarczał pizzę zauważył, że jeden z domów się pali. W środku znajdował się mężczyzna, który sam próbuje ugasić pożar. Ralph postanowił wbiec do środka i to dzięki reakcji dostarczyciela pizzy udało się ocalić mieszkanie. Nikt nie został też poważnie ranny. - Jest bohaterem - mówi Jesse Decker, właściciel domu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Właściciel Biedronki wchodzi w e-handel

Grupa Jeronimo Martins, właściciel polskiej sieci Biedronka, wszedł w projekt handlu internetowego w Portugalii. Inwestycja e-commerce rozwijana jest na razie na terenie czterech miast tego kraju.

Radom zamiast Modlina. Ale lotnisko trzeba będzie zbudować niemal od nowa

- Lotnisko w Radomiu będzie trzeba zbudować od nowa - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". To właśnie lotnisko położone na południu Mazowsza ma być portem komplementarnym dla Lotniska Chopina w Warszawie. Pierwsze loty z odnowionego radomskiego lotniska będą możliwe w sezonie zimowym 2019/2020.

"Bilans", 04.04

Zmiany w Kodeksie pracy - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był profesor Arkadiusz Sobczyk z Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Ponadto w programie pojawiły się najnowsze informacje o inflacji, bezrobociu, a także amerykańskich cłach.

"Biznes dla Ludzi", 04.04

Wybór lotniska w Radomiu jako portu komplementarnego dla Lotniska Chopina - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Jak dostać się na wymarzone studia za granicą?

Oxford, Harvard, Yale. Najbardziej prestiżowe uczelnie z całego świata są na wyciągnięcie ręki. Jak się dostać na wymarzone studia za granicą i jak szukać programów wymiany studenckiej - podpowiadali goście Rafała Wojdy w programie "Świat" w TVN24 BiS.

Ceny przyhamowały. "Zadziwiający wynik"

Wzrost cen na poziomie 1,3 procent rok do roku to zadziwiający wynik, bo baza z zeszłego roku była tak niska, że wydawało się, że inflacja powinna być wyższa - ocenił główny analityk Xelion Piotr Kuczyński. Zdaniem Zbigniewa Maciąga z Konfederacji Lewiatan na obniżkę inflacji w marcu miały wpływ ceny paliw.

"Nie jesteśmy w stanie wojny handlowej z Chinami"

Prezydent Donald Trump napisał w środę na Twitterze, że nie ma wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Pekin ogłosił tego dnia listę 106 amerykańskich produktów, na które zamierza wprowadzić cła w reakcji na taryfy celne zapowiedziane przez USA.