TVN24 | Białystok

79-latka poszła zbierać żurawinę. Na bagnach spędziła dwa dni

TVN24 | Białystok

Autor:
wini/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu łomżyńskiego
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu łomżyńskiegoGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło na terenie powiatu łomżyńskiego

Rodzina mieszkanki Piątnicy (woj. podlaskie) przez dwa dni nie miała z nią kontaktu. Kobieta wyszła na pobliskie bagna zbierać żurawinę. Po kilkudziesięciu godzinach została odnaleziona. Była - jak relacjonuje policja - wyziębiona i obolała.

Służby zawiadomiła rodzina zaginionej, mieszkająca w Niemczech. Krewni zmartwili się, kiedy przez dwa dni nie udało im się dodzwonić do 79-latki. Kobieta podczas ostatniej rozmowy powiedziała, że planuje wyjazd do gminy Jedwabne i zbieranie żurawiny na tamtejszych bagnach.

- Policjanci w pierwszej kolejności sprawdzili jej dom i już wtedy potwierdziły się przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że kobieta dwa dni wcześniej wyszła zbierać żurawinę i nie wróciła do domu. Nie zabrała ze sobą także telefonu, więc nie było z nią kontaktu – relacjonuje Justyna Janowska z policji w Łomży.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Leżała na kępach trawy, nie miała siły się podnieść

W Jedwabnem policjanci znaleźli byłego sąsiada 79-latki. A ten wskazał miejsce w lesie, gdzie kobieta zazwyczaj zbierała żurawinę. - Cenną wskazówką okazała się informacja, że jest tam teraz jego bratowa. Policjanci skontaktowali się z kobietą i ustalili, że widziała ona zaginioną na bagnach. Idąc za jej wskazówkami, chwilę później odnaleźli 79-latkę - przekazuje policjantka.

Mieszkanka Piątnicy była wyziębiona i obolała. - Leżała na kępach trawy i nie miała siły się podnieść - opisuje Janowska. Funkcjonariusze - do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego - zaopiekowali się kobietą.

Autor:wini/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Łomża

Pozostałe wiadomości