"Chciał zrobić zdjęcie, stanął na barierce". Spadł z wieży widokowej

TVN24 | Białystok

Autor:
tam/ks
Źródło:
policja Zamość
28-latek spadł z wieży widokowej w Kornelówce. Chciał zrobić sobie zdjęcieGoogle Earth
wideo 2/5
Google Earth28-latek spadł z wieży widokowej w Kornelówce. Chciał zrobić sobie zdjęcie

28-latek trafił do szpitala po tym, jak spadł z barierki wieży widokowej w Kornelówce (województwo lubelskie). Mężczyzna runął w dół w trakcie próby zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Okazało się, że był nietrzeźwy.

W niedzielny wieczór dyżurnego policji w Zamościu poinformowano o wypadku, do którego doszło w Kornelówce. Ze zgłoszenia wynikało, że z wieży widokowej spadł mężczyzna. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy udali się na miejsce, wynikało, że 28-latek przyjechał do Kornelówki w celach turystycznych. Tam wszedł na wysoką na około 10 metrów wieżę, która jest tarasem widokowym i chciał zrobić zdjęcie. W tym celu stanął na barierkę - relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło z policji w Zamościu.

Zachwiał się i runął w dół. Miał niemal promil alkoholu

Ze zdjęcia jednak nic nie wyszło, bo w pewnym momencie 28-latek zachwiał się i runął w dół. Karetka przewiozła go do szpitala. Turysta był przytomny, a gdy policjanci zbadali jego trzeźwość, okazało się, że był też pijany. W organizmie miał niemal promil alkoholu. - Ustalamy szczegółowy przebieg tego zdarzenia, ale apelujemy także o ostrożność. Przed nami wakacyjne podróże, dlatego nie powinniśmy zapominać o rozwadze w trakcie zwiedzania atrakcji turystycznych - podkreśla Krukowska-Bubiło.

Wieża widokowa w Kornelówce. To z niej spadł 28-latekWikipedia/Pełna Moc, CC BY-SA 4.0
Do zdarzenia doszło w KornelówceGoogle Maps

Autor:tam/ks

Źródło: policja Zamość

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/Pełna Moc, CC BY-SA 4.0