"Nieznacznie zwolnił, ale wciąż jechał za szybko". Stracił prawo jazdy

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
policja Złotoryja
Jechał za szybko. Zatrzymali go policjanci ze Złotoryipolicja Złotoryja
wideo 2/11
policja ZłotoryjaJechał za szybko. Zatrzymali go policjanci ze Złotoryi

Na liczniku mógł mieć maksymalnie 50 kilometrów na godzinę, a miał ponad dwa razy więcej. Kierowca dostał nie tylko mandat, ale także punkty karne. Co więcej, na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

- Na drodze pomiędzy Pielgrzymką a Jerzmanicami-Zdrój funkcjonariusze zauważyli samochód dostawczy, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością - relacjonuje Dominika Kwakszys z policji w Złotoryi.

Ponad dwa razy szybciej niż powinien

Policjanci postanowili przyjrzeć się jeździe kierowcy. Gdy ten wjechał w obszar zabudowany, zwolnił. - Jednak tylko nieznacznie. Wciąż jechał za szybko i przekroczył ponad dwukrotnie dopuszczalną w tym miejscu prędkość - podkreśla policjantka. I dodaje: - W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę, kierowca jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę. Kierowca został ukarany nie tylko mandatem. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych i na trzy miesiące odebrano mu prawo jazdy. A policjantka przypomina: - Lekceważenie ograniczeń prędkości to jedna z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego bądźmy ostrożni i szanujmy prawo, nie narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Autor:tam

Źródło: policja Złotoryja

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska