Radny z zarzutem stalkingu. "Wysyłał donosy szkalujące mieszkańca"

ShutterstockProkuratura: radny miejscowości Góra nękał jednego z mieszkańców

Radny miejski z Góry (woj. dolnośląskie) nękał jednego z mieszkańców - informuje prokuratura i stawia 23-letniemu samorządowcowi zarzut stalkingu. Dręczony mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Radnemu grozi do 10 lat więzienia.

Adrian G., radny Góry, został zatrzymany w piątek. Jak ustalili śledczy wraz ze swoją 38-letnią znajomą od czerwca 2013 roku do maja 2015 roku nękał mieszkańca miasta.

Pierwszą informację o zatrzymaniu samorządowca otrzymaliśmy na Kontakt24

"Donosy szkalujące mieszkańca"

Na czym polegało działanie pary? - Tworzyli i wysyłali donosy do różnych instytucji i osób. Listy zawierały informacje szkalujące mieszkańca Góry, m.in. nieprawdziwe informacje o działalności gospodarczej - informuje Liliana Łukasiewicz z prokuratury okręgowej w Legnicy. I dodaje, że korespondencja nie trafiała w próżnię. - Instytucje podejmowały działania i wszczynały postępowanie - przyznaje prokurator.

Próba samobójcza nie wystraszyła radnego

Mężczyzna nie wytrzymał rozsiewania różnych informacji na swój temat. Jak mówią śledczy w końcu próbował popełnić samobójstwo. To jednak nie zniechęciło radnego i jego znajomej. - Korespondencja wciąż była wysyłana - wyjaśnia Łukasiewicz.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Para na razie nie trafiła do aresztu, ale sąd zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Monika P.-M. musiała wpłacić 3 tys. złotych, a 23-letni samorządowiec tysiąc złotych. O motywie działania pary śledczy mówić nie chcą.

- Z uwagi na dobro pokrzywdzonego. Możemy zdradzić, że dawniej łączyła ich relacja zawodowa - dodaje Łukasiewicz.

Radny "prześladował" mieszkańca Góry:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości