Aukcje WOŚP 2023. Agata Adamek i Joanna Jabłczyńska zapraszają na morsowanie 

Autor:
pp/kg
Źródło:
TVN24
Agata Adamek: morsowanie ma same zalety
Agata Adamek: morsowanie ma same zalety
wideo 2/22
Agata Adamek: morsowanie ma same zalety

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę. Wielu artystów, sportowców i osób ze świata mediów wspiera WOŚP poprzez organizowanie własnych aukcji. O swoich inicjatywach opowiedziały w TVN24 dziennikarka Agata Adamek i aktorka Joanna Jabłczyńska, które oferują zwycięzcom wspólne morsowanie.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 stycznia. Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreśla WOŚP - w tym roku Orkiestra gra dla wszystkich, małych i dużych

SERWIS SPECJALNY TVN24.PL: WOŚP 2023

Wspólne morsowanie z Agatą Adamek lub Joanną Jabłczyńską

Stałym elementem są internetowe aukcje Rzeczy od Serca, organizowane przez Allegro. Wśród nich znalazły się dwie podobne propozycje od Agaty Adamek i Joanny Jabłczyńskiej. Dziennikarka TVN24 oraz aktorka oferują zwycięzcom aukcji wspólne morsowanie.

- Morsowanie ma same zalety. To, jak się czuje człowiek, jak wyjdzie z wody, jest w ogóle nie do opisania. Jak wchodzisz do wody, też się czujesz bardzo dobrze, bo prawdziwe morsowanie jest wtedy, jak woda jest cieplejsza niż powietrze. Wtedy czujesz przez chwilę ulgę, potem się robi zimno, ale jest takie niesamowicie energetyzujące mrowienie - opisywała Agata Adamek.

WEŹ UDZIAŁ W AUKCJI: Agata Adamek dla WOŚP: Morsowanie z reporterką

- Potem wychodzisz, masz wielką satysfakcję, że się udało. No i organizm, uderzenie endorfin, naprawdę polecam każdemu - dodała.

Agata Adamek: morsowanie ma same zalety
Agata Adamek: morsowanie ma same zalety

Joanna Jabłczyńska przyznała, że jej "ekscytacja jest niewspółmierna do doświadczenia". - Bardzo lubię morsować, ale jestem świeżo upieczonym morsem i tak naprawdę dopiero się uczę. Natomiast robię to systematycznie, co weekend i wszędzie, gdzie mogę - mówiła. 

WEŹ UDZIAŁ W AUKCJI: Morsowanie z Joanną Jabłczyńską

- Jak ktoś zaoferuje dobrą kwotę za morsowanie ze mną w ramach aukcji WOŚP, to jestem gotowa nawet głowę zanurzyć - zapowiedziała aktorka.

Jabłczyńska: jak ktoś zaoferuje dobrą kwotę to jestem gotowa nawet głowę zanurzyć
Jabłczyńska: jak ktoś zaoferuje dobrą kwotę to jestem gotowa nawet głowę zanurzyć tvn24

WOŚP 2023. "Letnia zadyma w środku zimy" w walce z sepsą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od trzydziestu lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, czyli Finałom, wspiera polski system opieki medycznej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne.

>> Zobacz, jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Od 1993 roku WOŚP zebrała ponad 1,75 mld zł i przeznaczyła je na zakup ponad 70 tysięcy sztuk najróżniejszego sprzętu medycznego. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko: fundacja wymieniła wszystkie łóżka na oddziałach geriatrycznych w Polsce. W tym roku WOŚP znowu gra dla wszystkich, małych i dużych, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z sepsą, która jest niebezpieczna niezależnie od wieku.

Całość Finału będzie transmitowana i relacjonowana na antenach TVN, TVN24, TTV oraz w portalu tvn24.pl. 

PARTNEREM I GOSPODARZEM 31. FINAŁU WOŚP JEST TVN WARNER BROS. DISCOVERY

W 2022 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 224 376 706,35 złotych.

Autor:pp/kg

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości