Uciekali przed policją, ale skręcili w ślepą ulicę. Zarzuty dla kierowcy

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pościg zakończył się na ulicy Ogrodowej
Pościg zakończył się na ulicy Ogrodowej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Pościg zakończył się na ulicy Ogrodowej

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w alei Jana Pawła II i ignorował policyjne sygnały. Zmuszony był zatrzymać się na Ogrodowej, gdzie skręcił w ślepą uliczkę. Trzy osoby podróżujące autem zaczęły następnie uciekać pieszo. W piątek kierowcy przedstawiono zarzuty.

- Policjanci z Komendy Stołecznej Policji, z wydziału wywiadowczo-patrolowego w alei Jana Pawła II wydali kierującemu volkswagenem sygnał do zatrzymania się. Kierowca zignorował polecenia i zaczął uciekać. Policjanci wydawali sygnały dźwiękowe i świetlne. Kierujący nadal jednak nie reagował i kontynuował jazdę - przekazał nam Bartłomiej Śniadała z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Dodał też, że podróż zakończył na ulicy Ogrodowej, która kończy się ślepo.

Trzy osoby zatrzymane, jedna z zarzutami

- Trzy osoby podjęły pieszą ucieczkę. Zostały bardzo szybko zatrzymane przez naszych policjantów. Są to obywatele Uzbekistanu: dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Na miejscu trwają jeszcze czynności - podał policjant.

W piątek rzeczniczka wolskiej komendy policji nadkomisarz Marta Sulowska przekazała, że jednej z trzech zatrzymanych osób postawiono zarzuty. Pozostałe dwie, po czynnościach, zostały zwolnione do domu. - Kierowca usłyszał zarzuty z artykułu 178 b Kodeksu karnego, czyli niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie jeszcze za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień - przekazała nam policjantka.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości