Wola

Wola

Obrona wojewody w sprawie Piaskowej: happening, atak działaczy Platformy

- Jeżeli cokolwiek w Warszawie jest nieprawidłowe, zawsze winą obarcza się Prawo i Sprawiedliwość, choć nie rządzi w stolicy od kilku lat - mówił w piątek Zdzisław Sipiera. Wojewoda mazowiecki odpierał w ten sposób zarzuty, które stawiają mu władze Woli. Sprawa dotyczy podpisania umowy na blok komunalny, który dziś wymaga generalnego remontu w czasach, gdy Sipiera był burmistrzem dzielnicy.

Czarny Kot się broni: tymczasowa koncepcja architektoniczna

- Obecny wygląd budynku stanowił od początku budowy tymczasową koncepcję architektoniczną, która miała być́ dostosowana do warunków zabudowy przestrzennej dzielnicy – tłumaczą właściciele Czarnego Kota. Odnoszą się w ten sposób do tego, że media nazywają hotel "gargamelem".

147 lokali do pilnego wykwaterowania. "Błędy projektowe"

Mieszkańcy 147 lokali z bloku przy Piaskowej na Woli muszą się wyprowadzić niemal z dnia na dzień. Wykonana ekspertyza budynku oddanego do użytku przed 10 laty wskazała, że zostały popełnione błędy projektowe. Zawiadomiona została prokuratura. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Rozbudują system sterowania. 40 skrzyżowań i nowe wyświetlacze

Drogowcy dostali do dyspozycji odnowione centrum sterowania ruchem. Teraz mogą obserwować sytuację na stołecznych ulicach na 12 monitorach. W najbliższych latach systemem ma zostać objęte 40 kolejnych skrzyżowań. Pojawią się także nowoczesne wyświetlacze, które ułatwią życie kierowcom.

Osiem lat batalii. "Mamy nadzieję, że Czarny Kot przestanie straszyć"

Dzielnica Wola wygrała spór sądowy z właścicielem hotelu Czarny Kot. - Na szczęście ta trwająca prawie osiem lat batalia jest już zakończona i pozostaje nam jedynie czekać na egzekucję wyroku sądu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy, który liczy, że samowola budowlana wreszcie zniknie.

53-latek z zarzutami po wybuchu na Woli

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli aresztował tymczasowo mężczyznę, w mieszkaniu którego w piątek doszło do wybuchu. Według biegłego, 53-latek posiadał "prekursory" do materiałów wybuchowych, które można wytworzyć w warunkach domowych.

"Fogg przed wojną był celebrytą"

Wieczorem w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncertowa premiera albumu "Fogg - pieśniarz Warszawy". O wykonaniu piosenek i samym artyście mówił w studiu TVN24 Jan Ołdakowski, dyrektor MPW.

Wojciechowicz o nowym centrum Warszawy

Utworzenie nowego centrum Warszawy, które sięgałoby od Woli po Pragę, zaproponował w środę na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz. Jego zdaniem inicjatywa ta wpisuje się w program rewitalizacji stołecznej Pragi.

ZTM zaprasza niepełnosprawnych na testy autobusów i tramwajów

Co zmienić w autobusach i tramwajach, żeby niepełnosprawnym podróżowało się łatwiej i bezpieczniej? Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza pasażerów do testów pojazdów. Wnioski ze spotkania mają pomóc urzędnikom we wprowadzaniu zmian w komunikacji publicznej.

Sofokles w świecie technologii. Cyborg Ajas i komputer Atena

W Muzeum Powstania Warszawskiego ostatnie przygotowania do sztuki "Ajas Maszyna". - To spektakl poświęcony pytaniu o kryzysy demokracji współczesnej, temu, jak się robi politykę na czyimś wizerunku - powiedziała reżyserka Natalia Korczakowska. Wychodząc od antycznej tragedii, zamierza opowiedzieć także o konsekwencjach postępu technologicznego - bliżej jej do serialu "Black Mirror" niż powstańczej akademii.

Zwężanie Górczewskiej: ratusz odkłada decyzję

Budzący kontrowersje, choć poparty przez mieszkańców w konsultacjach, projekt zwężenia Górczewskiej, trafia do zamrażarki. - Część zmian dzieje się samoistnie, innym trzeba dopomóc – tłumaczą urzędnicy.