Akcja saperów w Wawrze. Podczas budowy domu robotnicy odkryli radziecką bombę lotniczą

TVN Warszawa | Wawer

Aktualizacja:
Autor:
kk/aw/dg//b/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plAkcja saperów w Wawrze

Saperzy sprawdzali teren jednej z działek na nowym osiedlu domów jednorodzinnych w Wawrze. Podczas prac budowlanych odkryty został przedmiot przypominający pocisk. Okazało się, że była to radziecka bomba lotnicza.

Służby otrzymały zgłoszenie z ulicy Ptaków Leśnych około godziny 11.20. - Właściciel działki, na której trwa budowa poinformował, że ujawniony został przedmiot będący najprawdopodobniej pociskiem. Działania na miejscu zdarzenia przejmie zespół sapersko-minerski. Policjanci zabezpieczyli teren akcji i odsunęli na bezpieczną odległość osoby, które znajdowały się na działce - wyjaśniła Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Na miejsce przyjechały dwa patrole saperskie z Kazunia. - Saperzy wyznaczyli krąg bezpieczeństwa obejmujący kilkaset metrów i przystąpili do zapoznania się z terenem oraz usunięcia pocisku - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Dodał też, że na pobliskich działkach toczą się budowy domów jednorodzinnych. - Ale nie było potrzeby ewakuacji - przekazał reporter.

Radziecka bomba lotnicza

Jak ustalił, pocisk to pozostałość z czasów drugiej wojny światowej. - Przy wykopie fundamentów budynku ekipa budowlana natrafiła na radziecką bombą lotniczą FAB-70 o wadze 70 kilogramów z czasów drugiej wojny. Ładunek został zabezpieczony, przetransportowany i zdetonowany na poligonie. Nie znaleziono innych niewybuchów - przekazała ppor. Aleksandra Śliwa, oficer prasowy Mazowieckiego Pułku Saperów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/aw/dg//b/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl