Znikną trzy "czarne punkty" z mapy stolicy

| Google MapsTrzy skrzyżowania, które będą przebudowane

Skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza na Targówku, Mickiewicza i gen. Zajączka na Żoliborzu oraz Słomińskiego z Międzyparkową w Śródmieściu - te miejsca to, jak pisze Zarząd Dróg Miejskich, "czarne punkty na mapie Warszawy". Wszystkie w najbliższych miesiącach się zmienią – zapowiadają drogowcy.

ZDM podkreśla, że na tych skrzyżowaniach kierowcy mają problem z obowiązującą tam organizacją ruchu, która jest skomplikowana, a natężenie – zwłaszcza w godzinach szczytu – bardzo duże. W konsekwencji, często dochodzi do wypadków lub kolizji.

"Wszystkie te skrzyżowania w najbliższych miesiącach się zmienią. Przygotowujemy projekty drobnych, niskokosztowych zmian, które pozwolą znacznie poprawić bezpieczeństwo" – zapowiadają drogowcy.

Zlikwidują lewoskręty na Rembielińskiej

Pierwszym skierowanym do poprawki jest skrzyżowanie ul. Rembielińskiej z ul. Kondratowicza. To właśnie tu w marcu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął instruktor nauki jazdy (o zdarzeniu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl).

Zgodnie z planami ZDM, najważniejszą zmianą w tym rejonie będzie likwidacja lewoskrętu z ul. Rembielińskiej w ul. Bazyliańską oraz z Bazyliańskiej w Rembielińską.

Zamiast lewoskrętu kierowcy otrzymają nową zawrotkę. Ta pojawi się w ciągu ul. Kondratowicza (tuż za skrzyżowaniem). Będzie miała wydzielony pas do zawracania z południowej w północną nitkę Kondratowicza. "Przy okazji wydłużymy także pas do skrętu w lewo w ul. Łabiszyńską" – zapowiadają drogowcy.

Przesuną przejście na Słomińskiego

Kolejne duże skrzyżowanie przeznaczone do przebudowy to zbieg ulic Słomińskiego i Międzyparkowej. Kilka tygodni temu ford dachował tu na torowisku tramwajowym, co relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Na duży dyskomfort w tym miejscu narzekają nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim piesi. Obecnie, przechodząc przez jezdnię muszą pokonać tu aż trzy pasy ruchu. ZDM planuje przesunąć zebrę, która znajduje się na południowej jezdni ul. Słomińskiego i prowadzi na przystanki tramwajowe.

Przejście znajduje się teraz przy skrzyżowaniu z ul. Szymanowską. Po zmianach będzie przesunięte bliżej skrzyżowania z ul. Międzyparkową, w rejon obecnego przystanku autobusowego. Natomiast sam przystanek zostanie przesunięty na ul. Szymanowską – tam, gdzie obecnie znajduje się parking.

Po przebudowie piesi będą pokonywać już tylko dwa pasy ruchu i – jak zapewniają drogowcy – będą lepiej widoczni dla kierowców.

Azyl i lewoskręty na Mickiewicza

Ostatnie miejsce, które czekają zmiany, to skrzyżowanie ul. Mickiewicza i gen. Zajączka. Trzy lata temu doszło tu do tragicznego zdarzenia. W wypadku zginął 25-letni motocyklista i jego pasażerka.

Drogowcy chcą wprowadzić w tym miejscu kilka zmian. Jedną z najważniejszych są lewoskręty – wydzielone w ciągu ulicy Mickiewicza w ulicę gen. Zajączka. "Dla bezpieczeństwa lewoskręty zostaną osłonięte wysepkami" – uzupełniają.

Oprócz tego, na pasach w ciągu Mickiewicza zostanie wybudowany tzw. azyl, czyli wysepka między jezdniami, która umożliwia pieszym przejście "na dwa razy".

Jak informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, wszystkie trzy projekty są obecnie na etapie przygotowawczym. Mają już jednak wstępną akceptacje od Inżyniera Ruchu. "Chcemy, aby część z nich została wdrożona jeszcze w tym roku" - zapowiadają.

CZYTAJ WIĘCEJ O TRAGICZNYM WYPADKU NA REMBIELIŃSKIEJ, GDZIE ZGINĄŁ INSTRUKTOR "ELKI":

Policja o wypadku
Policja o wypadkuTVN24

kw

Źródło zdjęcia głównego:  | Google Maps

Pozostałe wiadomości