"Żeby skręcić w prawo, trzeba skręcić w lewo i zawrócić"

"Żeby skręcić w prawo, trzeba skręcić w lewo i zawrócić"
"Żeby skręcić w prawo, trzeba skręcić w lewo i zawrócić"
TVN 24
"Żeby skręcić w prawo, trzeba skręcić w lewo i zawrócić"TVN 24

W czwartek około 21.00 zamknięty został zjazd z Trasy Łazienkowskiej w kierunku Wilanowa, od strony centrum. Kierowcy jeżdżą zaskakującym objazdem. Gubią się. - Żeby skręcić w prawo, trzeba skręcić w lewo i zawrócić - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Zwrócił uwagę, że dodatkowe zamieszanie wprowadza nadmiar znaków. Tymczasem drogowcy planują jeszcze ich dołożyć.

- Organizacja ruchu została wprowadzona zgodnie z projektem. Apelujemy do kierowców o to, aby nie jeździli na pamięć i zwracali uwagę na dwie duże tablice (2x3 m), które informują o zmianach. Od czwartku znajdują się one przy trasie w rejonie ul. Rozbrat i Agrykoli - informuje Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak dodaje, postawiona zostanie jeszcze jedna tablica w okolicy rozjazdu, przy zamkniętej estakadzie. Takie rozwiązanie krytykuje reporter tvnwarszawa.pl, który od rana pomagał kierowcom na Trasie Łazienkowskiej.

- Doliczyłem się kilkunastu znaków, które zawierają dużo informacji o kierunkach ruchu, terminie remontu, wykonawcach prac na estakadach i moście Łazienkowskim. Jest też oznakowanie na jezdni, które wprowadza dodatkowy chaos. Tymczasowe pasy mieszają się ze starymi. Żeby pomóc kierowcom, należałoby zakryć większość znaków i zostawić dwie tablice ze strzałkami i opisem kierunków. Kierowcy, z którymi rozmawiałem, mówili, że czytelne by było dla nich oznakowanie „na most Poniatowskiego” i „na most Siekierkowski” - tłumaczy Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jeden zjazd zamknięty, aż 16 znaków
Jeden zjazd zamknięty, aż 16 znakówLech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Na Pragę przez Bangladesz - tak kierowcy gubili się na Łazienkowskiej.

Chaos przy objeździe zakorkował Trasę Łazienkowską.

Jak jechać?

Objazd dla kierowców, jadących z centrum w stronę Wilanowa, przebiega następująco:

- trzeba ustawić się na lewym pasie trasy (a nie, jak wcześniej, na prawym),

- minąć zjazd (którym nadal można jechać w stronę Żoliborza),

- kawałek dalej skręcić pod kątem prostym w lewo,

- przeciąć (nieczynną z powodu pożaru mostu) jezdnię w kierunku centrum i wjechać na ślimak (ten, który w normalnych warunkach prowadzi z mostu na Wilanów).

Do ruchu na Wisłostradzie włączają się więc kawałek wcześniej.

Mapa objazdu targeo.pl /tvnwarszawa.pl

Objazd wprowadzono nie w związku z pożarem mostu, lecz z remontem estakad - jego ostatni etap to budowa pasa do włączania się do ruchu przy zjeździe z trasy w Czerniakowską. Prace potrwają do 5 lipca.

Linia 187 bez zmian

Początkowo ZTM zapowiadał, że na trasę objazdową skierowane zostaną autobusy linii 187 w kierunku pętli Stegny. W czwartek wieczorem poinformował jednak o zmianie planów: Zmiana trasy nie zostaje wprowadzona, istnieje możliwość przejazdu dla autobusów - czytamy na stronie ZTM-u.

Podobnie było w czwartek wieczorem:

Zmiany w organizacji ruchu
Zmiany w organizacji ruchuLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

ło/r/su/lulu

Pozostałe wiadomości

Na budowie 18-kondygnacyjnego hotelu na Pradze Południe doszło do wypadku. Poszkodowani zostali dwaj pracownicy, którzy spadli o pięć pięter. Obaj odnieśli poważne obrażenia.

Wypadek na budowie hotelu. Pracownicy spadli z wysokości kilku pięter

Wypadek na budowie hotelu. Pracownicy spadli z wysokości kilku pięter

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o oszustwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Pokrzywdzeni w wyniku ich działalności wycenili straty na kwotę 250 tysięcy złotych. Kilka miesięcy temu śledczy zatrzymali trzech innych członków tej grupy.

Podawali się za bankowców, wyłudzali oszczędności. Szefowie grupy zatrzymani

Podawali się za bankowców, wyłudzali oszczędności. Szefowie grupy zatrzymani

Źródło:
PAP

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o serię kradzieży. 30-latek ukrył się w schowku na pościel, gdy policjanci weszli do mieszkania jego partnerki.

Ukrył się w schowku na pościel. Efektu nie osiągnął, odpowie za liczne kradzieże

Ukrył się w schowku na pościel. Efektu nie osiągnął, odpowie za liczne kradzieże

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci złożyli wizytę 33-latkowi z Mokotowa. Jak podali, miał w lodówce i walizkach 15 kilogramów narkotyków, w tym mefedron, amfetaminę i kokainę. Mężczyzna trafił do aresztu.

Miał w lodówce i walizkach 15 kilogramów narkotyków

Miał w lodówce i walizkach 15 kilogramów narkotyków

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Budowa torów tramwajowych w ciągu ulicy Rakowieckiej pomiędzy Puławską a aleją Niepodległości rozpocznie się w czerwcu - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. W kilku punktach jezdnia zostanie rozkopana, co oznacza spore utrudnienia dla kierowców.

"Rozprują" Rakowiecką w kilku miejscach. Podali termin rozpoczęcia prac

"Rozprują" Rakowiecką w kilku miejscach. Podali termin rozpoczęcia prac

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W stołecznym ratuszu trwają prace nad projektem uchwały zmniejszającej wysokość stawek opłaty za śmieci - napisała do Rzecznika Praw Obywatelskich Agnieszka Jakubowska, dyrektor miejskiego Biura Gospodarowania Odpadami. Odpowiedź ta ma związek z licznymi skargami mieszkańców stolicy na metody ustalania, a także na wysokość stawek za odbiór odpadów. Jeszcze przed wyborami samorządowymi prezydent Rafał Trzaskowski zapowiadał obniżkę opłat od lipca.

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta stołeczny ratusz o obniżkę opłat za śmieci. Miałaby obowiązywać od lipca

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta stołeczny ratusz o obniżkę opłat za śmieci. Miałaby obowiązywać od lipca

Źródło:
PAP

Zarząd Dróg Miejskich potwierdził, że po przerwie jeden pas jezdni na placu Zbawiciela zostanie przeznaczony w sezonie letnim pod ogródki gastronomiczne. Urzędnicy podają też wstępną datę wdrożenia nowej organizacji ruchu.

Ogródki gastronomiczne wracają na plac Zbawiciela

Ogródki gastronomiczne wracają na plac Zbawiciela

Źródło:
tvnwarszawa.pl

29-latek zerwał złoty łańcuszek kobiecie idącej chodnikiem. Na pomoc ruszyli przechodnie i złapali złodzieja. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy 29-latek chciał dokonać kradzieży.

Zaatakował od tyłu, zerwał jej łańcuszek

Zaatakował od tyłu, zerwał jej łańcuszek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca samochodu osobowego uderzył w drzewo pod Grodziskiem Mazowieckim. Nie przeżył wypadku. Na miejscu pracowały służby.

Uderzył autem w drzewo, zginął

Uderzył autem w drzewo, zginął

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pięć samochodów zderzyło się na Wale Miedzeszyńskim. Jedna osoba była badana w karetce. Były duże utrudnienia w ruchu w kierunku Otwocka.

Zderzenie pięciu samochodów na Wale Miedzeszyńskim

Zderzenie pięciu samochodów na Wale Miedzeszyńskim

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pięć samochodów zderzyło się na trasie S8 w kierunku centrum. Dwie osoby są poszkodowane. Jedna trafiła do szpitala. Były utrudnienia.

Jedna osoba w szpitalu po wypadku na S8

Jedna osoba w szpitalu po wypadku na S8

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz podsumował dotychczasowe efekty prac przy budowie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ulicą Paryską na Saskiej Kępie. Pierwszy z nich ma być gotowy już w te wakacje.

Dwustumetrowa płyta nowego wiaduktu jest już gotowa

Dwustumetrowa płyta nowego wiaduktu jest już gotowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W rejonie stacji Chotomów (powiat legionowski) pociąg Kolei Mazowieckich śmiertelnie potrącił mężczyznę. Były utrudnienia w ruchu w obu kierunkach.

Śmiertelne potrącenie przez pociąg

Śmiertelne potrącenie przez pociąg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Biblioteka Narodowa zaprasza na koncert z okazji otwarcia Pałacu Rzeczypospolitej. Po występie będzie można pierwszy raz w historii zwiedzić historyczny budynek oraz obejrzeć najcenniejsze skarby Biblioteki Narodowej od zdania "Dąbrówka przybyła do Mieszka" sprzed tysiąca lat, przez rękopisy Fryderyka Chopina do rękopisów "Małgośki" Agnieszki Osieckiej i "Murów" Jacka Kaczmarskiego.

Jego historia sięga XVII wieku. Po raz pierwszy otworzy się dla zwiedzających

Jego historia sięga XVII wieku. Po raz pierwszy otworzy się dla zwiedzających

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- U nas niestety kultury przestrzeni nie ma. W tym kraju myślimy, że nam jej nigdy nie zabraknie i zabudowujemy w tak właśnie zmyślny sposób, niszcząc przy okazji krajobraz wsi oraz dobre ziemie, które są w okolicy i mogłyby służyć rolnictwu. Bo to jest jak zagroda z wieloma kurnikami w środku – komentuje urbanista Paweł Mrożek, odnosząc się do inwestycji pod Ożarowem Mazowieckim, gdzie powstało osiedle z ponad setką identycznych domów. Dlaczego jego widok wciąż wywołuje tyle emocji?

Jak zagrody dla kur albo mrowisko. Dlaczego w Polsce buduje się takie osiedla?

Jak zagrody dla kur albo mrowisko. Dlaczego w Polsce buduje się takie osiedla?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie śmierci młodego brygadzisty w sortowni odpadów. Na ławie oskarżonych zasiądzie osoba, która w dniu tragicznego wypadku pełniła obowiązki prezesa spółki.

W sortowni śmieci zginął brygadzista, akt oskarżenia wobec "osoby pełniącej obowiązki prezesa spółki"

W sortowni śmieci zginął brygadzista, akt oskarżenia wobec "osoby pełniącej obowiązki prezesa spółki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl