Zarzut i tymczasowy areszt dla uczestniczki śmiertelnego wypadku w alei Jana Pawła II

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWypadek w alei Jana Pawła II

W wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem, zginęła jedna osoba. Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu usłyszała 26-letnia kobieta.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około godziny 3.20. Na skrzyżowaniu Stawki i alei Jana Pawła II zderzyły się audi oraz volkswagen. Wyniku wypadku dwie osoby z volkswagena trafiły do szpitala, gdzie jedna z nich zmarła. Jak przekazała policja, kierująca audi 26-latka była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak przekazała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratura Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, 26-latka usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu. - Osoba ta nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, odmówiła składania wyjaśnień - poinformowała prokurator Skrzyniarz.

Dodała, że prokurator skierował wniosek o tymczasowy areszt dla kobiety. - Sąd dzisiaj przychylił się do wniosku i zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zgodnie z wnioskiem - zaznaczyła Skrzyniarz.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak, tvnwarszaw.pl