TVN Warszawa | Ulice

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania. Prace na Ochocie przełożone

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.pl / Urząd MiastaPrzebudują skrzyżowanie na Ochocie

Wykonawca przełożył termin prac wodociągowych na Ochocie, które miały rozpocząć się w czwartek. Chodzi o niebezpieczne skrzyżowanie Grójeckiej z Harfową i Racławicką, które ma zostać przebudowane.

Na czwartek 23 stycznia zapowiadano początek modernizacji magistrali wodociągowej na skrzyżowaniu Grójeckiej z Racławicką i Harfową. Jak poinformował w środę po południu, stołeczny ratusz, wykonawca przełożył termin rozpoczęcia prac. Oznacza to, że kierowcy jadący Grójecką od strony Łopuszańskiej będą mogli jeszcze zawracać przed Racławicką. Dotyczy to również autobusów linii 228 i 328.

Miasto nie podało nowego terminu rozpoczęcia prac.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Ukończenie modernizacji sieci wodociągowej jest niezbędne do przebudowy tego niebezpiecznego skrzyżowania. Apelowali o to sami mieszkańcy Ochoty. Skrzyżowanie Grójeckiej z Harfową i Racławicką zaliczane jest do jednego z "czarnych punktów" dzielnicy. Planowane prace zakładają przebudowę jezdni, torowiska tramwajowego, montaż świateł i nasadzenia zieleni. Będą też nowe drogi rowerowe.

Grójecka-Harfowa-Racławicka - organizacja ruchu po przebudowieUrząd Miasta

W weekend utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej w dalszym ciągu planowane są prace związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami na Ursynowie muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Urzędnicy zapowiedzieli, że od najbliższej soboty do godziny 5 w niedzielę wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy będzie kontynuował prace przy budowie kanalizacji oraz drugiej, nowej jezdni Płaskowickiej.

Płaskowickiej - objazd zamkniętego odcinkaUrząd Miasta

Ruch jednokierunkowy i objazd w kierunku Puławskiej

Na potrzeby tych robót na odcinku od skrzyżowania z Pileckiego do skrzyżowania z Roentgena zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w kierunku Puławskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami Roentgena – Pileckiego. "Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Polskie Drogi będą musieli skręcić w prawo w kierunku Gandhi. W sobotę autobusy linii 179 w kierunku Osiedle Kabaty i 195 w kierunku Metra Natolin pojadą ulicą Pileckiego, a 185 w kierunku pętli Gwiaździsta – ulicą Roentgena i Pileckiego" - czytamy w komunikacie miasta.

W październiku na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o opóźnieniu na budowie POW:

Opóźnienie na budowie POW

Burmistrz Ursynowa o opóźnieniu na budowie POW
Burmistrz Ursynowa o opóźnieniu na budowie POW ursynow.pl
wideo 2/2

Autor:katke/mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl / Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości